Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63
Like Tree2Одобрявам

Бойлер - не загрява водата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Бойлер - не загрява водата?

    Елдоминвест 80л., на няколко месеца до оня ден си работеше перфектно, от два/три дни шуми вътре нагревателя но водата не е много топла. Пробвах каквото ми дойде на ъкъла: рестарт от тоците, копчето врът-врът, източих го(да не би да има въздух)-напълних го пак, никъв ефект! Не ми се сваля да го нося на ремонт(макар да е гаранционен) - мога ли нещо "на място" да му се оправи? Мястото е извън града на 30км.

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #2

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Здравей.Доколко може да се направи диагноза по "телефона" ама... От това, което пишеш, че "водата не е много топла" вече ,изводът е, че нагревателят е здрав а той е един/съдя за това по моя бойлер -Елдоминвест 80л/ Остава предположението, че терморегулаторът е минал в режим да поддържа по ниска температура /волно или неволно/ Завърти му копчето до макс. и виж резултата.Ако няма ефект може би трябва да се подмени терморегулатора.
    След като бойлерът е в гаранция от сервиза са длъжни да изпратят техник.Не е нужно да демонтираш бойлера и да им го носиш...
    Успех! И пиши за резултата....

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #3

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Напомня на обрастване с котлен камък, но това за 1 ден не става. А по отношение на гаранцията - тя важи само ако е монтиран бойлера от техен (на продавача) работник. Ако твоя случай е такъв ги викни да дойдат на място.

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #4

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Котлен камък на няколкомесечен бойлер?!....Но знае ли човек? Толкова варовита вода може и да има някъде в България...

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #5

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    dgenov, виж това:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38044.0.html
    Доколкото разбирам, твоят случай е обратен. Сигурен ли си, че чуваш как нагревателя топли или не?
    Не го "рестартирай" едва ли е с микропроцесор. Според мен, бойлера ти въобще не топли и имаш прекъсната връзка "кабел-обувка"

  7. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #6

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    . А по отношение на гаранцията - тя важи само ако е монтиран бойлера от техен (на продавача) работник. Ако твоя случай е такъв ги викни да дойдат на място.
    Пред мене е гаранционната карта.Няма такова условие за валидност на гаранцията - само при монтаж от "техен /на продавача/ работник".Единственото условие за валидност на гаранционната карта е правилното й попълване при покупката в магазина..

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от fikata

    Пред мене е гаранционната карта.Няма такова условие за валидност на гаранцията - само при монтаж от "техен /на продавача/ работник".Единственото условие за валидност на гаранционната карта е правилното й попълване при покупката в магазина..
    Късметлия, при мен не беше така.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #8

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    и аз мисля че тоците може да ти дават ядове..., виж за разхлабена връзка, колко дебел ти е кабела?
    тече ли си иначе с нормално налягане водата?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #9

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    От това, което чета разбрах,че бойлерът загрява.Обаче водата не е достатъчно гореща.Може да се е повредил терморегулатора и да поддържа по-ниска температура.Може и да е изгорял част от нагревателя и да работи само на 1kW.Ако е така,то водата ще се загрява,но за около 3 пъти по дълго време.А за гаранцията на бойлера важи само ако е бил монтиран от оторизиран сервиз.Аз моя си го монтирах сам,но повиках техника да ми завери гаранцията.Одра ме 10 лв за печат,иначе взимал 15лв за монтаж.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    ................Може да се е повредил терморегулатора и да поддържа по-ниска температура.Може и да е изгорял част от нагревателя и да работи само на 1kW.Ако е така,то водата ще се загрява,но за около 3 пъти по дълго време.
    ......
    Подобни мисли ми минават и на мен през главата. Дали терморегулатора е причината може да се разбере лесно - шунтира се и се наблюдава работата на бойлера. Ако причината е в него, водата ще загрее бързо (много по-бързо от колкото сега).
    По-интересен е въпроса с нагревателя. Част от нагревателя не може да изгори, тъй като веригата е една - или ще работи или ако изгори, веригата ще се прекъсне и въобще няма да нагрява. Възможно е обаче друго - пробив на защитната тръбичка и пробив в изолацията (виждал съм такова нещо - получава се кратерче във външната тръба). Тогава част от тока се отклонява през водата и се затваря верига през третия (заземителния) проводник. Получава се шунтиране на част от нагревателя и той работи с по-малка мощност. Това може да се констатира при изключване на захранващите проводници от бойлера и измерване на утечката спрямо заземителния кабел. На подобна хипотеза ме навежда и шума, който се чува. Такъв шум се получава от изпарението (кипенето) на водата в точката на пробива, където тя има директен достъп до нагревателя (реорана).

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ... Получава се шунтиране на част от нагревателя и той работи с по-малка мощност. ...
    За конкретния случай незнам, но в общия случай, това изречение е вярно, когато е точно наопаки.

    Шунтира се част от нагревателя --> съпротивлението му се понижава --> тока нараства --> мощността нараства (а също и температурата в нешунтираната част)

    ПП. Така като се замисля, трябва да е наопаки и за конкретния случай.
    Дори и да отчетем че съпротивлението на (чистата) водата е голямо, то общото съпротивление пак се понижава. Освен ако другия електрод на нагревателя не е прекъснат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS

    Шунтира се част от нагревателя --> съпротивлението му се понижава --> тока нараства --> мощността нараства (а също и температурата в нешунтираната част)
    В резултат на което, остатъка от реотана прегрява и прекъсва окончателно.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ..........
    Освен ако другия електрод на нагревателя не е прекъснат.
    Обикновено точно това става. Получава се късо и реотана прекъсва. И ако прекъсне по-близо до нулевия проводник може да се получи описаната от мен хипотеза. Прекъсналата част от към фазата може да се "лепне" и за тръбичката и тогава ток ще тече през нея към заземяването (зануляването). Измерването ще покаже. Това не би се случило никога при трипроводна схема и дефектнотокова защита.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    В резултат на което, остатъка от реотана прегрява и прекъсва окончателно.
    ... Това не би се случило никога при трипроводна схема и дефектнотокова защита.
    Прегрява и прекъсва, но след някакво време. А големината на това време най-общо казано зависи от характеристиките на нагревателя и от дължината на остатъка. И ако да речем в конкретния случай това време е 6-7 часа, то може да се окаже, че бойлера никога не е стоял включен толкова дълго време (по-точно, веригата не е стояла включена и не е достигната нужната температура за да прегрее и прекъсне работащата част на нагревателя).

    А за дефектнотоковата защита - в една друга тема разпалено твърдя, че при двупроводна инсталация дефектнотоковата защита може да пази човешкото тяло не по-лошо, отколкото при трипроводна инсталация.
    Този сценарий с пробития нагревател става за пример за моите писания там.
    При двупроводна инсталация дефектнотоковата защита със сигурност няма да се задейства, а също може например, през водата в бойлера и заземяването на корпуса да минават няколко ампера, недостатъчни да задействат предпазителя в таблото.
    Но в момента в който човек застане под душа и през него започне да протича ток, то дефектнотоковата защита ще се задейства.
    // Ех, предполагаме, че човека не е умрял съвсем веднага де


  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #14

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Явно не си си прочел урока http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38049.20.html

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ...Този сценарий с пробития нагревател става за пример за моите писания там.
    При двупроводна инсталация дефектнотоковата защита със сигурност няма да се задейства, а също може например, през водата в бойлера и заземяването на корпуса да минават няколко ампера, недостатъчни да задействат предпазителя в таблото.
    Но в момента в който човек застане под душа и през него започне да протича ток, то дефектнотоковата защита ще се задейства.
    // Ех, предполагаме, че човека не е умрял съвсем веднага де
    Защо постоянно съветваш хората да правят глупости. ДТЗ е предвидена да работи в ТРИ проводна инсталация. Между другото бойлерите работили известно време, имат утечки даже по-големи от 30мА, и прословутата ти защита ще е постоянно задействана. Това неминуему ще доведе до една псувня по неин адрес и елиминирането и'.
    И не мислиш ли, че бойлера трябва да го изключиш преди да влезнеш да се къпеш.

  18. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #15

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    ...
    И не мислиш ли, че бойлера трябва да го изключиш преди да влезнеш да се къпеш.
    Защо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перална Bosch Classixx5, не загрява
    От Gnusmus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-12, 08:58
  2. Прахосмукачка AEG/Electrolux - Vampyre CEK 4180 - загрява
    От icemans във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-12, 17:01
  3. помощ - хладилника ми загрява много
    От mayadineva във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-11, 20:19
  4. Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 13-03-11, 18:06
  5. ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?
    От WOLV_XP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 17-12-02, 08:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе