Резултати от 1 до 10 от общо 10

gigabyte 7vax

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    7
    #1

    gigabyte 7vax

    Някой ще ми каже ли какви са разликите между ревизия 1.0 и 1.1. Дали съм се набутал с 1.0 и ако е така какви могат да бъдат проблемите с нея. В смисъл дали има значение с каква RAM е (щото в момента е на 256 DDR266 PQI и нещо не ми харесва) и ако е така, каква RAM e най - подходяща). Съвети за другите компоненти на платката също не са излишни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #2

    gigabyte 7vax

    Aбе май 1.1 е с нов Биос и показва Vcore точно, щото старата ревизия бяха неадекватни и се нуждаеха от нов биос

    Иначе, ДДР-а ти е нормално да не ти харесва щото си с КТ400 а паметта ти е 266. Взе ми си някоя ДДР400 или поне 333, тая е бая слабичка.

    Иначе дъното е добро, бързо има си ЛАН и Саоунд, какво повече искаш за тея пари

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    7
    #3

    gigabyte 7vax

    Thanx Kayso ама за сега ще пооткажа ъпгрейда щото съм кът с парите.

    А за рама знам че не е 400 ама и така си е добре(казала лисицата от баснята за гроздето...). Въпросът е не е ли нестабилна тая motherboard с тая рам понеже във всички сайтове за платката тестовете са правени или с 333 или с 400 а за платката пише че може да работи дори и с 200.

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    gigabyte 7vax

    Ами мисля, че не би трябвало да е нестабилна, хич даже

    Просто трябва да си настроиш биоса като хората

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    7
    #5

    gigabyte 7vax

    Под нестабилна имах предвид производителността и спрямо тази на 333 да речем(понякога говоря глупости , доста често напоследък). А що се отнася до биоса, в момента версия F7 ако не се лъжа няма много голям избор за настройка на паметта. Ако все пак имаш някой съвет давай.

    Има и проблем с инсталацията на някой програми. Не знам защо но при някои програми и игри получавам съобщение за грешка когато се опитам да ги стартирам след инсталация. Това се случва ако ги инсталирам от Cd - то. Ако обаче преди инсталацията ги копирам на hard-a проблем няма.


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #6

    gigabyte 7vax

    Natiskash Ctrl + F1 v glavnoto menu na BIOS-a i gotovo [:D] A inache na onova knijle deto varvi s danoto mu vikat MANUAL i nesluchjano sa go napravili horata!!!

    >

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #7

    gigabyte 7vax

    Predi da si kupi bratov4eda takova dyno baq material iz4etoh za nego iz neta. Pri rev. 1.0 lipsvat mnogo ot nastroikite za overclock i dori sys zamqna s po-nov bios pak ne se vklu4vat. Bratov4eda popadna na rev. 1.8 ako ne se lyja sys F9 bios versiq o6te pri zakupuvaneto mu. Osven opytvaneto (manual) sa ti dali sigurno i 1 golqm glanciran list sys opytvane koe kyde e na dynoto. Vij tam dali ima6 kra4eta za opredelqne na mnojitelq na samoto dyno. Mislq 4e pri rev. 1.0 ne bi trqbvalo da ima6.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #8

    gigabyte 7vax

    Абе хора к'во е т'ва ревизия и ми кажете как да разбера за моето (то е същия модел) каква версия му е БИОС-а и коя ревизия е???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #9

    gigabyte 7vax

    Wizard, kato ti si pusnesh kompa po vreme na POS, pishe koq e versiqtq na BIOS-a.

    Naj nowiq BIOS e F10 !

  12. TBL
    TBL е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    33
    #10

    gigabyte 7vax

    Споко Хора...вече има излезли дъна със Ревизия 1.2 Аз ли4но сгобих 2-3 машини с дъна с тази ревизия...доста са пооправени от към биоси...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Problem s Gigabyte GA-7VAX
    От paparac във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 27-01-03, 17:31
  2. Vcore i GA-7VAX
    От XM6002B във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 19
    Последно: 12-12-02, 23:37
  3. Памет за GB-7VAX
    От Dockera във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 26-11-02, 17:43
  4. A7V333 vs GB-7VAX (KT400)
    От F-15E във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 37
    Последно: 20-11-02, 16:07
  5. Ima li GB 7vax/p 1/5 pci delitel
    От lightmaster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 13-11-02, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе