Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree2Одобрявам

Бойлера шуми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #16

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Значи просто си имате варовита вода!
    Да! Много добра на вкус, много студена през лятото, но много твърда! Е, няма пълно щастие!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #17

    Отговор: Бойлера шуми

    Джони не може да разбере,как ако кажеш на някого(даже и не беше в прав текст,та не се смята за подтик) да направи нещо(и то чрез форума) и ще го направи,ако си няма хал хабер за кво става въпрос.Колкото за иструменти трябват:отверка,ключ 13 или 14 за тип аристоновите,17 или 19 за другите с многото болтове на фланеца и глухо 10 за нагревателя.Това по памет,че не съм човъркал отдавна.Ако е изпляскал ключът и не искаш да го сменяш,а да вържеш директно-клещи и изолираща лента или клеми.:D
    Колкото за варовитата вода,казах,че съм виждал зор да сваля фланеца от варовик,а на същата тръба-пералня с пълен маркуч от казана до филтъра преди помпата-луда работа,та нищо чудно.

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #18

    Отговор: Бойлера шуми

    За много години първо на всички !!!

    Та по темата ако т ие пукнат нагревателя при включен бойлер провери да не бие ток я от чешмата я от душа че при мен така се бе получило и си е доста опасно но незабелязох да се споменава та викам да си кажа.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #19

    Отговор: Бойлера шуми

    Бойлерите са си доста опасно нещо, когато не са изправни. Ако не намериш отговора сам, се обърни към техник.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #20

    Отговор: Бойлера шуми

    Бойлери съм ремонтирал много, разпробивал фланци и слагал серпентини. Ще го разглобя да го почистя, но като знам банята каква ще стане... Водата ни е доста варовита, кална и каквото се сетите има в нея. Елдомските караха по четири години, но сменях кабелите със силиконови и ключа не издържаше и нагаряше често. Тесито е перфектно, но първото си замина за 2 и нещо години.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #21

    Отговор: Бойлера шуми

    Е,уж за това си взех Аристон,да не сменям кабели,ключове,нагреватели,ама и той е жив т***к.Явно ще трябва да се насочваме към западните марки,ама са скъпи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #22

    Отговор: Бойлера шуми

    Да приключим темата. Днес му дойде ред на бойлера. Разглобих го точно ден преди втория му рожден ден. В интерес на истината имаше една две шепи кал и люспи от емейлираното покритие. За две години за нашата вода си е нищо. Анодния протектор беше понаяден, но си беше почти на 70%. По реотана и тръбичката само в долната част имаше захванал се котлен камък. Отгоре по реотана имаше само грапавини от котления камък. Със шкурка го минах и светна като нов. Дъното на бойлера обаче е зле. Близо на 2/3 по него го няма емейлиранотго покритие и е пълно с кратери. Старият почина на 2 год. и 3 мес. Явно и този ще се предаде там някъде. След монтажа всичко си стана както трябва. Не се чува нищо, само леко 50 Hz бучене. Въпреки че протичат, ми харесват Тесито. Нищо за тези две години не съм му правил, отвън също не е мръднал да ръждясва въпреки затворената баня. Докато варненските..., но това си е мое мнение.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #23

    Отговор: Бойлера шуми

    това бучене леко ме притиснява,мерен ли нагревателя към коррус,ако не е ,задължително да се измери!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #24

    Отговор: Бойлера шуми

    Оказа се дроселът на луминисцентната лампа в банята.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #25

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от taralion Виж публикацията
    Оказа се дроселът на луминисцентната лампа в банята.
    Дребна работа друже, стават и такива неща, вчера съм вкарал колата в гаража, надвечер отивам уж да я прибирам и като видях че я няма си глътнах граматиката, седнах на пейката до гаража да се съвзема, реших че ще ми трябва прожектор от гаража за да търся кални следи от гумите, като отворих гаража минах покрай колата, взех фенера от багажника и почнах търсенето.
    По едно време се усещам, че не съм срещал будала като мен.
    avenger и smqnab харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #26

    Отговор: Бойлера шуми

    Някои изпробвал ли е тази хитра машинка дето "смъква тока". Дали ще има ефект за бойлера, че при мене май той основно харчи?

  14.  
     
  15. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #27

    Отговор: Бойлера шуми

    Хитрата машинка ти смъква джоба.
    Ефект за бойлера /и не само за него/ има с манипулиране на електромера.
    Принципно си прав, че във всяко домакинство бойлера е основен консуматор на ел. енергия.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #28

    Отговор: Бойлера шуми

    Бойлера харчи много, но не може да стигне сметките на топлофикация . Радвам се, че се разведох с тях, след като смених апартамента. Че то друг начин няма.((

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Бойлера шуми

    От това устройство не знам какъв е ефекта, но аз успях да си намаля сметките от бойлера с едно друго устройство - оптимизатор за бойлер, че жената го включва когато и падне и после се чуди на сметките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 19:16
  3. Климатик Prolux - външното тяло шуми
    От bo4o във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-07, 22:58
  4. Шуми - Шампион !!!
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-06, 01:32
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе