Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

конфигурация за $701-мнения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #1

    конфигурация за $701-мнения?



    Имам малко пари(то $700 пари ли са) и реших да започна

    с нещо такова ;

    GB 7vax kt400

    athlon xp2000+

    2x256MB/1x512MB ddr400

    80GB seagate 7200 V

    DVD NEK

    GF4mx 440 64Mb ddr

    LG F700P



    със обичаиното 300в захр. оптична миш-A4Tech,KB acer,FDD-teak



    Даите съвет за нещо по - добро за тези пари !



    Ще ми триабва за текст, DVD, обраб. на видео, игри-основно

    стратегии и куестове разни[]

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    конфигурация за $701-мнения?

    gb kt400 не са лоши, стабилни са, но не са с кой знае каква производителност.



    ddr 400 не ти трябва, не се подвеждай по kt400. 333 ще ти върши същата работа. а и какво имаш предвид под "обработка на видео"? ако е правене на divx, тогава ти трябва по-бърз cpu, a не много памет. ако е истинска обработка на видео, тогава изобщо това не е системата. така че ако наистина няма да играеш 3d и не става дума за профи видео редакция, тогава 256 ти стигат.



    по-скоро гледай да вземеш по-здраво видео, защото там ще изпищиш първо. е, ако наистина няма да ти трябва 3d, тогава 440 си е идеално.



    2000+ не си струва, защото с един 1700+/1800+@2100/2200 ще имаш мнооого по-висока производителност.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    конфигурация за $701-мнения?

    Их ама, човека може да не искада да клоква особено ако не е особено разбиращ. Аз примерно не си клоквам процесора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    119
    #4

    конфигурация за $701-мнения?

    абе оставете ги тия КТ400 според мен е по добре СИС 746, ако е ECS гледай да е ревю 1.1, пък и тва 440 МХ за кво му е,по добре 5200(ама внимавай с модела да не е 64бит . шина към паметта),а ако искаш да гледаш и на ТВ по добре Радеон 9200ПРО или 9100,а ДВД НЕС аз си го смених щото чекмеджето много шумеше

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #5

    конфигурация за $701-мнения?

    Искам да зная мога ли да upgrade-вам на такава база

    и колко време .

    за DVD може и LG ( аз маи съм им фен ;-)))



    Заслужава ли си да купя 19" на старо за $250(сони)

    или да взема нов 17" LG



    Ako взема 2000+ ще мога ли да го overclock-на и ако ДА

    до колко.


  7. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #6

    конфигурация за $701-мнения?

    Наблегни на :

    ASUS A7N8X (ако ти се вижда много скъп - A7N8X-X няма дуал чанел ДДР ама това не е болка за умиране) задължително търси ревизия 2.0 !!!!

    ХР1700+ или ХР1800+

    256 ДДР400 или 512Мб както FearMe e казал сам си прецени какво ще правиш, но за игри поне 512

    FX5200 слаба - вярно !!! но поне има шейдъри пък е и евтина.

    ДВД - твърдо LG !!!

    Monitor F700P е идеален за домашни условия.Втора употреба - хм - не по дяволите.



    Ако не бързаш можеш да изчакаш КТ600 ама те сигурно ще са скъпички.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    17
    #7

    конфигурация за $701-мнения?

    samo videoto moje da si smeni6 ina4e PC-to e qko

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #8

    конфигурация за $701-мнения?

    Не си отговорил на горните въпроси - по-точно за какво ще го използваш компа...

    Послушай FearMe поне за паметта (333) - препоръчвам ти 512 MB - не съм срещал някой да се оплаквал от Много Рам, виж от малко [:D]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #9

    конфигурация за $701-мнения?

    Разбрах че за рам по-добре 333,но ме интересува и

    комбинацията дъно /процесор как е?



    За видео обраб.- смятам да кача малко инфо от VHS,a po- нататък и цифрово,ида запиша VCD, DVD.



    Видях хубави кутии (с дръжка отгоре[?]) като тези на

    VooDoo,с 300w ,но нямат име[?],и не знам дали захранването

    го бива?А маи и местата за 3" са малко,някои да знае нещо?

    А иначе цената е $35-300w i $38-350w.



    Заслужава ли да взема по-голиам Athlon 2500+ примерно,

    защото с о/к не съм в час ,и ще трябва да търся някои да

    ми го направи или да си карам само с настроики от bios.

    Иначе не,че не съм момче-техничарче,ама не искам да прецакам

    първият си СОБСТВЕН[:D][:D][:D] компютър!!!!



    Тук (пловдив)не намирам seagate V, има 7200.7-големи разлики[?]

    някакъв проблем за мен, или има знач. само за спецове?





    Благодаря за всички мнения до тук!



    Поне за седмица парите ми са замразени, така че продължавам

    да следя за всеки съвет(и парите ми са кът ей,не ме караите да

    си вземам дъно за $2хх или кутия +захр. за150$.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #10

    конфигурация за $701-мнения?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> За видео обраб.- смятам да кача малко инфо от VHS, a po- нататък и цифрово, и да запиша VCD, DVD.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За прихващането си помислил, нали?

    Искам да ти напомня само, че 5 минути цифрово видео във формат DV заема около 1 GB място на диска.



    Ако те интересува по-сериозна обработка на видео, можеш да погледнеш какво предлага Risk Electronics (например) на Pinnacle (като събереш повече пари, разбира се)






  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #11

    конфигурация за $701-мнения?

    За прехващането съм мислил,за това HDD е 80 GB [],но имам и др.

    притеснение - смятам да сложа CDRW/DVDR след време,но знам че трябва да са на др. IDE канал от HD , обаче, ако са заедно има про-

    блем с директния презапис[!]

    От тук- какво да правя-да взема дъно с raid или sata[?],

    тук е време да кажа - защо по дяволите нямам още $300 !!!


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #12

    конфигурация за $701-мнения?

    Всичко дотук ОК, но май трябва да прочетеш и такива неща:

    Първото ми CD беше Gold Star 8x (разбирай LG) и ми скъса нервите. Това не чете, онова не инициализира, чете ГРЕШНО (!!!) - например свалям си на харда инсталация на Win 95 (все пак става дума за '96) и се опитвам да инсталирам. Тц! Стана чак от четвърто сваляне на харда. Ако CD-то е леко драснато, за да го копира на харда - първо показва 11 мин, после ги увеличава на 2 часа и 15 мин, после на ... Ужас някакъв. А го купих чисто ново (box)

    Първото ми DVD беше LG. Накъсваше ми филмите. И не само: Взимам си DVD-диск от Александра, пускам, излиза main menu-то - движа мишката, няма нито една активна икона. Нищо не можеш да направиш, нито да смениш език, нито да си пуснеш филма. И проблемът не е в нищо друго, защотото други дискове тръгваха. Само от такива номера съм се вътрил над 20 лева и съм сменил 3 видеотеки, защото на хората им писва само аз да се оплаквам и да връщам дискове, които "не работят". Та така, помисли си за LG, защото, когато го отворих, магнитният диск, койото би трябвало да позиционира шпиндела, да фиксира диска и да го държи притиснат между двете, горна и долна полуоси, се беше разпрашил наполовина и беше покрил всичко вътре с фин прах... (това е вече, когато 18 месеца след покупката DVD-ROM-ът не можеше да реши CD или DVD съм пъхнал в него и съответно не четеше нито едното, нито другото). Моят съвет е DVD Toshiba или Asus.

    Относно дъното: Май е добре да си вземеш Asus или Epox с новите Nvidia чипсети. И не си вземай RAID на дъното (нито видео, нито звук, нито модем). RAID-ът е хубаво нещо, но първо, една add-on RAID карта с по-големи възможности струва почти колкото разликата в цените на дъно с и на такова без RAID. И ако ти изгори - само намираш същия модел карта и пак пееш в хора... А, ако думне RAID-ът на дъното, няма мърдане, докато не намериш същия модел дъно. Второ, така ще ти е по-евтино (или ще си с по-мощна машина): почваш с по-евтино дъно (но по-хубаво) и само с един хард (но по-хубав). После, като се опаричиш, взимаш една RAID - карта и втори диск (най-добре втори и трети, за RAID 5)и.... Само трябва да си си купил записвачка дотогава, че ще трябва да преформатираш.

    Относно монитор: Не знам. Аз съм със Sony 17" на старо от две години и (чук-чук) не мърда. Много съм доволен. Разбира се, най-хубаво е нов, но, ако заради това се налага да се лишиш от нещо друго... Пък и важи следното: Отвъриш ли кашона на нов монитор, цената му пада с 35 %. Докато, ако си купиш стар и не си доволен, можеш да го шитнеш за 80% от цената. [:D]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    17
    #13

    конфигурация за $701-мнения?

    Какво представлява RAID 5

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #14

    конфигурация за $701-мнения?

    Момчета и момичета след дълго ровене и пресмятане на наличните

    пари системата се оформя така:



    CASE KME 300W



    MB EPoX RDA+

    CPU ATHLON 2000+

    RAM 2x256 DDR333 Samsung

    Cooler TITAN CU5TB/BB/A

    HDD SEAGATE BARACUDA 80 GB 7200.7

    FDD TEAK

    DVD ROM LITEON

    VC GF4 MX 440 64MB DDR 128 bit

    KB ACER

    Mouse skroll,optical

    Monitor LG F700P



    Тези дни очаквам да взема парите и отивам да купувам[:D][:D]


  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    123
    #15

    конфигурация за $701-мнения?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Всичко дотук ОК, но май трябва да прочетеш и такива неща:

    Първото ми CD беше Gold Star 8x (разбирай LG) и ми скъса нервите. Това не чете, онова не инициализира, чете ГРЕШНО (!!!) - например свалям си на харда инсталация на Win 95 (все пак става дума за '96) и се опитвам да инсталирам. Тц! Стана чак от четвърто сваляне на харда. Ако CD-то е леко драснато, за да го копира на харда - първо показва 11 мин, после ги увеличава на 2 часа и 15 мин, после на ... Ужас някакъв. А го купих чисто ново (box)

    Първото ми DVD беше LG. Накъсваше ми филмите. И не само: Взимам си DVD-диск от Александра, пускам, излиза main menu-то - движа мишката, няма нито една активна икона. Нищо не можеш да направиш, нито да смениш език, нито да си пуснеш филма. И проблемът не е в нищо друго, защотото други дискове тръгваха. Само от такива номера съм се вътрил над 20 лева и съм сменил 3 видеотеки, защото на хората им писва само аз да се оплаквам и да връщам дискове, които "не работят". Та така, помисли си за LG, защото, когато го отворих, магнитният диск, койото би трябвало да позиционира шпиндела, да фиксира диска и да го държи притиснат между двете, горна и долна полуоси, се беше разпрашил наполовина и беше покрил всичко вътре с фин прах... (това е вече, когато 18 месеца след покупката DVD-ROM-ът не можеше да реши CD или DVD съм пъхнал в него и съответно не четеше нито едното, нито другото). Моят съвет е DVD Toshiba или Asus.

    Относно дъното: Май е добре да си вземеш Asus или Epox с новите Nvidia чипсети. И не си вземай RAID на дъното (нито видео, нито звук, нито модем). RAID-ът е хубаво нещо, но първо, една add-on RAID карта с по-големи възможности струва почти колкото разликата в цените на дъно с и на такова без RAID. И ако ти изгори - само намираш същия модел карта и пак пееш в хора... А, ако думне RAID-ът на дъното, няма мърдане, докато не намериш същия модел дъно. Второ, така ще ти е по-евтино (или ще си с по-мощна машина): почваш с по-евтино дъно (но по-хубаво) и само с един хард (но по-хубав). После, като се опаричиш, взимаш една RAID - карта и втори диск (най-добре втори и трети, за RAID 5)и.... Само трябва да си си купил записвачка дотогава, че ще трябва да преформатираш.

    Относно монитор: Не знам. Аз съм със Sony 17" на старо от две години и (чук-чук) не мърда. Много съм доволен. Разбира се, най-хубаво е нов, но, ако заради това се налага да се лишиш от нещо друго... Пък и важи следното: Отвъриш ли кашона на нов монитор, цената му пада с 35 %. Докато, ако си купиш стар и не си доволен, можеш да го шитнеш за 80% от цената. [:D]



    <div align="right">оргинално мнение на Eistee</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    DVD-to mi e LG i zasega niamam nikakvi oplakvania ot nego

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. конфигурация
    От martosblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 10:06
  2. конфигурация до 800-900 лв
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 18-12-07, 14:46
  3. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 06:01
  4. Дайте мнения за конфигурация
    От bestman във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-05, 15:01
  5. Конфигурация
    От Voltmachine във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-04, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе