Резултати от 1 до 4 от общо 4

Българска автоматична пералня RobaCo rc 1043 cv3 много бавно пълни вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    2
    #1

    Българска автоматична пералня RobaCo rc 1043 cv3 много бавно пълни вода

    Здравейте, пералнята е на година, работи нормално но има проблем с водата от няколко дена. След като пусна на някоя програма първоначално изхвърля малко вода и започва брамчене след няколко секунди леко се променя а в чекмеджето за прах тече много тънка струя вода и съответно не може да се напълни.
    Проверих маркуча, има филтър който е чист, има достатъчно вода и налягане, по брамченето съдя че има ток не знам колко волта трябва да е и дали е променлив (не се вижда надписа за напрежение) , мога да го измеря работя в сервиз за касови апарати, не мисля че е прекъснала бобината (на магнетвентила) защото брамчи а и те са два така че не мисля че е възможно и двата да са дефектирали едновременно.
    Надявам се някаква насока да ми дадете за да проверя кое точно не е наред. Дали е възможно все пак да е от налягане или просто дефектен вентил двоен при това. Ако ви е нужно още нещо да обясня и съм пропуснал няма проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: Българска автоматична пералня RobaCo rc 1043 cv3 много бавно пълни вода

    Размени кабелите на двата вентила.Ще придобиеш представа за количеството вода което пропускат.Доста малко вероятно и двата вентила да са с фабричен дефект.
    Ако пак пропуска малко вода може налягането на водата във водопроводната ви мрежа да е ниско.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Българска автоматична пералня RobaCo rc 1043 cv3 много бавно пълни вода

    Да аз вече се досетих за това но пак не се променя и забелязах че в по-къните часове леко се ускорява пълненето което ме кара да мисля като вас че ще излезе от налягането. Ако намеря вентил работещ на по-ниско налягане дали няма да се получи.? Благодаря за съвета.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Отговор: Българска автоматична пералня RobaCo rc 1043 cv3 много бавно пълни вода

    Някои от маркучите за включване в правата вода имат цедка за пясък и други отпадъци във водопроводната мрежа,Проверете дали не е затлачен от боклуци.А и самата пералня на входа на права вода имат цедки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с пералня ARISTON AQXD 129 пълни вода непрекъснато
    От krdim във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-18, 18:32
  2. пералня Siltal не спира да пълни вода
    От getzov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 03-11-14, 18:16
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 19:47
  4. Пералня Samsung S843 спряна се пълни с вода
    От silvestarjunior във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-10, 23:19
  5. Пералня автоматична,каква да си купя от 450-550лв
    От miroslav66 във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 23-07-08, 15:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе