Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 270

<<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #166

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Лорде, палиш се като четвъртокласник на топчета, хихи. Дреме ми на шмайзера кой производител на каква технология е заложил. Интересува ме конкуренцията на пазара да има резултат - най-доброто пробива рано или късно. На мен никой не ми плаща за реклама, просто на 6-8 месеца загубвам по една седмица да проуча какво ме устройва на пазара в момента и го взимам , игрите си искат хай-енд система Досега амд не са ме убедили, че техните процесори са по-добрия избор ЗА МЕН. А ти ми размахвай шините над 200мхз, ще си говорим скоро пак по тази тема - изтичат ми 8-те месеца ) А за Моллов, с неговия експириънс, амд е чудесен избор, може да се справи с всеки виа бъг с чувството че е победил съюзник Ако посещавам редовно сайта на който се подвизава, мога да остана с впечатлението, че интел са пред фалит. Що не го прекръстите на амд-нюз

    p.s. Лорде, за какви ламери става дума, не те разбрах. Разбрах само , че ме наричаш малоумник, защото съм си купил пентиум еди какъв си Ставаш смешен

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #167

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ха ха - в момента раглеждам една статийка - става въпрос за Целерон 2400 поопържен до към 3600... и което е най-интересното:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    I cannot recommend using this processor for professional needs or for hardcore gaming machine

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">







    Чак им се чудя на Интел как могат да направят такова дърво!

    Все пак са "Интел"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    23
    #168

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #169

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Intel Vs Amd ? -ква е тая тема? Intel контролира напълно пазара. Само сметнете каква надценка си взимат на бройка процесор спрямо AMD. Даже да им падне дела на 50% - голям праз като взимат двойно на процесор и могат да нвестират повече в разработки.

    Впрочем може да се каже че Intel в момента поддържат AMD да не потънат съвсем, щото не може да има само една фирма за процесори и антимонополните закони ще усложнят нещата. Та представете си ако сега intel свалят цените със 50% - ще има ли такова нещо като AMD или не?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    53
    #170

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Пич ти сам си отговори. ако интел свалят цените с 50% ще е последното което ще направят. Радвай те се че има АМД щото иначе нямаше да имате п4 3.06 ами щяхте да си купите п2 450 за 100$ а п4 щеше да е 1000$

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #171

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    А ти какво щеше си купиш ако беше така ве - к6-6 на 1200 за 800$



    Лорде, пак си пропуснал да си извадиш поука от резултатите. Добави цената на всеки процесор от гореизброените от теб и тогава анализа ти ще добие друг смисъл Всяко нещо си има цена. Дори и дуроните )

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #172

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ми тоя целерон струва някъде към 120-130$ - пуснат на 3.6 ГХз и пак няма да може да бие 60$ 1700+ на 2.2 ГХз



    BTW - с изказването че АМД са за социално слаби кво искаш да кажеш - че тия които са с интел са някакъв вид гъзари, или дори може би аристократи В такъв случай какъв ли си ако имаш МАС или недай си боже алфа процесор.



    Още нещо - Интел са пуснали инструмент с който може да си откриваш бъгове във HT - като си вземеш 3.06 P4, или ак отрябва да сме точни P$ - за скромната сума от 1200 долара за лиценз ще може да си ги откриваш сам:



    http://www.theinquirer.org/?article=8804


  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #173

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Лорде, съвсем си изперкал чадо, какъв бой ве Как по точно го измерваш кой кого е набил. Не проумяхте ли, че скоростта в определено приложение не е всичко. Има един куп други фактори, само ще спомена стабилност на системата и търговска марка. А, пропуснах любимия фактор на атлонаджиите - $. За гъзарите - имам приятел който е гъзар и си е спретнал гъзарска атлонска конфигурация (2 котлона на една печка), даже не една а 3 такива. Поработи 3-4 месеца и вика, екстра си работят, мега доволен съм, ама съм си поръчал 2 х ксеон с рдрам. ) Нещо си докачлив на тема социално слаби ли , що ли Повтарям, лично ЗА МЕН целеронката е лоу-енд процесор, никак не ми харесва и в момента на излизането на нов такъв, не си струва парите със сигурност. Месец-два и цената му става 80$ Тогава за непренциозни юзери е чудесен избор. И амд/виа експириънс не им е нужен Накрая ще взема да си купя един хай-енд котлон и ще му направя една статия

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #174

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ся кажи че парите не са проблем и няма да повярвам - защото ако беше така интел феновете нямаше да си взимат 1.8а и да пържат, а щяха да си взимат направо 2.8... и да го пържат на 3.5 например



    BTW използвам към 20 професионални приложения за звукозапис, както и 3D MAX 5 - да ти кажа нямам проблеми със нито едно от тях, къде ги сънувате тия несъвместимости - приемам само доказани бъгове

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #175

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    А сега и аз да кажа нещо по темата.

    Когато аз си купувах мойто CPU и дъното с което съм в момента, нямаше такива разни Т-бредове и разни Атлони дето да могат да стигнат 2.0, камоли 2.2 Гхз реални! Така че, тогава това беше най-доброто и аз си го купих. Сега нещата седят по същия начин, само дето процесора вместо 1.8 е 2.4. Уцелиш ли якия степинг (както и при Т-бред щото не всеки стига горепосочените честоти!) спокойно можеш да изкараш 3Гхз реални. А това добавено към идеалния за мене интелски чипсет, дава производителност и стабилност, с която АМД определено не може да се похвалят. (Моллов ти с твоя хладилник ся да не ми правиш забележка, не е лична нападка към тебе това ми изказване [:D]) Да неговоря сега за любия на всички ви nForce, на който като му излязат нови драйвери, аре преинстал на Win, че нещо не става работата иначе.

    А забравих да кажа, че сега чакаме и новите ионтелски чипсети, давидим тогаз кой с Интел, кой с АМД, кой с двупроцесорна [:D][:D][:D]

    Абе общо взето, аз АМД няма да си купя за лично ползване, а иначе в офиса съм с АМД, както и "отговарям" за подръжката на още 4 броя системи пак с АМД, нямам забелжки никакви, няма бъгавости, няма разни такива несъвместимости, поне със стандартния софтуер, с който работят не много разбиращи юзъри (Word, Excel, IE [:D] )



    Абеее не моа да набарам аз якия степинг, стана един месец с Доминус дебнем да дойде свестен степинг на 2.4 ама все няма и няма

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #176

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А сега и аз да кажа нещо по темата.

    Когато аз си купувах мойто CPU и дъното с което съм в момента, нямаше такива разни Т-бредове и разни Атлони дето да могат да стигнат 2.0, камоли 2.2 Гхз реални! Така че, тогава това беше най-доброто и аз си го купих. Сега нещата седят по същия начин, само дето процесора вместо 1.8 е 2.4. Уцелиш ли якия степинг (както и при Т-бред щото не всеки стига горепосочените честоти!) спокойно можеш да изкараш 3Гхз реални. А това добавено към идеалния за мене интелски чипсет, дава производителност и стабилност, с която АМД определено не може да се похвалят. (Моллов ти с твоя хладилник ся да не ми правиш забележка, не е лична нападка към тебе това ми изказване [:D]) Да неговоря сега за любия на всички ви nForce, на който като му излязат нови драйвери, аре преинстал на Win, че нещо не става работата иначе. <div align="right">оргинално мнение на Kayso</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами както ти говориш за 3GHz P4 реални, то и аз мога да говоря за 2.4-2.5GHz реални от AMD, с въздушно охлаждане.... и това като го сложим да излезне от един 1700+ процесор за 60$ и тогава какво.... за разликата в парите ще си взема мечтаната за тебе 512MB TwinMOS DDR400 []

    Като впрегна Vapo-то не виждам какво P4 ще вадиш, че да се бориш с 2.7GHz+ AMD + 230FSB NForce2.... много са му MHz-ите тогава... а не забравяй, че съм си играл с 3.4GHz P4/187FSB/470MHz DDR и знам какво говоря в момента..... гориш []

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #177

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Айде пак изкара хладилника, знаех си аз, знаех сиии [:D][:D][:D]

    За мене тоя спор отдавна се е изчерпал, ама айде мога да продължавам да си проветрявам устата (клавиатурата) дълго напред още ))

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #178

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Леле просто като някой спомене великия 1700+ направо ме избива на смях....

    е добре-наистина е много добър процесора ама това вече си е чиста спекулация....

    Това при Стилиян е някаква магия :D

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #179

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Леле просто като някой спомене великия 1700+ направо ме избива на смях....

    е добре-наистина е много добър процесора ама това вече си е чиста спекулация....

    <div align="right">оргинално мнение на Adrian</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не бе, никаква спекулация.... само че ми е мъчно за вас, с Р4, дето моето Жапо охлаждане и процесора са ми малко по-скъпи от вашите Р4-ки.... съвсем малко.....



    Кайсия, не те знам какво си си знаел, само че те чакам да си вземеш MultiVID Р4-ка и да я метнеш над 3-3.2GHz - тогава ще ми е най-сладко да ти утрепам усмивчицата []

  18. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #180

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Абе стига си го размахвал това вапо бре. Първо на първо вапо-то само на тебе не ти е скъпо, аре земи си купи ново да те видим колко ще се изръсиш, а не да зимаш старо и повредено и да го оправяш. Ся кво, аз примерно да си зема течен азот или няква друга простотия и да се фукам колко добър клокер съм на всички въздухари ли... Бий се като мъж и давай резултати само на въздух :-)))))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици - митове и реалност
    От badr във форум Други начини за отопление
    Отговори: 28
    Последно: 25-09-11, 18:55
  2. 3D Принтер, мит или реалност ?!?!?!
    От stenly във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-10, 22:37
  3. 100-доларовият лаптоп стана реалност
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-05, 11:32
  4. Американската мечта?...
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 23-09-04, 21:20
  5. Компютър мечта.
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-00, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе