Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 80

Za Vsi4ki fenove na INTEL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #46

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Mollov

    Кое те учудвам бре моето момче?!?



    Че ония са тествали Intel процесорите с ASUS дъно, а за AMD-тата са намерили само един Acorp?!?

    Това според теб обективно ревю ли му се вика? Па що не ги тестваха всички процесори на Acorp дъна, че да има някаква обективност!



    Навит ли си да се обзаложим, че Ацорп KT333 е по-слабо от ASUS A7V333?!? За какво си говорим въобще?!?



    После ти явно все още си назад с материята относно Thermal Management и C.O.P при AMD, щото вече има платки като A7V333, A7V8X, EPoX 8K3A, Chaintech Apogee, Gigabyte 7VAXP - за други нещо в момента не се сещам, но тия всичките поддържат вградения датчик на Palomino и показват температурата през него - и няма никакви 20С разлика, камо ли 40С... смешници.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    А навит ли си да се обзаложим, че този Акорп с ДДР333 ще бие А7V266 примерно. Освен това Акорпа си е пръчка и защото е бъгав, а не само бавен. Нека сега да сравниме ДДР266 с СДРАМ (кое е по-скъпото) и да правиме тогава анализи. Точно, за да има някаква обективност е възможно да са се спрели на това дъно (да не мислиш, че им липсват А7V333).

    Не знам ти докъде си с материята, но на доста места (не само IXBT) написаха, че в А7V333 все още не е осъществена пълна поддръжка на вградия термодиод, т.е. не осигуряват пълна защита срещу прегряване. И ще ти кажа защо. Защото от АМД спестиха да вградят един обикновен компаратор в самия чип. Друго статията май е писана след като ги пуснаха посочените от тебе модели, така че ...

  2.  
     
  3. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #47

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Eddie


    T: ами на 3DMark Селерона е по-бавен - а пък с тоя куц кеш само за Visual C++ и Photoshop e....

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Първо темата беше изместена в посока Интел срещу АМД и аз естествено давам примери с П4, на който кешът никак не е куц - 512к. Що се отнася до фотошоп, Визуал Си и т.н. тук играе и един фактор стабилност, съвместимост и надежност. Тези работи можеш да ги провериш като работиш 8 часа на компютъра ... Това искаш да ти кажа при игрите е друго - с АМД досега нито аз, нито някой от моите познати е имал проблеми (е лъжа де - просто никой от тях не играе игри, но чух за един Атлон1000 като моя, който прегряваше след 1 час игра, но сега с новите кулери не би трябвало да го има този проблем). DeathKnight спомена по-горе, ще го повторя - почти всички програми се оптимизират за Интел процесори (по официалните спецификации (с които АМД са 100% съвместими), но както всички знаеме всеки процесори си има и специфични недокументирани особености, така че е възможно при еднаква скорост на процесорите по тестовете дадена програма да върви по-бързо на Интел - източник IXBT).

  4. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #48

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by FearMe

    иначе да пукна ако знам защо продължава спора. нима има още някой, на който не му е ясно кое е по-бързо, по-производително, по-скъопо, по-...., по-..... и т.н. вижте статията в tom's на оня, които искаше да си свали vhs-a на dvd-та. какво направи - купи си комп за $4000 [:-king]. да, обаче сигурно взима >$10 000 (инженер в intel ако не бъркам). тук ние спорим за разлики в цените от порядъка на $50-100, защото това са на някои кажи-речи месечния доход. всичко опира до парите. и аз искам р4 2.8 и да си [:-sing], но ще си взема хр 1800+, това е положението...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Първо аз и с едно непоръчково БМВ 316i за 8000 Марки, произведено 92 съм дигал 250, така че твоето сравнение нещо куца. Да направиме и едно друго - колко шум се вдига в колата, колко по-стабилно седи, колко пари трябва да дам за ремонти ако я карам така и ..... т.н.

    Тук става въпрос, че за тези 40$, които съм дал в повече от 2000+ имам 2600+ и най-важното - лиших се от проблемите. Иначе теб няма да те спирам да си вземаш каквото искаш, вземи си едно 2000+ и ме настигни с клок, тогава ще си говорим. А и освен това АМД 2800+ къде може да се купи и на каква цена?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    18
    #49

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    Абе тази тема взе да ми писва да я гледам по всички форуми.

    Само глупости пишете.... АМД греели повече ..е и какво от това. Амд нямали защита ... и какво - на кой му е падал радиатора от вас досега. Ако има някой такъв то той е най големия некадърник щом неможе един радиатор да сложи. АМД повече забивали ...глупости като човек неможе да си настрои системата къде е тръгнал да се занимава с компютри... по-добре лего да си зглабя.. по-евтино е . АМД се разваляли повече .... колко прецакани Р3 имам просто ме боли сърцето...

    Интел пък били скъпи ами имаш пари даваш си ги .... Аз и брат ми имаме общо 4 конфигурации 2 с Интел и 2 с АМД и са ни без пари па нека Интел да са по-скъпи ...боли ме шишарката.А пък някой летяли с БМВ с 260 км други пък с 250. а трети се пребили с лада при 100км.

    голем праз аз пък съм минавал звуковата бариера с самолет[:D].

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #50

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">глупости като човек неможе да си настрои системата къде е тръгнал да се занимава с компютри

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Евала BADBOY, шапка ти свалям за всичко си прав... освен за това по-горе. []

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #51

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by T

    Точно, за да има някаква обективност е възможно да са се спрели на това дъно (да не мислиш, че им липсват А7V333).<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Значи викаш за да прикрият недостатъците на Intel P4 Celeron процесора са сложили по-слабо дъно на AMD-то, че да има обективност?!? И ти на това викаш обективност?!?

    Аз му викам нагласяване на резултатите!



    Това, че Celeron Tu е на SDRAM е проблем на Intel, и няма нужда на дорегулиране от страна на тестващия екип, че да излезне бърз при всички случаи...

    И това, че P4 Celeron e слаб процесор също няма нужда от "донастройки" на тестовите системи, че да подпира Intel процесорите с цел по-добро представяне.



    Ти направо ще ме разсипеш........ шапка ти свалям на уникалните изказвания [:0][?]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #52

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    another point of view:

    Mnogo mi e interesno niakoi ot vas moje li da mi kaje tam kudeto imat pari koi procesori se kupuvat (viziram usa)....

    mnogo mi e 4udno su6to niakoi moje li da izvadi obektivni danni ot bulgarskia pazar (estestveno ne po broiki prodadeni a po prihodi)...

    6toto mi se struva (bez da se zaiajdam a i ne sum siguren) 4e intel praviat po-golemi prodajbi dori i tuk, kadeto nesumneno AMD atakuvat (vsi4ki pazari, kadeto osnoven dial ot klientite sa s niska pokupatelna sposobnost)=>

    => prez pogleda na marketologa sravnenieto AMD - Intel stava mnogo lesno mai...

    btw: Badboy - malka zabelejka.

    Pred duma, koiato zapo4va sus "s" se pi6e saiuza "sus"

  10. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #53

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    Ми аз ще ви кажа - преди време малко преди да взема моя питахме управителя на аргус какво продава най-много, отговорът беше - първо място - целерон обикновен, второ място - п4 (и то по ония времена - тогава нямаше с 512к), чак трето - хр.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #54

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    А на това поръчковото 316 дето дига 250, нещо му е развален километража, айде за 525 по може, ама по нанадолнище :-))

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #55

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    t, написал съм р4 2.8, а не хр 2800+, а за обективността с acorp-a - скъсваш ме. все едно да тестваш p4/533 rambus, ама защото трансферът й е по-голям от ddr, да сложиш само 128, а на amd системата 512, че да компенсира...



    badboy, откъде да ти тези free pc-та, че и аз да си взема няколко []



    legolas, навсякъде по света продажбите на intel са много по-големи от amd, но сравнението не се прави на база приходи, а бройки. но има толкова много фактори, които определят присъствието на един продукт на пазара, като качеството му е на едно от последните места! само ще посоча един пример, който показва това много добре - kitkat! имате ли си представа колко се е продавал преди и колко сега, след тази агресивна кампания? разликата е в пъти. а не е кой знае какво - просто поредното сладко. та обратно на темата - в един момент не става въпрос за пари, а за това, не се ли чувстваш прецакан, че си платил една бала пари, а е можело и да не ги даваш. никой не спори, че intel-базираните системи са по-стабилни за server решения и др. подобни, но аз у нас нямам нужда от компютър, който да не забие 1 път на седмица и удобството да не се наложи да рестартирам за мен не струва $100-150 отгоре.



    p.s. legolas, само не ме хващай, че не пиша главна буква в началото на изречението []. от безброй години съм толкова деформиран от word-a, че ми се струва светотатство аз да натискам shift-a [:D].



    p.p.s. страх, докато пиша гледам си постнал. ами не беше по нанадолнище, а на съвсем равна магистрала, но извън българия. иначе тук при повече от 220 се усещат много гадно малките неравности по пътя и не е комфортно.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #56

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    Опа грешка, 316 било непоръчково, а 525 поръчково - така по-може, абе трябва е над 250 коня, иначе само се лъжем :-))

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #57

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    CTPAX , abe 316 ne e nevazmozno az dignah 160km/h v BG na magistrala Hemus s moito pejo205 s mizavite 50 konia. ama deto beh napalnil gashtite nema da govorim[:I]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #58

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by -CTPAX-


    първо място - целерон обикновен, второ място - п4 (и то по ония времена - тогава нямаше с 512к), чак трето - хр.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Това на мен ми се вижда крайно невероятно. А duron-те къде са? Куцо, кьораво и сакато ги купува тия боклуци.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #59

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    това че един продукт се продава повече от колкото друг, не означава само по себе си че е по-добър. И разбира се че Интел има къде къде по-добри финансови показатели и възможности - все пак държи над 80% от пазара на процесори, ще има и по-големи приходи, и може да отделя повече средства за разработки. Но това пак не означава че Селерон за 111$ е по-добър от Паломино за 100$... ама никак даже - и точно благодарение на факта че единия е от по-висок клас, а е по-евтин и много много по-бърз от другия, трябва да прави чест на АМД. И точно за това не виждам какъв е смисъла да човек да купува по-скъпия-по-лош-процесор, само защото Интел са по-богата и известна фирма. Навремето Бетамакс системата за видеомагнетофоните беше технически по-добра от VHS, и не беше по-скъпа, обаче посъбраха се богатички фирми, удариха едно рамо на VHS-a и Бетамакс-а падна в канала.

    А пък изказвания от типа "един приятел имал Атлон 1Гхц и много му греел и му забивал" просто трябва да ги смените с "на един приятел продадоха поредното дърво-дъно с поредния пръчка-вентилатор", защото в България такива фирми колкото щещ - знаете ли че в една бургаска фирма преди месец поръчах компютър за приятел, ИЗРИЧНО им казах да ми сложат голям вентилатор от типа на пирамидите - Титан или медния Еверкоол и знаете ли какво ми набутаха - някакво вентилаторче за 1U система, което беше високо около 3-4 см, заедно с радиатора. Е, кой е виновен - АМД или идиотите във фирмата?

    повече от година и половина имах файлов сървър за 27 ПС-та - забележете под Уиндос 98 защото ме домързя да кача 2000 навремето, със Асус дъно, Тъндърбърд, 256 рам Кингстън, мрежова платка кингстън, охлаждане и на двата храддиск-а и нито, ама нито веднъж не ми е забил за близо 2 години денонощно натоварване и рестартиране веднъж на 20-25 дена.

    не казвам че ВИА-а е желязна платформа за сериозни сървъри - далеч съм от тая мисъл, ама колко хора от пишещите във форума могат да си купят например Адаптек 160SCSI райд контролер с 32Мб кеш за около 1000$, и да дадат още толкова за харддискове - нали искат всичко да им е много бързо? А и колко често се налага ъпгрейд за домашните системи? - за разлика от колите, където ако купиш хубав мерцедес можеш да се пенсионираш с него, при компютрите май не стои точно така въпроса, излиза един Доом 3 и хоп - пак набутка, ако не е Доом3 ще е Уиндоус ХП с малко шарении или нещо друго.

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #60

    Za Vsi4ki fenove na INTEL

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">А и колко често се налага ъпгрейд за домашните системи? - за разлика от колите, където ако купиш хубав мерцедес можеш да се пенсионираш с него, при компютрите май не стои точно така въпроса, излиза един Доом 3 и хоп - пак набутка, ако не е Доом3 ще е Уиндоус ХП с малко шарении или нещо друго.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Opa pak greshka, az i kolata i PCto si gi upgratvam postoqnno. Ne za drugo ami stoto me kefi, razbirash li, KEFI ME, iskam burz komputer, iskam burza kola, iskam qka jena i tn. i tn. tova e, pa ako ste i na P4 na 3GHz da igraq Ufo 2 pod Win 98, 4atkash [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. KOI OT VSI4KI RADEON9600pro ??
    От Crusader във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 19-09-03, 10:59
  2. za vsi4ki fenove na CS-a
    От 7hE_m0nKeY във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 28-10-02, 03:21
  3. GTA 3 - FENOVE LI STE
    От Vewol във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 23-10-02, 17:22
  4. Ima li fenove na FORMULA 1 ?!?
    От toshe(montana) във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 37
    Последно: 19-05-01, 23:32
  5. Xaide fenove na RAP-a ne se sramyvaite :)
    От Raven във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 17-04-01, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе