Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви сушилня ?

Гласували
30. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    6 20.00%
  • Beko

    3 10.00%
  • Blomberg

    1 3.33%
  • Bosch

    3 10.00%
  • Candy

    2 6.67%
  • Electrolux

    4 13.33%
  • Gorenje

    4 13.33%
  • Hoover

    0 0%
  • Hotpoint-Ariston

    2 6.67%
  • Indesit

    0 0%
  • Miele

    3 10.00%
  • LG

    0 0%
  • Whorpool

    0 0%
  • Zanussi

    2 6.67%
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 94
Like Tree12Одобрявам

Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #31

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Аристончето ASD 70C след мисля повече от 15 години вярна служба взе да прави проблеми.
    Първо изкара 2-3 пъти добре познатото F17, ама все ми се струва, че е от вратата (още като я купувахме тази врата правеше проблеми), а не платката. После спря да го дава.
    Преди няколко дни обача протече вода.
    Изкарах кондензатора (доста мръсен беше), почистих го и тогава като погледнах през дупката за кондензатора - задната част на сушилнята беше цялата във вода и мръсотия - сигурно над литър. Попих водата, избърсах мръсотията.
    Пуснах я и си изсуши - нямаше грешки. Беше събрала вода в контейнера за вода, но аз все пак погледнах зад кондензатора - пак имаше вода. Този път чиста, но имаше.
    Дайте някаква идея какво може да е?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #32

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Miele Виж публикацията
    включвам сушилнята с немного дрехи и не твърде мокри, тя стартира, върти ги 3 часа и като отворя са топли и влажни.
    Експериментирай с програмите. Моето АЕГ на го пускахме до сега на програма синтетични уж да е по-щадяща и излизаха след 1:15 часа леко влажни ръчно пускахме още 20мин за да са ок. Пробвахме на памук и така се сушат идеално за около 2часа. Говорим за много дрехи пълна догоре 7кг пералня.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #33

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте.
    Имам сушилня AEG, модел T75470AH на около 8 год. Използва се минимум два пъти седмично. Работи без проблеми, всички филтри (3 броя) се почистват след всяко сушене. Почиствам кондензатора (топлообменника) с прахосмукачка веднъж на 2-3 месеца, но явно не се получава много качествено, тъй като мизериите се натрупват, както е видно от снимките. Мисля, че му е дошло времето за основно почистване, но пластмасовата решетка отпред пречи много, а не виждам как може да се отстрани без основно разглобяване. Идеи за механично почистване или с някакви препарати, например Меглио дали ще свършат работа? Или насоки за минимално разглобяване и махане на решетката? Благодаря...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #34

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от dendim Виж публикацията
    Здравейте.
    Имам сушилня AEG, модел T75470AH на около 8 год. Използва се минимум два пъти седмично. Работи без проблеми, всички филтри (3 броя) се почистват след всяко сушене. Почиствам кондензатора (топлообменника) с прахосмукачка веднъж на 2-3 месеца, но явно не се получава много качествено, тъй като мизериите се натрупват, както е видно от снимките. Мисля, че му е дошло времето за основно почистване, но пластмасовата решетка отпред пречи много, а не виждам как може да се отстрани без основно разглобяване. Идеи за механично почистване или с някакви препарати, например Меглио дали ще свършат работа? Или насоки за минимално разглобяване и махане на решетката? Благодаря...
    Мисля, че това можеш да го почистиш с препарат за климатици. Тези, които правят пяна. Имаш възможност да вкараш тръбичката навътре е да пръскаш между ламелите.

    Може първо да изчакаш ден-два, за да изсъхне добре питата и с една четка с дълъг косъм и прахосмукачката да почистиш каквото може механично и след това с пяната.

    Меглио или друг агресивен препарат не бих ползвал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #35

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте на всички,извинявам се,че въпроса не е точно по темата.Може ли да ми обясните ,как работят сушилните със въздуховод?Вярно ли е,че освен нуждата от комин,са абсолютно безпроблемни и нямат нужда от обслужване?Много ли са по-неикономични от кондензните сушилни?Мой познат ми е казвал,че сушели много по бързо от другите,вярно ли това?Ще съм благодарен за всички мнения...

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #36

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Сушилните с въздуховод са най-старите и морално остарели. Те сушат наистина бързо защото нагревател нагрява въздуха до висока температура и след като горешия въздух премине през дрехите се изхвърля през въздуховода. Всичко това е свързано с голям разход на енергия. Мисля че такива се ползват в USA още защото им е евтин тока. При тях се получава задръстване с мъхове във въздуховода и понякога се запалва ако не се подържа чисто. Често в USA има пожари тръгнали от такива сушилни.
    Около 20000 пожара тръгнали от сушилни. Главното предупреждение е хората да си чистят въздуховодите от мъха който се натрупва.
    https://www.thespruce.com/dryer-vent...hazard-2145839

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #37

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря за отговора,мислех си ,че са безпроблемни.Интересувам се поради това,че рано или късно ще сменя сегашната ми сушилня.От няколко години ползвам,сименс с термопомпа и самопочистващ кондензатор.Като цяло съм доволен от сушилната,като разходи качество на сушене.Но до сега е карана,два пъти на сервиз и два пъти съм я чистил аз.Процедурата е трудоемка и се разглобява почти цялата машина,няма как иначе да се почисти кондензатора.Гледах клипове как са намерили решение,за моя проблем,като изрязват капака отпред пред кондензатора и се слага друг капак.Който може да се отвива и завива и да се чисти по-често,кита който включва капак и видии струва 19 евро в Германия.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #38

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Сушилнята е добре да е с термопомпа но трябва да не е със самопочистващ кондензатор. Тогава ще си има филтър пред кондензатора коййтоо ръчно се почиства наа няколко сушенета. А иначе не знам те въобще предлагат ли се в БГ и въобще ЕС сушилни с въздуховод.....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #39

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пропуснах да напиша,че моята е втора ръка може би ще търся пак употребявана.За сега съм решил да си поръчам този капак който ще ми позволи да си чистя и моята без да разглобявам цялата.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #40

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,

    аз съм със сушилня Miele novotronic T675C, да стар модел е, но ми върши работа. Та какво се случва напоследък - първо преди няколко месеца почна от време на време да забива на 10 минути и сме я заварвали на сутринта без да спира на този цикъл, това е точно последните 10 минути когато охлажда дрехите. Напоследък това не се случва, а вместо него не иска да мине от режим mangelfleucht, на режим bügelfeucht, а вместо това времето на дисплея изчезва и се появяват 3 чертички, светва индикатора за пълен резервоар(без да има вода в него защото е вързан към канала), и така си работи забила. Рестарирам няколко пъти и все същия резултат, докато не я оставя да спре сама, да изстине около 10тина мин и след това като я пусна минава през всички цикли и свършва.
    Както съм направил по нея - напълно изчистена - всички въздуховоди, и резервоари и през маркучите съм духал - въдуха минава без проблем. Дори разглобена (без капаци) просто намокрих една хавлия и я пуснах - изкара всички режими без проблем и я изкара суха, а снощи като пуснах пералня и старата песен на нов глас - пак забива на този цикъл mangelfleucht и светва пълен резервоар.
    Моля ви за съвет, дали това не термостат или датчик за влажност или самата платка нещо откача като загрее сушилнята, при положение, че с 1 кърпа навън си изкара програмата, а като я напълня и нещо дали прегрява и някои датчик да я вкарва в авариен режим, щом като се охлади и изкарва програмата докрай.

    Благодаря на отзявилите се, че както разбирате сега не е няй подходящия момент за инвестиране в нова.

    п.с. имаше два датчика като я разглобих - единия седи зад барабана и се вижда през дупките му, а другия е във въздуховода точно до витлата на перката( понеже не съм професионалист, не знам кой за какво е)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #41

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    и аз съм с Miele T8861 WP сушилня на 6 години. Много бой е изяла и дрехи изсушила, но не очаквах да започне с проблеми на 6-тата година, нали е Miele
    Филтрите се чистят задължително след всяко ползване. Радиаторчетата са си супер чисти, тях ги следя.
    март тази година взе да ми светва лампата, че е пълен контейнерът - отворих я, почистих и вътре, забелязах, че има четки, които дават контакт с барабана - бяха свършили и губеха връзка. Поръчах четки и си ги смених сам. Свалих и помпичката за вода, беше лигава, имаше и пухчета малко вътре, почистих всичко и мислих, че всичко ще е ок дълго време.
    9 месеца по-късно - започна пак така да писука с behelter leeren. Ако пусна отново програмата - я изкарва до край или пак спира.
    Отново я отворих, само където не свалих барабана и не отворих под барабана една бяла кутия, в която влизат тръбите от компресора - може и там да има много мъхчета, но ме съмнява.

    Открих, че има вариант да се пусне диагностика.
    Задържам start бутона и без да го пускам, натискам ON бутона, start бутонът започва да мига, след това без да пускам ON бутона - натискам 3 пъти start бутона.
    Започат да излизат неща на дисплея. Въртя надясно избор на програмите - и излизат нови неща.
    Някой знае ли как се разчитат тези данни? Списък с кодовете на Miele? Намерих само за F55, F61
    Това излезе при мен:
    - 3005
    F 55
    U 0
    = 0
    H 1958
    C 2120
    всеки отделен ред излиза при въртене на копчето за избор на програми надясно.

    Цитат Първоначално публикувано от ivo85 Виж публикацията
    Напоследък това не се случва, а вместо него не иска да мине от режим mangelfleucht, на режим bügelfeucht, а вместо това времето на дисплея изчезва и се появяват 3 чертички, светва индикатора за пълен резервоар(без да има вода в него защото е вързан към канала), и така си работи забила. Рестарирам няколко пъти и все същия резултат, докато не я оставя да спре сама, да изстине около 10тина мин и след това като я пусна минава през всички цикли и свършва.)
    съветвам те да видиш дали имаш четки, които трият в барабана и дали не са свършили.
    пробвай да влезеш в диагностичен режим
    почисти ли при помпата?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    1
    #42

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Привет,
    Да разбутам малко темата с нашата сушилня Gorenje D7564 кондензационен тип с термопомпа. Имам я от 5 год, никакви ядове не ми създава, до днес. Когато тръгнах да чистя филтъра при кондензатора имаше около един пръст вода. И сега ме гложди дали всичко е наред. сушилката иначе си бачка и си изкарва дрехите сухи. Ама тази вода защо се събра толкоз много . Самата пита на кондензатора е позацапана , но не ми прави впечатление да е чак толкова мръсна. Трябва ли да се притеснявам за нещо? Благодаря.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #43

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Aми явно помпата по някаква причина не успява да изсмуче водата.
    Трябва да се отвори и да се провери.
    Вероятно са се насабрали мъхчета.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #44

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам проблем със сушилня Candi cs h7a2de-s при автоматична програма като я настроя на степен на сушене гардероб или слънце където дрехите трябва да са най сухи работи до степен ютия най ниската степен на сушене и изключва така дрехите са леко влажни. Не може да премине към степента която съм настроил.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #45

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Виж дали има сензор от вътрешната страна, който отчита степента на сухота на дрехите и ако има го почисти с оцет.
    Също така провери дали кондензатора не се задръстил с мъхчета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  2. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 17:22
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе