Резултати от 1 до 9 от общо 9

Какво значат резултатите !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #1

    Какво значат резултатите !

    Искам да попитам как да тълкувам 1-вият от тези резултати на системата ми от RIVA TUNER. http://dox.bg/files/dw?a=b88bd701d4
    Процесора еAMD ATHLON 64X2 4600+ 2.4GHz.
    Защо тази пущина показва че бачка на 109,69 или си говорим с RIVA-та за различни неща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Какво значат резултатите !

    начи яко си оплел нещата. Тая пущина си бачка много добре, само ти си го разбрал на криво. Сега вземи умножи тези 109 по множителят на процесора ти и ще намериш, около 2400.
    Въпреки, че това 109 варира, не би трябвало да е 109. Ще е 109, ако ти си клоквал процесора. По начало си е 100. А спрямо рамата, сега съм много уморен, и е мързи да смятам, при клок 109 и сваляне на рамата от 800 на 667, дали финалната цифра ще излезе 792, както на снимката

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #3

    Re:Какво значат резултатите !

    Значи аз съм неукия - по добрия вариант в случая. Не съм клоквалпроцесора - шубе ме е ! Нема пари сега за нова система ако изпуши нещо.
    Добре де, къде мога да търся проблема. Програма като например Dance Ejay 6 с изисквания http://www.ejay.com/uk/product/music...eloaded-1.html на моята машина с параметри :
    горепосочения процесор
    RAM 2GB
    VIDEO ATI RADEON HD 3600 512 RAM
    Инсталиран DIRECTX 11
    върви като костенурка.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Какво значат резултатите !

    в омазан уиндоус...

    а процесорът Е клокнат, защото няма няма такъв на 110 мегахерца * някакъв множител, а е 100 * множителя...
    пусни cpu-z и дай да видим какво се вижда, но и както fxorange е казал, нещата изглеждат наред откъм хардуера, търси проблема в windows/драйвери....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #5

    Re:Какво значат резултатите !

    Със сигурност процесора не е клокван. Ако му има нещо - така съм го купил.
    Ето резултатати от CPU-Z:
    http://dox.bg/files/dw?a=e33d3a3b30

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Какво значат резултатите !

    е, така вече, с показания от сериозна програма, можем да си говорим като сериозни мъже

    горното ~110 явно е резултат от C'n'Q, който е намалил работната честота от 200 надолу, поради липса на натоварване
    не е клокнат

    паметта си е на нормалната честота, правилно сложена в дуал ченъл

    категоричен съм, че спънките в работата му са заради прецакан windows или драйвери, прекалено много и тежки резидентни програми, включително антивирусна и/или firewall

    N.B. ти си с биос F3, а вече има F8F ( http://www.gigabyte.com/products/pro...?pid=2722#bios ). няма да е зле да се обновиш и по тази линия

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Какво значат резултатите !

    @fearme
    Да бе, как не се сетих изобщо, за тая гад - "студен и тих"!

    @bat_Valio
    Еми да, сега със сигурност се знае, че е от системата.
    Не забравяй също, че на това процесорче душицата му е малка, а и в днешно време 2GB рама са си горе долу лимита.

    Лично, бих ти препоръчал да влезеш в биоса и да спреш -cool'n'quiet-a, после ти сам си преценяваш. Според мен, тази функция е излишна, и би била горе долу ефикасна, само при лаптопите, спрямо икономията на батерията, но пък, за сметка на това, довлича други недостатъци.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Какво значат резултатите !

    Не е нужно да влизаш в биос за да спреш cool'n'quiet-a като гледам си с windows7 а не е и нужно да го изключваш за мен това си добра екстра за АМД. От опциите на захранването на уидоус се изключва също.
    VIDEO ATI RADEON HD 3600 512 RAM
    Инсталиран DIRECTX 11
    Видеото ти не поддържа DX11 може там да е мазалото. Опитаи с драйверите. Успех

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Какво значат резултатите !

    DX11 не се инсталира, той си идва със 7-цата, така че там кахъри не може да има...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. какво значат тези енергийни класове?
    От CALL-151 във форум Друга битова техника
    Отговори: 24
    Последно: 02-01-17, 17:58
  2. БИОС писуканията - Какво значат
    От ivanxxx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 22-10-09, 12:21
  3. достоверни ли са резултатите от 3DMark ???
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 22:33
  4. Резултатите ви от 3DMARK 2003 / build 340
    От DeathKnight във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 22
    Последно: 18-01-04, 16:19
  5. какво значат надписите в/у АМД Атлон професор
    От Никола във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-01, 09:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе