Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Проблем с инсталиране на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Много ясно...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    с паметта не следва да имаш проблеми - просто ще работи на по-ниската поддържана честота

    за процесора нали и аз това казах

    основната причина може да бъде различният волтаж на Northwood-a и Prescott-а. Prescott работи на по нисък волтаж и ако дъното не може да си го свали, ще се окаже, че клокваш процесора . оттам той ще загрява и ще се дъни, но това е само предположение...

    виж дали пък случайно не прегрява за тези 3-4 минути, нужни ти да стигнеш до въпросното място на инсталацията

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #18

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Преди време имах сходен проблем - една от машините увисваше и се рестартираше когато си реши. Оказа се клавиатурата. При стартиране PC-то си я разпознаваше и си работеше съвсем нормално с нея. До един момент...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #19

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Започвам да мисля вече какво ли не. BIOS разпознава процесора, на началния екран изписва какъв е, честотата му, IDE устройствана, абе всичко както си му е реда.
    И тъй като помня по-отдавна, зареждах и DOS от флопито. Използвах FDISK, FORMAT, SCANDISK и други досовски програмки, компютърът под DOS си работеше нормално. Проблемите идват, когато при инсталацията, след зареждане на драйвърите, долу в ляво, на бялата лента, изпише Starting Windows ....
    Мисля да проверя дали Р4-ката на другия компютър е на 400 MHz и да пробвам с нея.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #20

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Инсталацията стана! Дойде време за доклад.
    В неделя имах достатъчно време и пробвах какви ли не комбинации, и то по няколко пъти, за да съм сигурен.
    Какво се оказа всъщност:
    1. Процесорът се оказа правилният. Не знам какво съм гледал онази вечер, но си е на 400 MHz.
    2. Причината за блокирането на компютъра на менюто с партишъните се оказа USB мищката, която с преходник беше включена в PS/2 куплунга. След като включих мищка с PS/2 куплунг, този проблем вече изчезна.
    3. Причината, че при инсталацията първоначалното зареждане на файловете спираше на 93%, 96% и др. проценти, се оказа RAM-а. Явно това 1 х 1GB DDR400 не се понася твърде с дъното. След някакво прозрение сложих 2 х 256MB DDR400. С тази RAM дъното си работеше преди. След тази стъпка инсталацията завърши успешно.
    4. Всички останали компоненти си бяха същите.
    След инсталацията на WINDOWS и инсталирането на драйвърите на дъното, VGA и др., продължих с експериментите.
    - Включих USB мишката с преходника за PS/2. Няма проблем.
    - Върнах паметта от 1GB. Пак си работеше с нея, в System се показваше. Но при инсталирането на MS Office нещо стана и компютъра започна да се рестартира.
    - Сложих пак 2х256MB, последва нова инсталация на Windows, драйвъри и MS Office. Сега всичко е ОК.
    Ами това е. Мишка и RAM.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #21

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Браво, че е станало всичко. И аз съм имал подобен проблем с USB мишка към PS2 порт, проблема се оказа преходника.
    Досега ми се е случвало два пъти да го има този проблем с преходника, зелени на цвят, тогава намерих едни черни и с тях стана работата. Един колега ми изскочи с теорията, че едни преходници са за мишки, други били само за клавиатури. Може и да е така наистина, не знам а и не ме интересува.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #22

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Да, и моя преходник е зелен. Не мога сега да кажа дали е за мишка или клавиатура, но повече мисля да не се занимавам. Начесах си крастата, сега почивка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Има разлика за клавиатура и мишка разбира се Сигналите са различни. Зелените са за мишки, лилавите за клавиатури - черните са каквито е щамповано.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #24

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от joro1
    Инсталацията стана! Дойде време за доклад.
    В неделя имах достатъчно време и пробвах какви ли не комбинации, и то по няколко пъти, за да съм сигурен.
    Какво се оказа всъщност:
    1. Процесорът се оказа правилният. Не знам какво съм гледал онази вечер, но си е на 400 MHz.
    2. Причината за блокирането на компютъра на менюто с партишъните се оказа USB мищката, която с преходник беше включена в PS/2 куплунга. След като включих мищка с PS/2 куплунг, този проблем вече изчезна.
    3. Причината, че при инсталацията първоначалното зареждане на файловете спираше на 93%, 96% и др. проценти, се оказа RAM-а. Явно това 1 х 1GB DDR400 не се понася твърде с дъното. След някакво прозрение сложих 2 х 256MB DDR400. С тази RAM дъното си работеше преди. След тази стъпка инсталацията завърши успешно.
    4. Всички останали компоненти си бяха същите.
    След инсталацията на WINDOWS и инсталирането на драйвърите на дъното, VGA и др., продължих с експериментите.
    - Включих USB мишката с преходника за PS/2. Няма проблем.
    - Върнах паметта от 1GB. Пак си работеше с нея, в System се показваше. Но при инсталирането на MS Office нещо стана и компютъра започна да се рестартира.
    - Сложих пак 2х256MB, последва нова инсталация на Windows, драйвъри и MS Office. Сега всичко е ОК.
    Ами това е. Мишка и RAM.
    RAM -та ти е дала фира, ако можеш намери същата със същите параметри и ще се убедиш
    Качи я тази от 1Гб и има тестове от сорта на мем тест ако не ти се занимава пробвай с тотъл командъра да копираш по голям файл и после ги провери пак през тотълкомандъра дали са еднакви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 19:27
  4. Отговори: 5
    Последно: 29-01-09, 06:15
  5. Отговори: 19
    Последно: 15-04-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе