Резултати от 1 до 14 от общо 14

Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #1

    Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Здравейте. Имам следния проблем с бойлера - след включване, термометъра показва, да кажем 60 градуса, а от душа тече леко топла вода. Когато поизтече доста вода, теква по-топла, но не гореща. Сменям вече два комбинирани препредпазни клапана, защото при работа, гъвкавата връзка за студена вода към болера става топла. Мислех, че съм случил на дефектен в магазина, но това се повтори два пъти, което ме кара да си мисля, че повредата е по-сериозна. Още инфо - не знам дали е случайно, но се наложи да сменя прекъсвача на бойлерното табло, захранващо самия бойлер. Беше залепнал. И друго - източих бойлера, за което откачих захранващите маркучи и свалих предпазния вентил. Вода потече и от двете тръби на бойлера, но на пресекулки, не постоянна струя. В първия момент потече студена или да кажем хладна вода, при което термометъра показваше около 60 градуса. Това ме учуди, мислех, че се е повредил и той. След известно време потече гореща вода до пълното му изпразване, а термометъра започна леко да пада. Друг симптом - свалих бойлера на земята и разбрах, че няма фланец на дъното като старите модели. Нищо не съм правил по него, след което го качих обратно и го свързах с ток и вода. Започнах да го пълня, а от изхода за топлата вода потече студена в момента на отварянето на крана. До колкото знам, отнема минути време докато празният бойлер се напълни с вода до горе. Честно казано, страх ме е да го включа при това състояние. Моля за съвет и помощ за евентуален ремонт. Не искам да го сменям, защото е неръждаем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    НаправиСам.bg • Виж темата - Плювне малко топла вода и спре. Тръбата за топлата вода се е разпаднала вътре в бойлера .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    А подлежи ли на някакъв ремонт?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #4

    Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Не чете ли линка и по-точно последният пост?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Исках да разбера каква тръба може или е допустимо да се сложи на мястото на оригиналната. Става ли такава от отоплителните инсталации, алуминиева с пластмасово покритие?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #6

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Точно такава.Мериш колкото ти трябва,вкарваш я като накрая/преди да я вкараш докрай/ трябва да навиеш тефлонова лента за да уплътниш между нея и тръбата на бойлера.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Днес направих точно това, но не знам какво разстояние се оставя м/у края на тръбата и тавана на бойлера. При мен остана около 10см, сглобих го и в момента съм го включил пробно. Искам да видя дали ще изключи и кога. Дано не се е разместила ел. защитата, че тогава става опасно.

    - - - - - - - - - -

    Бойлера загря, изключи и привидно работи нормално. Но забелязах, че захранващата връзка за студена вода отново се затопля. Некачествен клапан или нещо друго е? Това е вече трети такъв, който сменям, от един и същи вид и производител са.
    Този пост е редактиран от bubarak; 20-08-13 в 08:29.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #8

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Клапана е направен така нарочно за да освобождава налягането и да не капе.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #9

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    А какво разстояние се оставя м/у края на тръбата и тавана на бойлера?

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Цитат Първоначално публикувано от bubarak Виж публикацията
    Бойлера загря, изключи и привидно работи нормално. Но забелязах, че захранващата връзка за студена вода отново се затопля. Некачествен клапан или нещо друго е? Това е вече трети такъв, който сменям, от един и същи вид и производител са.
    Извикай кадърен ел.техник да ти провери зануляването на бойлера. Някои от по-евтините гъвкави връзки не осъществяват ел.контакт между бойлера и тръбите/ако са метални/, така се получава потенциална разлика и връзките греят, че и нещо повече.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #11

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Цитат Първоначално публикувано от bubarak Виж публикацията
    А какво разстояние се оставя м/у края на тръбата и тавана на бойлера?
    Обикновенно стигат до горната заварка на дъното или 7-8см.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Днес ще сложа друг клапан, български. Благодаря на всички отзовали се.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #13

    Отговор: Re: Отговор: Re: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Клапана е направен така нарочно за да освобождава налягането и да не капе.
    Така са новите, не капят а връщат във водопровода. Ако се вдигне още налягането (примерно затвориш входящия кран) - тогава ще капе.
    Разстоянието трябва да е 0 - да няма въздух въобще при идеалния вариант, но никой не го прави така.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #14

    Отговор: Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ

    Абсолютно нормално е да затопля меката връзка на студената вода. Около 30-50 см. след клапана за да се поеме разширението на горещата вода. Недей да сменяш повече клапани. Те са проектирани да правят точно това за да не капят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пукащ бойлер "Елдоминвест"
    От zacksi във форум Бяла техника
    Отговори: 37
    Последно: 13-11-15, 04:57
  2. Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест
    От BAlexandrov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 20
    Последно: 04-10-13, 22:18
  3. Повреден бойлер - възможно ли е да ме лъжат
    От wildpeasant във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-13, 23:06
  4. Няколко въпроса за бойлер Елдоминвест
    От Alvarez във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-08, 18:11
  5. Повреден ли е DVD-Rom`а?
    От hihimor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-06, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе