Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 102

AMD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    17
    #1

    AMD

    Всъщност, някой има ли сериозно обяснение защо AMD толкова се дърпат да правят чипсети за масова употреба и оставят VIA на практика да диктува продаваемостта на техните процесори? Защото ако има нещо, което в реални условия да дърпа AMD процесорите назад, то това е точно липсата на високопроизводителни дъна...




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #2

    AMD

    <font face=Verdana><font color=purple><font size=4>+ защото не могат +</font id=size4></font id=purple></font id=Verdana>



    Ами това е тъп отговор, ама съдба, к'во искаш...



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    AMD

    Бравос бре Dreamer, от коя гънка на мозъка измъдри този отговор?

    Фактите:

    1. Преди 4-5 години имаха един схемен набор AMD640. Това всъщност беше VIA VP2, но оптимизиран допълнително за K6. Наличните не поддържаха добре този процесор и се налагаше използване на различни програми, за да се "отключат" функциите му. Тогава не бяха нашумяла фирма и според мен не им достигаха ресурси за такива разработки. AMD640 го използваха няколко големи фирми, включително и Compaq.

    2. Предвиждайки началната липса на схемни набори за Athlon, разработиха и пуснаха AMD750. Кой каквото да разправя, този чипсет беше и е по-бърз от VIA KX133 и KT133. Но за съжаление е функционално ограничен.

    3. AMD760(MP) - за мен това е един отличен и стабилен схемен набор. Той се появи, за да проправи път на другите DDR и MP чипсети. Като най-голям негов недостатък ми се струва не дотам добрата възможност за о/с.

    Вероятни причини:

    1. Могат, но не искат да влизат в положението на Intel. Спомнете си как производителите на дънни платки радостно възприеха схемни набори на VIA, SiS и ALi, ВЪПРЕКИ, че бяха по-лоши от i440BX. Според мен и досега по-добър схемен набор от BX за еднопроцесорни системи за Intel няма.

    2. Предпочитат да има възможност за по-голям избор. Досега не съм чул или чел, да са ограничили някого, заради използване на алтернативен схемен набор или да са отказали лиценз на техни разработки, както става с Intel. За да осигурят навлизане на пазара на нови техни процесори, пускат "сигналните" схемни набори, а после се съсредоточават в/у нещо друго.



    P.S. Не смятам, че VIA имат полза да ограничават и диктуват пазара на AMD. Не забравяй че вече има достъпни чипсети на ALi и SiS, освен техния 760.



    Променено от Lamia на 13/04/2001 08:14:41

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #4

    AMD

    "AMD760(MP) - за мен това е един отличен и стабилен схемен набор..."

    Ламьо, и на теб бравос! Ти от кога ползваш AMD760, че даже вече и впечатления имаш? Най-безспорният факт е, че до ден днешен AMD не могат да предложат на пазара конкурентен чипсет. И между другото Intel-BX може да работи с повече от 1 процесори. А AMD да влязат в положението на Intel скоро няма да им се удаде, още доста процесори има да продават. Сравни финансовите резултати на двете компании, има ги по Интернет. Intel с "неуспешния" Р4 прави най-голяма печалба за последните 2 години.






  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    17
    #5

    AMD

    И аз не съм виждал как работи на практика дъно с AMD чипсет, но съм склонен да се доверя на тестовете в сайтове като anandtech или tomshardware, които показват по-висока производителност за 760 (без значение че е само DDR съвместима) спрямо КX/КТ133. Нормално е производителите да търсят възможно най-голям избор от чипсети и то от тези, които са средно производителни и евтини. В крайна сметка, истинският пазар е този на ОЕМ производителите, които винаги са готови да жертват в конфигурациите си качество за сметка на по-ниска цена.

    Точно в това ми е въпросът, че AMD трябва да разчита на VIA (мисля, че ALI i SiS отдавна са неконкурентноспособни) да въвеждат процесорите им на масовия пазар и не съм убеден, че финансово/технологичните ресурси на AMD вече са някаква пречка...

    Няма нищо странно в това, че Intel отчита високи печалби напоследък, като се имат предвид неуспехите им от времето на 820 насам. В крайна сметка, Р4 е ориентиран към най-високия пазарен сегмент, където маржовете на много големи. Едва ли обаче като цифра печалбите надхвърлят тези от времето на пускане на Р3.



    P.S. Погледнете статията за КТ266 в anandtech

    според мен, разликата между VIAта и 760, съвсем не е малка - говорим за производителност, не за съотношение цена/производителност.



    Променено от peraine на 13/04/2001 11:55:58

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #6

    AMD

    Valeri, имах щастието да си "поиграя" с Asus A7M266 3 часа. За съжаление нямам под ръка 190$ за дъно + xxx$ за DDR. Мога да кажа, че е впечатляващо mobo.

    Знам чудесно, че BX работи с 2 cpu, но лично моите предпочитания в тази категория са към VIA.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #7

    AMD

    abe me mi e iasno kakvo 6te pravi6 ti Valeri s dva procesora!!!!

    KT133 e edin 4udesen 4ipset - Duron 700 nadminava Celeron 700 T-bird 1000 nadminava P3 1000 tova ne e li dostata4no kato dokazatelstvo



    AMD760 i ALi Magik ili kakto tam be6e sa o6te po-barzi a i imat perfectni vazmojnosti na OVERCLOCK



    A pak INTEL s tiahnia P4 da go xxxxx , INTEL pe4eliat blagodarenie na tapite hora (ne se zasiagaite tapi hora). Ama koi bi si kupil P4, pri uslovie, 4e razbira ot PC-ta? Vzima6 si Athlon 1330, puska6 go na 1500 i si jivee6 jivota.



    AMD Rulez




  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    AMD

    lord, аз не бих се изказал така грубо, но принципно съм съгласен. valeri, не забравяй, че най-високата печалба от две години насам означава, че просто intel са на път да се съвземат след удара, който amd им нанесоха в ниския пазарен сегмент с изкарването на athlon/duron серията! ако и amd процесорите да не са толкова стабилни колкото intel-ските, ако и software-а да се пише за intel и после да се patch-ва за amd, като крайна производителност intel изостанаха с едно поколение, а в съотношението цена/производителност - и повече !



    в защита на р4 ще кажа обаче, че чакам да започне да се пише за него и да видим кога толкова прехвалените му екстри ще влязат реално в употреба. че ще влязат - ще влязат. но цената, ценатааааа.....




  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #9

    AMD

    P4 в момента е нещо като PPro преди няколко години, т.е. технология неефективна за сегашните приложения. Аз също не бих си купил сега такъв компютър. Тогава също имаше екзалтирани фенове на AMD, К6-166 работеше по-бързо от PPro-200! Наистина беше така, но PPro даде началото на една от най-успешните фамилии процесори. Не забравяйте също, че бизнесът е пари и аз не съм далеч от мисълта, че Intel ще натиснат производителите на софтуер да прекомпилират програмите за P4. Сегашният Р4 е само върха на айсберга, тепърва ще излизат все по-нови, по-оптимизирани и по-бързи процесори. Цената също не е толкова висока вече, 1.7GHz P4 струва около 350$. Освен това Intel все още държат 70% от пазара на процесори, огромна част от корпоративните клиенти, които носят големите печалби, почти 90% от пазара на мобилни процесори. 80% от технологиите в IT също са собственост на Intel, спокойно може да се каже, че тази фирма диктува модата в компютърния свят. Ако някой си мисли, че IT света се ограничава до Desktop PC - бърка.



    Времето ще покаже какво ще стане, до сега няколко пъти някой е "загробвал" Intel и все нещо не се получава, но да се определят 70% от потребителите на компютри в света като "тъпи" е просто несериозно. Един компютър не е само процесор, а AMD вече повече от 18 месеца не могат да изкарат адекватен чипсет за процесорите си. Да не говорим за SMP, че там болката е още по-голяма.



    Ако говорим за овърклок, бих казал тази дума е недопустима в света на бизнеса, а който си е купил електронна играчка за 1000$ нека си я прави каквото си иска. А P4 вече са си купили много хора, при това разбиращи от компютри. Какъв е проблемът да си купя DELL Р4/1.5GHz, когато заплатата ми е 6000$ (примерно) и го изплащам за 36 месеца? Ами нека съм тъп! И аз се чудя как може най-скъпия модел на Mercedes да струва два пъти повече от най-скъпия Jaguar, но е факт. Факт е също, че Mercedes продава с пъти повече суперлуксозни коли от Jaguar, нали? Тук говорим за имидж и надеждност, това също са фактори с много голяма тежест при решението за покупка.







    Променено от Valeri на 23/04/2001 15:37:50

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #10

    AMD

    LordOfEvil , разбирам че си впечалтен от статията във в. Компютри за AMD760 & ALi Magik, но не мисля че можеш да изказваш впечатления от чипсета, само като си чел за него или пък си го видял на смимка. DDR паметта дава реално до 10-15 процента по-добра производителност от SDR, цените са: 256Mb DDR 266Mhz - 160$, 256Mb SDR PC133 - 75-80$. Има ли смисъл да я купуваш ако използваш РС-то само за gaming и inet?

    Що се отнася до P4, Валерий е много прав. Въпрос на време е да му падне цената и да започнат да правят софтуер за него.

    Валерий, ще ми дадеш ли линк за "финансовите резултати на двете компании, има ги по Интернет."?...око да види,...е ръката мяй скоро няма да пипне!



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    the_ufo2000@yahoo.com

    http://www.theufo.net

    ICQ: 94565641

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #11

    AMD

    Големите компании в САЩ с котировки на акциите на борсата са длъжни да обявяват финансовите си резултати публично. Ето примерно за 2000 година:

    Intel - http://www.intel.com/pressroom/archi...010116corp.htm

    AMD - http://www.amd.com/about/investor/investor.html (секция AMD 2000 annual report)

    Има информация колкото искаш, само желание да четеш да има! Всеки може да види разликата в мащаба на двете компании, Intel с продажби от 33.7 млрд.$ и AMD с 4.6 млрд.$, както и разликите в печалбите на същите - Intel 12.1 млрд.$ и AMD около 1 млрд.$. Тези резултати показват, че само една погрешна стъпка на AMD може да им коства "живота" на пазара на процесори, т.е. Intel е в състояние да понесе криза, която би унищожила няколко фирми като AMD. По цифрите в отчетите изглежда, че Intel водят по-добре бизнеса от AMD в съотношението обем продажби/печалба.





    Променено от Valeri на 24/04/2001 17:15:34

  14.  
     
  15. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #12

    AMD

    Tuka pak cheta porednite izcepki "za 2ta procesora". Ami wie zakwo polzwate Athlon 1200 naprimer?? Da pokazwa po-golemi frameowe na Q3 ili iaki cifri na razni testowe ili za hwalba pred priqteli. Na 2 CPUta se raboti MNOGO po-dobre ! Bez da e 2 pyti po-byrza.




  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #13

    AMD

    Абсолютно съгласен с jay, който не е сядал на двупроцесорна машина няма представа за какво става дума. Най-елементарното тестче, пуснете Quake в прозорец и успоредно на това един WinZIP да мачка файл 1Gb на еднопроцесорен Т-Bird/1000 и след това на 2 х P-III/500 да видите къде ще върви по-добре. В първият случай Quake буквално спира или продължава на "слайд-шоу", във втория Quake продължава на единия процесор (с около 10% по-бавно), a WinZIP ползва втория при почти 100% скорост на компресия. Сравнение изобщо не може да има при повече от една задачи по едно и също време!




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #14

    AMD

    Za Amd dopredi 1,5 godini pazarnijat djal na intel bese 88%-90% a sastestvuvase i Cyrix. Amd ba4kaha na bezumni zagubi. V momenta intel ima 70 % - razlikata e solidna. Amd prodava po barzi procesori s po malki pe4albi i e logi4no da ima po malka kraina pe4alba. Glupavo e da se misli 4e na AMD im kostva po malko pari proizvodstvoto na edin procesor otkolkoto na Intel.No im svaljam sapka kak bavno no slavno se dvizat napred i to bez da vtrasvat na horata s reklami po TV i t.n.





    dNIMITORV

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #15

    AMD

    Мммм...за рекламите не си прав. На стадиона на Байерн Мюнхен и на Ливърпуул (Двата най-добри отбора в Европа - както каза Dreamer - моето е най-хубаво се въртят реклами на AMD по 30 секунди за 5-6 мин. Но не е и само по стадионите. Явно искаш да кажеш че Интел са нафрашкали навсякъде с реклами, а AMD рекламират по-малко...



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе