Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Избор на процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re:Избор на процесор

    е така нещата са по ясни.
    Аз бих взел, без да се церемоня - NN338ES

    Причините са :

    NN338ES FU318EA

    RAM - 3GB RAM - 2GB
    HDD - 320GB HDD - 250GB
    video - ATI Mobility Radeon HD 3430, 256MB video - Integrated: Mobile Intel GMA X4500 HD




  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re:Избор на процесор

    Аз пък понеже да играя на лаптоп го смятам за висша форма на мазохизъм , предпочитам fu318ea Бързият процесор и повечето кеш ще си кажат думата когато ми потрябва. Паметта за лаптопите в момента е безбожно евтина и още 2 гигабайта ще се сложат веднага. Също бих сменил диска с някой на 7200 оборота и съм в джаза

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #18

    Re:Избор на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Та, по друг начин въпроса звучи така, Струва ли си по-добрия процесор, пред още 1GB RAM и по-добро видео.
    Всъщност въпроса е за какво ще го ползваш... Но имай в предвид,че паметтта се сменя/добавя... А видеото се сменя само с нов лаптоп/в повечето случай/

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #19

    Re:Избор на процесор

    Не играя игри на компютъра.
    Бях си решил задължително да сменя харда с такъв на 7200 оборота, затова тази х-ка не ме интересуваше.
    Въпроса пак остава:
    Струва ли си по-добрия процесор пред малко повече RAM и по-добро видео, след като не играя игри.
    И дали дъното на лаптопа подържа 1066 MHz?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re:Избор на процесор

    зависи какво ще правиш на въпросния лаптоп

    кажи конкретните приложения и ще видим дали са от тези, на който трябва по-силен процесор, или от тези, които биха извлекли повече полза от повече памет

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Re:Избор на процесор

    Стига сте дъвкали тая памет хора. Цената и в момента е смешна. Kingston 2GB DDR-2 800 SODIMM струва 36 долара с данъците и печалбата на търговците.


    Т4200 е с 1 мегабайт кеш , другият е с 3. Първият лаптоп (с Т4200) няма камера. Въобще мисля, че няма място за срaвнение , при положение ,че няма да се играе нищо сериозно като игри.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re:Избор на процесор

    пич, нали знаеш, че първо трябва да отговориш на въпросите на клиента, преди да започнеш да му предлагаш своите знания?

    всеки иска да му се отговори на неговите ВЪПРОСИ, а твоите предложения са на второ по значимост място

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Re:Избор на процесор

    Ааааааа, така е , ама човека иска мнение и аз му го казвам Не му продавам нищо

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #24

    Re:Избор на процесор

    Благодаря,

    Въпроса за какво ще използвам компютъра е уместен, но каквото и да изброя може би ще пропусна нещо, така че ще кажа - за много неща с изключение на игри.
    Мисля, че правилния избор е по-добрия процесор (само не разбрах дали дъното поддържа 1066MHz) с добавяне на още 2 GB RAM и смяна на харда.
    Ще съм благодарен на мнание и за някакъв друг модел или марка с подобни х-ки.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Re:Избор на процесор

    поддържа ги, но имай в предвид, че при слагането, на още 2GB рама, ще трябва да смениш вистата, с по добра или със 7.
    И друго, няма смисъл от 1066MHz рама, тъй като вече има 2GB 800MHz, в тоя случай, ако сложиш 1066, тя ще върви под 800

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Re:Избор на процесор

    Искам само да вмъкна, че и двата лаптопа работят с DDR-2 800MHz. 1066 е шината на която работи процесора (по-висока шина, по-голяма производителност) Както fXOrange ти каза , няма смисъл. А е и голяма вероятността 1066 мегахерцовата памет при HP да работи на ... 800 MHz. Аз поне до сега само един Dell XPS съм виждал с фабрични 1066 MHz памети , ама лаптопа струваше над 3 бона.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #27

    Re:Избор на процесор

    Е това все още не ми се изяснило.
    Има ли смисъл от 1066MHz процесор (работи ли той на пълния си капацитет) при наличието на 800MHz памет?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re:Избор на процесор

    ами тогава да ти го изясним

    въпросното 1066 на процесора си е негова лична честота, която отразява по какъв коефициент се умножава честотата на работа на дънната платка. 800 = (200*2)*2, а 1066 = (133*4)*2

    аналогичната характеристика на паметта пък отразява нейната честота, съответно нейния коефициент на "съотносимост" към честотата на работа на дънната платка

    когато двете, процесор и памет, работят на едни и същи честоти (333, 400, 800, 1066, 1333....), тогава говорим за синхронност между тях, като ползата е в отсъствието на изчакване на едното спрямо другото. на теория е добре да са синхронни, на практика разликата е маржинална и абсолютно пренебрежима в реална работа и приложения

    сега изясни ли се на всички?

  17. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #29

    Re:Избор на процесор

    Към автора: Защо си се насочил към HP? Напоследък не са много препоръчвани! Не искам с нещо да ти променя мнението а посто да разбера дали си разгледал алтернативите на другите производители!
    Добавено: При положение, че HDD е най бавния компонент в тези системи не се задълбавай толкова в честотите на RAM и Front Side Bus. Значителна разлика в производителността ще усетиш ако смениш HDD с SSD. Затова посъбери малко парички изчакай да им падне цената и подмени с SSD.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #30

    Re:Избор на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от morten
    Съжалявам за неизчерпателно зададения въпрос.
    Избора ми е между 2 лаптопа. Тези:
    1. http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...E=#n.1.2.18.14
    2. http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...Y=#n.1.2.18.13

    Та, по друг начин въпроса звучи така, Струва ли си по-добрия процесор, пред още 1GB RAM и по-добро видео.
    И двата модела, които си избрал са на изгодна цена и си заслужават парите. Дали вградена камера или 300Mbit wireless, или по-голям диск е въпрос на лични предпочитания. Според мен е важно да фокусираш избора си не върху скоростта, а върху: как ти пасва клавиатурата, ъглите на дисплея, качеството на вградените говорители, здравината и теглото на корпуса, качеството на изработка и т.н. Външното видео не е предимство щом не играеш игри, даже малко намалява времето за работа от батерия. По-добрия процесор винаги е плюс, даже и да не го натоварваш напълно на тоя етап (в бъдеще не се знае). Видеоадаптер intel 4500MHD с буква (D) накрая е модификация, която няма проблеми с възпроизвеждането дори на 1080р HD видео.

    Аз лично бих се разделил с малко по-голяма сума, за дa закупя по-качествения модел от същата продуктова линия:
    http://pcstore.bg/laptopi/HP/HP_Comp...eries_NB019EA/
    Корпусът е съвсем различен - пак пластмаса, но e усилен с магнезий. Има и сензор за предпазване на твърдия диск от сътресения (изключително полезна фукция, въпреки че е малко досадна), даже са сложили и сериен порт (който се занимава със сервиз знае какъв плюс е това)!
    Другите предимства търговците са ги посочили предвидливо в линка и може сам да ги разгледаш.

    Въобще отвсякъде си личат предимствата на бизнескласата. Моя съвет е ако разполагаш със средствата да се хвърляш , сравнение между 6730b и посочените от тебе моделчета са неудачни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на процесор между DUAL-CORE E5300 и CORE 2 DUO E6400
    От kyncho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-13, 13:40
  2. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 12:59
  3. Избор на дъно и процесор
    От flipsheep във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-08, 16:00
  4. Избор на нов процесор
    От taralion във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 16-01-08, 14:01
  5. Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор
    От g_ishkitiev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-12-06, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе