Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #16

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    Виждате ли ,повечето инфо свързано с CPU,GPU,chipset...архитектура,електрични и термични спецификации сме задължени да приемаме на доверие -доколко е достоверно(в което се съмнявам) и доколко можеме да го разбереме(още по големи съмнения)Kато писах 85 C-приемам на доверие инфото на AMD-методиката на измерване не я знаеме!А как е на практика?

    Какво правиме-слагам моя T-bred B 1700+ (max t 90 C-според AMD) на старото си дъно Epox 8K3a+-мери от сензора в ядрото-слагам калпав охладител(Coolermaster-silent,алуминиев,с много бавна 70мм перка-2500об)слагам умерена шина 166 и вдигам множитела до 12.5(целта е да го прегрееме а не да го крашнеме с високи Шини и честоти )При V=1.75 i load -axa 70.още малко жега 1.8V-1.85...Накрая Т-бред-а не издържа и се предава на 92 C .Не жив е-но му запукаха транзисторчетата!AMD са коректни излиза...Следва втора 4аст, многострадалния Т-бред се връща в къщи-Epox 8RDA+,Termalright SK-7 и VAntek Tornado са наказани в ъгъла(няма да охлаждаме я!),Cooler Master-a e сложен......(спестявам подробности)73 C -това е максимума с това дъно!!!Ура за AMD и техните пролетарски,отрудени процесори!

    А и още не6то:CPU Thermal-Throttling е много интересна и полезна настроика. При достигане CPU WarningTemperature

    процесора пропуска тактове(намалява производителността си В % посочени в настройката CPU Thermal-Throttling).

    P.S При опитите не е пострадал нито един процесор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #17

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    аз имам 1800+, които си е в ненатоварено състояние 40 градуса, като го натоваря стига 47, това е при няколко часа игра . Ползвам вентилатор за 11$, бачка 5000 обората.. съвсем обикновен, има и няква медна плочка. Та.. днеска си пуснах процесора на 2Ghz, на тестовете със сандра-та беше еквивалентен по производителност на 2400+. Но температурата не се промени, пак си е 40 градуса, даже от време на време ми пада до 38 [:D]. Дъното ми е Biostar М7NCD Pro, датчиците със сигурност не лъжат защото радиатора не е топъл дори

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    71
    #18

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    Здравейте ,

    и аз съм "горд" собственик на 2500+ температурата е същата като при вас явно наистина това са нормални граници за AMD доколкото прочетах в тяхната страница му дават критична температура 85С такаче се отказах да си блъскам главата по въпроса

    Ако някои желае да смъкне чак толкова много температурата да се замисли за наистина добро охлаждане на процесора, не казвам какво защото всеки според мнението и възможностите си

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #19

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    Кат ва слушам така, хубу че не си взех тоя процесор, щото имах идеята. Сега съм с ХР 2200+ ; щях да платя 20 долара повече тогава за 33мхц повече оперативна честота и същите вградени услуги.... Имаше май някаква разлика в кеша ама мен не ме плаши толкова.... И как се клоква такъв процесор като на 60 градуса се ражда а на 80 умира.... Ама че бози....

  6. VeS
    VeS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    18
    #20

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    За колегата който се чуди защо му грее толкова... Моят ПС е асемблиран в МОСТ - ASUS A7V333 / xp2000+; Вентилаторът е марка Evercool, но тук става интересно. След инсталирането на cpuIDLE, температурите са следните : 30 C в ненатоварен и до 77 C в натоварен режим. Самият вентилатор достига до 3800 оборота; имам инсталиран и отходен вентилатор на гърба на шасито. За моя проблем са възможни 2 извода: 1) Лош вентилатор на ЦПУ-то (МОСТ ми продадоха най-скъпия, и най-лош вентилатор) 2) При асемблирането МОСТ са се скъпили за Термо паста и не са си свършили работата. След сесията ми (края на месеца) ще инсталирам нов, хубав вентилатор на цпу-то и ще видим какво е... Температурите са измерени с ASUS PC PROBE 2.22.04

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    86
    #21

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И как се клоква такъв процесор като на 60 градуса се ражда а на 80 умира.... Ама че бози....</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ДЗВЕРР, нито се "ражда" на 60, нито умира на "80". Прочети пак поста на kafka, тези 60 градуса са от невярно/вярно (зависи от гледната точка) мерене на термодатчика и не би трябвало да се грижат хората относно прегряване на процесора. Ако кутията не е запечатана могат да пипнат радиатора в/у ЦПУ-то и ще се уверят. Друг вариант е да си сменят биос, вчера направих подобно експериментче, смених си биоса на гигабайта 7n400-L от F6 ревизия на F1 и температурата ми падна от 55-60 на 40-45. Сега друг е въпроса колко е достоверна и тя, затова си върнах предишната ревизия.



    А за клокването, клокват се ако ти падне хубава бройка. Моя кара до 219 FSB на дефоулт напрежение, а повече не мога да пробвам щото дъното ми не позволява []



    Пп. Все пак ако кутията е запечатана, може да се занесе в фирмата там да я отворят и ще се разбере каква е температурата на процесора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #22

    AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вземете и измерете по някакъв друг начин температурата, ама не биос и програмки ами директно от процесора.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Той все пак е сравнително ново поколение, възможно е системата за измерване на температурата да не е в час много много с него.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Благодаря, Пеперони, но може би ти ще е добре да прочетеш първият ми пост в тая тема. Той беше именно тая хипотеза, дето ми развиваш - че датчика не мери вярно, но всичките отговори след това бяха в насоката, че не е от това. Не виждам смисъл тогава да се повтарям.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-10-14, 10:48
  2. Сериозен проблем с компютъра ми ?!?!?ПОМАГАЙТЕ
    От nb2002 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 16:54
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - сериозен проблем
    От underweaver във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-06, 21:36
  4. Проблем с охлаждането на старо РС
    От Nedko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-05, 21:01
  5. Сериозен проблем с Win98SE
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-09-03, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе