Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 270

<<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #46

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Kayso: ми на мен C&C ми влачеше на старата система - чети малко по-добре какво пиша, а старата ми беше КТ 133А 1.4Ghz и SDRAM. Крака го смених на втория ден, защото се оказа, че с първия крак на Skirmish сградите се взривяват на 30-ата секунда - това съм го писал във форума. На новата система играта ми върви перфектно дори и без 1.3 пач - още не съм го сложил.

    UT 2003 теста ми прави 65 на ботмач и 136 на flybye - като всичко е 1024х768 на макс, а видеокартата си е съвсем по дефаулт (което е по-бавно и от Chaintech 4200), а mipmap level-a на best quality. А какво значи на макс - ми чекнал съм всички оцпии на Highest или каквото там е най-високото, трилинейно филтриране и т.н.т., ако държиш на подробности мога да ти пратя направо INI файла от играта.

    Видео-то съм го напъвал максимум до 295 на ядрото и 595 на паметта, от там нататък просто не може да ми изкара няколко поредни ЦЕЛИ 3ДМарка, а не само ПЪРВИТЕ 3 теста. По нататък не съм пробвал - до колкото виждам от твоята, явно модела може повече. (В крайна сметка каква беше темата - до колко се клоква една видеокарта, нали?). Никой не ти отрича факта, че си клокнал и процесора, и видеокартата до такива стойности - чест ти прави, ама това не прави Интел-а по-добър процесор.

    Освен това не мога да разбера защо имате САМО една Сандра ( и един 3ДМарк, който и при това толкова много се влияе от клокнати процесори и от какви ли не хитринки) за база - ми пак ще ви кажа, вижте статията на Том'с хардуер за процесорите - вижте как компресира от DV в MPEG2 едно АМД, вижте как се справя във игрите, вижте всичко останало. Ми вижте как СМЯТА един процесор - нали това му е работата - дадох ви линка на Holicho - защо едно 2700+ на РЕАЛНА ЧЕСТОТА 2.17Ghz работи ПОЧТИ като 900Мhz ПО-БЪРЗИЯ P4 3.06Ghz - има САМО един отговор - защото Интел е ПО-ДОБРИЯТ процесор. За цена да говоря ли пак ? - ми не разбира се (понеже цената НЯМА значение, от утре всички да бъдете с двупроцесорни П4 машини), защо Intel са много по-слаби по производителеност от аналозите им от АМД на СЪЩАТА РЕАЛНА честота, а не рейтинг. Защото са ПО-ДОБРИ!

    Има ли един от пишещите във форума, който да си е купил процесора ПРОСТО така - хваща първата бройка и готово от 1.8 на 2.8. Е, всички ли процесори се клокват така добре? Тогава защо Интел не продаваха P4 1.8 направо пуснат на 2.8 Ghz на цената на 1.8 и да издухат АМД - ми щото не могат. Дайте да пробваме по дефаулт например кой какви резултати ще изкара. Е, кой е по-добрия процесор?

    Да видим какъв ще бъде аршина за мерене, и тогава да сравняваме ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #47

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by -CTPAX-

    Но точно това дъно, с което си в момента, дето изкарва 4300 мемори на сандра при ддр 380 (мухахаха) и една п4ка дето ще тръгне на 3Г и нагоре и няма амд дето ще го бие (е, ако спазваме рейтинга естествено).

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Мдам, ASUS-а е бърз...... ама само в SANDRA така здраво си личи, скоро ще ти кажа и за другите приложения.... нещо друго - правиш ли разлика в цените на двата комплекта дъна+процесор+цуулер?!?



    А ако се спазва PR рейтинга значи един 3.2GHz P4 ще се състезава с ако не се лъжа 2400MHz или малко повече Tbred.. а нали си виждал какво прави 2.25G AMD с 3.06 Р4? Май бяха доста близки, не мислиш ли?

    А както знаеш малкия прираст в MHz се отразява много по-добре на AMD-тата...



    Съвсем скоро ще имам възможност да покажа резултати от AMD процесор ( за 55$ ) и честоти до към 2.6-2.7GHz, които с радост ще предоставя за сравнение с о/с P4 решения []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #48

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Добре и точно са сайта на холичо виждал ли си Интел системите?Напмример тази на 4.6 GHz?Е с какво можеш да го биеш?Може би с бартона

  5. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #49

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Mollov

    А ако се спазва PR рейтинга значи един 3.2GHz P4 ще се състезава с ако не се лъжа 2400MHz или малко повече Tbred.. а нали си виждал какво прави 2.25G AMD с 3.06 Р4? Май бяха доста близки, не мислиш ли?

    А както знаеш малкия прираст в MHz се отразява много по-добре на AMD-тата...



    Съвсем скоро ще имам възможност да покажа резултати от AMD процесор ( за 55$ ) и честоти до към 2.6-2.7GHz, които с радост ще предоставя за сравнение с о/с P4 решения []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Лично моето мнение е, че примерно моето спу, сложено на Асуса и пуснато на 3.2, ще бие 2.4Г АМД без проблеми, а може би и 2.5Г, някой ден и това ще стане :-))

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #50

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Мда, само че има точно 2 проблема тука:



    1. трябва ти процесор, дето ще стигне 3.2GHz и трябва да си сигурен, че дъното, което ти ще вземеш, ще стигне необходимото FSB...

    2. Цената.... за това мислил ли си? Може и да не ти пука какви пари в повече ще трябва да дадеш и да ги дадеш от раз само и само да ти е по-бърза машината но като се замислиш.. за 3-4% отгоре ще платиш ПОНЕ 2х повече $$$.... никак не е идейно... дори твоя 1.8A няма да стигне 3.2GHz с въздух.... да не говорим, че не е сигурно, че ASUS-а ще стигне необходимите 178FSB... особенно в DC DDR режим... и е без значение какво успяват да постигнат по интернет, важното е ти какво ще успееш да стигнеш с покупките за над 400$... не забравяй, че и паметта вероятно ще сменяш, въпреки че тая TCC-4 може и да успее да удържи []

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #51

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Твоето да не би да върви на 3.2!?

    Като гледам си го оставил на 2.7 - а и поставяш условие за дъно, докато аз съм доволен на който и да е ЕРоХ, АСУС или Абит - с всички ще мога да стигна 2.3...



    Adrian, 4.6 погледна ли как е пуснат?

    А сещаш ли се че по същия начин имаше 3300-3400MHz от AMD - я пак си помисли дали то няма да е ..по-бързо []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #52

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ники в още един форум се засичаме

    Еми сигурно ще го бие,но май никой не може да го опържи до толова

  10. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #53

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ми моето цпу върви на 2.9+ на въздух според моллов, на моето дъно държи 160 шина (2.88) с готино захранване (каквото аз нямам). Явно дъното от 2.8 нагоре има проблеми със стабилизиране на напреженията. А с по-ефикасно охлаждане нищо чудно и да тръгне на 3Г (вода или вапо не мисля да слагам). А в момента съм го оставил на 2.7 на 1.525 в биос (под товар пада до 1.41) защото съм с 2 стика рам, а 845G чипсетът се отличава с това, че клока на рам-а е почти невъзможен, особено с два стика. Абе чакам спрингдейл, ако не взема преди това гранит бей дъно :-))

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #54

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    то май повечето дъна над 160 шина вече се скофтват..?



    Adrian, ми то и Р4 @ 4.6 не е на въздушно или водно..

    а колкото до това дали са пускали и АМД - да, казах ти на колко, и при това далеч по безопасно от Р4-ката, щото тя гърми след време работа на високонапрежение, независимо от температурата, а АМД-то държи...

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #55

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Аре бой бой бой [:D][:D][:D]

    Та те не се скофтват дъната, ама мноо ток искат а с гадно захранване (мойто е Codegen 300W) волтажа при 159 Фсб пада от 3.3 на 3 и надолу, е как да го държа това нещо стабилно !



    Иначе geniusloki евала, единствения дето сложи поне някъв шот в защита на приказките си ))

    А Eddie - аз макс настройки ги разбирам не от менютата а от драйвера, сиреч 4х АА и 8х АF за туй, а това че си играеш на макс настройки от менютата нищо не говори, щото на Гф3 и 1800 П4 пак се играе на макс настройки без да сече ама не съм мерил на колко фрейма ...

    Както и да е, добре че темата поне тръгна в правилната посока !

    И Mollov се намеси най-сетне [:D][:D][:D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    146
    #56

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Мамка му и тема...



    Ето нещо и от мен, скромно :



    http://free.techno-link.com/cuci/1700+.jpg

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #57

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    Цената.... за това мислил ли си? Може и да не ти пука какви пари в повече ще трябва да дадеш и да ги дадеш от раз само и само да ти е по-бърза машината но като се замислиш.. за 3-4% отгоре ще платиш ПОНЕ 2х повече $$$.... никак не е идейно... дори твоя 1.8A няма да стигне 3.2GHz с въздух.... да не говорим, че не е сигурно, че ASUS-а ще стигне необходимите 178FSB... особенно в DC DDR режим... и е без значение какво успяват да постигнат по интернет, важното е ти какво ще успееш да стигнеш с покупките за над 400$...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Значи p4g8x бачка на 200 шина (постигнато с помощта на р4-м цпу), но 1 мхц нагоре не ще, явно това е генерална репетиция за springdale и canterwood :-)) А ставаше въпрос за 3.2 не на въздух естествено. Ма споко де, следващата стъпка е 2.4B C1, което ще ги направи и на въздух с малко повече късмет :-))



    Що се отнася до парите, то аз затва още съм си с тва дъно, щото наистина няма смисъл за 5-6% увеличение в сравнение със сега да давам хиляди за да си гледкам сандра, много са скъпи тия ГБ дъна... А иначе винаги съм готов да дам повече пари за Интел и да си спестя куп главоболия, та погледнете форума, може би от всички постнати проблеми само 1 процент са на интел, другите са амд :-))


  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #58

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by -CTPAX-

    Значи p4g8x бачка на 200 шина (постигнато с помощта на р4-м цпу), но 1 мхц нагоре не ще, явно това е генерална репетиция за springdale и canterwood :-)) А ставаше въпрос за 3.2 не на въздух естествено. Ма споко де, следващата стъпка е 2.4B C1, което ще ги направи и на въздух с малко повече късмет :-))<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ами тия 200FSB хич не съм сигурен, че всеки ще ги постигне - това, че някой е успял нищо не значи общо взето...... има какви ли не примери за изклчения от общоприетото...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #59

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    Ти се радвай, че Mollov няма AMD закачалките за Vapo-то, иначе щяхте да плачете всичките, дето се напъвате с тия Р4 []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    "Mollov и с пирони би си го заковал ако имаше смисъл..." []

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #60

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by DeathKnight

    "Mollov и с пирони би си го заковал ако имаше смисъл..." []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    You can bet your arse I will [][:D][]



    Само че няма да стане, пък и съм измислил и по-културно решение.... мда, мда, като ги гледам как сладуресто си вървят на 2.3G/1.8V тия сегашните бройки 1700+.... 2.6G не ми мърдат просто..... горе, горе, горе на черешата.... [^]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици - митове и реалност
    От badr във форум Други начини за отопление
    Отговори: 28
    Последно: 25-09-11, 18:55
  2. 3D Принтер, мит или реалност ?!?!?!
    От stenly във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-10, 22:37
  3. 100-доларовият лаптоп стана реалност
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-05, 11:32
  4. Американската мечта?...
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 23-09-04, 21:20
  5. Компютър мечта.
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-00, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе