Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

съвет за нова машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #1

    съвет за нова машина

    Разполагам с този процесор AMD Athlon 64 X2 7750 Black Edition 2.7 GHz и в един компютърен магазин ми предложиха следното дъно на Асус M3A78-EM http://www.asus.com/product.aspx?P_I...M2D&templete=2 с тази Рам памет 1*2 GB Kingston hyper x ddr2 1066mhz.Ще се получи ли добър компютър?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:съвет за нова машина

    2 x 1 GB или 1 x 2 GB

    Което и да е нямаш особен ефект от 1066 , заради контролера който е на 800
    но при клок ще има ефект - което го дава и 800 рама

    Дъното е вградено ще ти трябва външно , защото итегрираното колкото и да е добро - краде от рама и от ресурсите на процесора.
    Какво имаш в предвид "добър компютър". Ако искаш за обикновенни игри - да ,за HD Video - Да, за новите игри - ще ти трябва видео отделно.
    Това е моето мнение - не искам да ти го налагам. Послушай и други.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:съвет за нова машина

    както и Techno е казал - "зависи за какво"

    за какво ще ползваш компа?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:съвет за нова машина

    Големият плюс на паметта работеща на висока честота е , че на по-ниска такава, таймингите и ще бъдат доста стегнати. Това + вграденият мемори контролер на процесора който имаш ще се отрази доста добре.
    Black Edition-а на АМД не беше ли с отключен множител ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #5

    Re:съвет за нова машина

    Рам паметта е една плочка от 2 гб.Засега не играя игри (в същност обожавам Need for Speed),но не изключвам възможността да се пробвам на някои от тях .Иска ми се да ми имам компютър и за работа, и за свободното време,т.е.конфигурацията да има някаква степен на готовност да посрещне бъдещи нужди.Процесора наистина е с отключен множител и това е едно от нещата,което ме привлича у него.Досега не съм клоквал,но по-нататък ще се заиграя по-сериозно с темата .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #6

    ! ¦•••SHERIFA•••¦'s Support !

    1 x 2 GB е винаги по-добре от 2 x 1 ( едната причина по default е ясна, другата... е по-специфична ), така че това е добре. Вграденото ти видео е модел ATI Radeon HD 3200 GPU, което с две думи е... много зле. Все пак, за подкарване и тръгване на игрите, проверяваш през:

    Код:
    http://www.yougamers.com/games/
    http://systemrequirementslab.com/referrer/srtest
    Хубавото е, че и имаш 1 PCI-E Slot за външно видео, така че може да се замислиш да дадеш 150-200 лв. за сносно такова от нисък-среден клас. Аз бих заложил на ATI Radeon HD5670, 512MB, Sapphire, понеже е последно поколение, ще поддържа бъдещите игри, които ще имат DirectX 11 ( DiRT 2 сегашната - също ) и напълно ще се наслаждаваш, както и на NFS: Shift + бъдещото такова. Жалкото е, че е със 128-битова шина и ако ще и 1 GB да е VRAM, все тая. За това още повечко кинти трябват, но т'ва е друга тема вече.

    За overclock-а - доста теми има и в българските специализирани хардуерни сайтове, и в чуждестранните, и къде ли не. Така че тук средностатистически user би трябвало да се оправи без проблеми. За по-сериозен clock обаче ще трябва да се замислиш и за някой cooler от dekada .

    Пропуснах за RAM-а - марката дървенце, ама айде. + е малко... малко като количество. 3-4 GB е стандарта. И за да не говоря на изуст - цък ( System RAM пак цък ).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #7

    Re:съвет за нова машина

    Пропуснах за RAM-а - марката дървенце, ама айде.
    Това не го разбрах много,тук можете да дадете предложения.А тази кутия Antec 300 заслужава ли си 116 лева за нов компютър и ще е удобна ли при бъдещи надстройки?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #8

    Re:съвет за нова машина

    Corsair, OCZ, Mushin, Patriot, Dark някакви също имаше - е, те това са добрите и наистина стабилни.

    Кутията не я знам колко е дълбока, ни размери има, нищо, но колкото по-ГОЛЯМА, толкова по-добре ( по-добре за БЪДЕЩИ евентуални нови дъна, а не пак да купуваш нова кутия, щото видиш ли дъното не се събирало, а си си взел някво по-добро за 300-400+ лв. ), пък си и има и други предимства.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:съвет за нова машина

    В какъв смисъл казваш, че KINGSTON e дръвце?! В клокерски или.......

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #10

    Re:съвет за нова машина

    Добре,сега остана да избера захранването.Мисля нещо от Fortron или CHIEFTEC 450W да взема с активна защита.Останалото го имам,хард диска и оптичното устройство ще ги прехвърля от стария компютър,кутии ще гледам този уикенд

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #11

    Отговор: съвет за нова машина

    За да не пускам нова тема ще възродя тази с едно питане
    Някои от компонентите на сегашната ми конфигурация не ме задоволяват-най-вече дъното и процесора.Поради ограничените финанси предпочитам да взема нещо на старо пък и не съм максималист за новото.Няма значение дали АМД или Интел-необходимо ми е дъното да е без вградено видео пред вид интереса ми към gtx 560 и Radeon HD6870,да може да понесе клокване на процесор като AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3.Естествено да не е по ниско от сокет AM3,за Интел съм съгласен и на LGA 775 тъй като струва ми се имат добри процесори от нея дори и при днешните условия за средностатистически потребител- Core2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz.Какво бихте предложили и то без да ми се налагам да търся по-мощно захранване от Фортрон Епсилон 600 вата?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: съвет за нова машина

    за начало - не си уточнил бюджет

    второ - след като търсиш такива стари неща, по-удачно е темата ти да е в "Купува", а не тук, защото съветите ще са безполезни без възможността реално да купиш препоръчаното

    трето - разгледа ли раздел "Продава" ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #13

    Отговор: съвет за нова машина

    Мисля,че не си ме разбрал.Идеята ми е други потребители да споделят ако имат положителните си впечатления и препоръки за неща,които ги знаят било от компетентност било от собствен опит, за да подобря сегашното състояние на домашния си компютър.По-нататък ще се разтърся и ще направя мониторинг на познатите ми онлайн източници за покупко-продажба.За сума е безпредметно да уточнявам тъй като разбираемо няма да е над 500 лв. -в този случай по-добре да питам за нови неща,а за по-долу е въпрос на моя преценка на всеки индивидуален случай възникнал от оптималната комбинация на съответните елементи.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #14

    Отговор: съвет за нова машина

    https://forum.setcombg.com/продава/4...-3-1155-a.html

    Стария чипсет за клок (става и за последното поколение Айви със ъпдейт на биоса).
    Дъното струваше 335 лв. докато все още го имаше по-магазините та 205 лв. е оферта.

    ********************/forums.php?action=viewtopic&topicid=170432

    Старото поколение Санди с отключен множител за което е и дъното.
    В магазина е 400 лв. та 300 лв. е оферта.

    Едит: Линка за процесора е към раздел продажби в маймунда но явно има цензура...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: съвет за нова машина

    kalistu, мисля, че ти не си ме разбрал или просто си с погрешно впечатление от компетентността на някои хора тук

    въпросът ти е: "я ми кажете вие какви процесори сте виждали и какво мислите за тях"

    поставен в 2 различни среди, той може да бъде от безполезен до безсмислен, но в никакъв случай нещо положително

    - ако го зададеш на незнаещи - ще е безполезен, защото кой какво лично е видял, но не разбира е.... все тая
    - ако го зададеш на знаещи, т.е. тук - ще е безсмислен, защото знаем всичко за всичко, но без условието за бюджет, за което писах, всеки съвет ще е отново безполезен, защото говорим за стари неща, я ги има, я ги няма, цените се менят...

    ето, информацията на sun е абсолютно вярна, но полезна ли ти е?

    P.S. интересът ти към gtx560 не предполага особено финансово ограничаване (освен ако не си изпаднал в заблудата, че ще я намериш за 100-ина лева )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за нова конфигурация!
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 19-04-11, 11:23
  2. Търся съвет за нова газова инсталация
    От mihaylov във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-11, 13:06
  3. Питане за "гума" на нова перална машина Zanussi
    От phristov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-10, 13:44
  4. нова видео карта съвет ме
    От icxan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-10, 12:18
  5. търся съвет за нова видео карта
    От diaflin6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 30-04-04, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе