Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    Здравейте.

    Пробвах да инсталирам преди малко WinXP на един лаптоп ASUS и след като почне да чете от CDто на Вина ми дава някаква грешка... потърсих в нета и пише нещо за проблеми по хардуера, но сега ми се спи и не ми се търси повече та реших набързо да питам тук - може би някой е имал същия проблем и ще каже от първа ръка... Иначе живот и здраве утре ще се рова из нета да намеря нещо...


  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    Писано е надълго и нашироко за този "проблем". Мъката идва от това ,че диска ти е SATA и контролера в БИОСа е оказан да работи в AHCI режим a не в Native IDE.
    Провери за повече инфо тук : http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35522.0.html

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #3

    Re: Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    На мен за проблема със SATA драйвера ми даваше, че няма диск - решава се или като се намери имидж с драйвер, или като се добави драйвера с nLite например, а това съобщение ми даваше след като съм бутнал в биоса режима на SATA-та като IDE, инсталиртам XP-то и след това ако върна настройката в биоаса.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    Човека се оправи. Инсталира си ХР-то на лаптопа и за сега всичко е наред.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re: Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    Цитат Първоначално публикувано от Xpu100
    На мен за проблема със SATA драйвера ми даваше, че няма диск - решава се или като се намери имидж с драйвер, или като се добави драйвера с nLite например, а това съобщение ми даваше след като съм бутнал в биоса режима на SATA-та като IDE, инсталиртам XP-то и след това ако върна настройката в биоаса.
    Благодаря за отговора колега! За щастие с колегата stenly успяхме бързо да оправим положението и всичко стана идеално! За което още веднъж му благодаря!

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #6

    Re: Странен проблем с инсталиране на Windows XP...

    Правете си имийдж на С-тата и после нетърсете дискове мискове биоси незнам си кво глупости за 10 мин си връщам уина в първоначалното състояние при което е направен баккъпа.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с инсталиране на Windows XP
    От joro1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 25-11-11, 14:41
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 19:27
  5. Отговори: 19
    Последно: 15-04-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе