Резултати от 1 до 10 от общо 10

ами не знам какво да правя...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #1

    ами не знам какво да правя...

    разполагам с 350 лева които мисля да ги вложа в компа
    http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2644 ми е дъното
    athlon 5200+ dual core
    3650/512ddr3 е видоето захранването е 400 ватово ( някаква куче марка )
    обмислях варианта да си взема ати 4850/512 мб ,но видях на кучията че пише 450 ватово захранване това злачи ли че за тая видео ще ми трябва 450 ватово захранване?
    и дали е по-добре за някви пари да сменя дъното и процесора ? защото все си мисля ,че интелските процесори са по добри?
    и ако първия вариант със закопуването на видеото е по добрия за мене ... 250 лева е видеото и 100 и нещоо за захранване ( ако е нужно ново )

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:ами не знам какво да правя...

    след като говориш за видео над средния клас, значи играеш игри

    първото нещо, което трябва да прецениш, е дали можеш да продадеш относително добре AMD-то. истината е, че Intel сега са несравнимо по-напред, затова е най-добре да не наливаш пари в ъпгрейд на система, която така или иначе няма да стане кой знае колко по-бърза

    ако можеш да се отървеш от сегашните си дъно и процесор (и видео) - чудесно. добавяш парите към настоящите 350 и започваме да го мислим както си му е реда - от началото

    ако трябва да се мисли за решение без смяна към Intel, тогава решението ти е едно свястно видео + рам (ако вече не си с 4 гиги). смяната на процесор няма да ти помогне кой знае колко, защото понастоящем той дори не си е показал мускулите (каквито и да са те при наличието на сегашното видео-дръвце

    аз лично смятам, че не би следвало да имаш проблеми с 4850, освен ако нямаш 4 харда и 2 оптики
    а и да не забравяме, че дори и да имаш, ще са ти останали предоволно много пари, за да вземеш ново на мястото на старото, на което все някой лев ще му вземеш....

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:ами не знам какво да правя...

    Предполагам, че целта на ъпгрейда са игрите. Ако вложиш сега в 3D ускорител и захранване, ще можеш да си ги ползваш и в новата машина след време - ако правиш и др. ъпгрейди. Така, че не е проблем сега да си вземеш видео и захранване. Въпроса е дали тези 400W са маркови. Ако захранването е марково трябва да се тества. Слагаш видеото и ако прави някви проблеми тогава сменяш захранването - вариант, но не препоръчвам. Какъв е модела на захранването? Видео картите на Ati не са толкова процесоро- зависими. Погледни HD 4770 512MB GDDR5 по-евтинка е и е с DDR5!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #4

    Re:ами не знам какво да правя...

    FearMe мерси за съвета избрах варианта със смяна от амд към интелскии,днес взех въпросното видеооо (4850/512 ддр 3 255 битово със залманско охлаждане ) утрее от voodocomputer ще имат в наличност захранване защото сегашното е куцоо (пише на е него мулти рама 400 вата ) шегуваха се доста и единя изброява някакви цифрии и каза сигурно е 200 ватово хихи и се смее фортрон 400 вата за 80 лева (не разбирам от марки ) таа добре ли е? случея е следния за дъното ,процесора и 1 видеоо взето от мой фр. гфорсе 8400 ще ги продам за 200 лева аз имам налични 100 та станаха 300 нужно ми е процесор и дъно какво да избера?

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:ами не знам какво да правя...

    Не трябваше за бързаш! Ъпгрейд към Intel с 300лв. не се прави. Имам предвид сегашния ти AMD 5200-има още живот в него. Не знам какво дъно и процесор за 300лв. ще вземеш за да има коренна разлика. Ъпглейда трябва да е от AMD 5200 на някой Intel с 4 ядра или направо на i7. Затова ако не си направил сделката, остани с AMD-то и събирай парички. Междувременно си вземи видеото и захранването. Запази си старите - после като минеш на др. платформа да си ги върнеш в кутията и да им вземеш парите. А! Захранването. Fortron са прилични захранвания, но за да се подсигуриш вземи по-мощно. И с 400W ще работи, но дали няма да е на предела на възможностите си? Както се смята 70%-80% от мощността му за реална и спада и с времето....Пък и HD 4850.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:ами не знам какво да правя...

    Бомба е 400 ватовото за тази конфигурация , аз на моята машина от подписа като и мерих консумацията с уред повече от 280 вата не видях. Но колегата е прав, захранване се сменя рядко и е по-добре сега като даваш парите за ново такова да си вземеш по-мощно с цел по-дълга експлоатация.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:ами не знам какво да правя...

    тези дъно, процесор и видео НОВИ май не струват толкова, така че сделката ти е суперизгодна (за теб)

    300лв ~$200, което ще рече, че влизаш в парите за C2D 7200/5200 + някакво Gigabyte-ско дъно с P43/P35 чипсет

    peterstamov, то хубаво човек да мине на i7, ама нали се сещаш, че там и дъно, и процесор, и памет трябва да се сменят.... че са и със силно трицифрени цени и трите...
    а този 7200/5200 си скачат спокойно на >3000, което оставя нещастния 5200+ AMD с 3 обиколки назад

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:ами не знам какво да правя...

    Така е! Intel Pentium Dual-core Processor E5200 e по-бърз от моментният му, особено ако се клокне, но за да има смисъл и осезаема разлика в ъпгрейда трябва да мине нa C2 DUO E8xxx и нагоре. i7-то си е доста парички! Е7200 с GB EP43 ще му дойде някъде към 360лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #9

    Re:ами не знам какво да правя...

    днеска еxxxx врътките еxxxx чудото за дъното процесора и видеото взех 290 лева и в момента имам 390 лева мога да изнамеря още някой лев във voodoto ми предловиха Е5300 и с прилично дъно ще ви излъжа точно какво е
    та да събера още някой лев? колко? утре евентуално още 50 кинта ще имам
    реално ще станат 440 лева от който 80 за фортрона и пак спадаме на 360 за дъно и процесор
    тоест не се вътря много от цялата работа защото ако ви кажа ,че и видеото ми идва от въздуха ( една катастрофа с полото евтин ремонт и 300 лева напред ) ххехе
    от джоба ми до момента съм събрал има няма 100 кинта ,но да не ви занимавам с глупости , а направо дайте варианти и ако е малка разликата в производителноста м/у Е5300 и следващия и доста разлика в парите не бих се навил да дам , предложиха ми и малко по скъпич , но малка разлика в производителноста ще ползвам временно рам-та на един фр. ще трябва и рам да взема след 1-2 седмици....

    без псувни, не сме на битака

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:ами не знам какво да правя...

    не разбрах точно цялата одисея, но ще кажа само две неща:

    - практическа разлика между 5200 и 5300 няма
    - разлика между 5200 и 7200 (които са на близки цени) в полза на 7200 би видял в приложенията, които ползват повече cache (примерно видеообработка). в игрите разлика не би усетил. също така е добре да се спомене, че за 7200 би било добре да вземеш и не 800 памет, а 1066 (това с оглед на евентуален бъдещ о/с)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. С какво да си правя MP3 дискове ?
    От heinachi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-07, 16:38
  2. Директории,- какво да ги правя?
    От cristo във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-07, 22:35
  3. Отговори: 11
    Последно: 31-03-06, 20:20
  4. какво да го правя този рар?
    От MAPBuH във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-04, 14:32
  5. Какво да правя си тоя нет
    От spun във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 08-12-03, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе