Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #1

    Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Имам проблем с бойлера 80 л Елдоминвест на 5-6 години вероятно. Бях го изключил за няколко дена и сега не иска да загрява. Тоест загрява, но много малко - 33 градуса направи за 2-3 часа. При включване се чува че започва да шуми нагревателя, но за малко само. Отворих го и замерих тук там - всичко изглежда здраво и чисто. Единствено нагревателя дава странно съпротивление - около 300 ома и се покачва до към 2000. Явно е изгорял, но не съвсем все още.
    Кажете от къде да взема читав нагревател и особености при смяната. Имам опит с бойлери, но преди години...
    Как се сваля фланеца на този? Смятам утре да го сваля и да разгледам как е положението вътре.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Фланеца е елипсовиден, и се натяга от една елипсовидна планка, която е видима, като свалиш капака. Накратко - развиваш гайката, която натяга планката, сваляш; каквото ти пречи; буташ навътре фланеца накланяш го, и го завърташ, така че да излезе. А! И не забравяй да източиш бойлера, предварително

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Цитат Първоначално публикувано от BAlexandrov
    Единствено нагревателя дава странно съпротивление - около 300 ома и се покачва до към 2000. Явно е изгорял, но не съвсем все още.
    Вътре е "цъфнал", като майска роза.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #4

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Благодаря за бързия отговор!
    Бойлерът е източен и нагревателя - свален. Довечера - обратната процедура
    Наистина спукан на върховете и на двете сгъвки в горния му край...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1315426929[/time]_________________________________________________

    Бойлера вече загрява Мерси за помощта.
    Вътре нямаше видими проблеми: известно количество пясък, почти без котлен камък, анодната защита беше наполовина, а нагревателя - сцепен...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #5

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Най- добре си купи поръчков нагревател, защото си е най- чиста работа. Поне ги правят в България и ще издържат повече. Аз откачих като започна да ми гори фабричния нагревател. Започна една подмяна с уж оригинални (Китайски) и не издържах. Намери си фирма за производство, поне да ти изкара повече време. http://www.nagrevatel.eu Аз съм от София и хората направо дойдоха да ми го сменят и вече втора година нямам проблеми на фона на смените на 3 месеца с оригиналните!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #6

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Вдъхновен от проблема на колегата BAlexandrov и от постоянното шумене на бойлера при включване, бързо свършване на топлата вода и аз опрях до услугите на майстор /защото не ме бива с тоците/. Човека свали нагревателя, беше си добре без пробиви, анодната защита на половина /за 5 г експлоатация/,смени уплътненията,а от вътре изтече към 3 кг варовик /и по-тежки случаи имало каза майстора/. Погледна го от вътрешната част, бойлера е без ръжда. Това за 30 мин. работа и 25 лв. Не съм сменял с нов нагревател и анодна защита. Според майстора след такава профилактика ще издържи поне още 5 години.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Горе долу е прав, но с уговорката, че никой не знае кога нагревателя или водосъдържателя ще пробият.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #8

    Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    На мен ми предстои това нещо ,аз като се сетя ,че моя не е пипан от 10 години какво ли ще намеря вътре ... Изгоря ми нагреватела и сега работи на 1.5 kW и доста бавно нагрява водата

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: Re:Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    3 поста, и трите безмислени и рекламни...
    kod

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Юруш всички на Одрин 4 за "вечни"нагреватели!....На това не му ли викаха реклама!?.....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Има само два завода за нагреватели в Бг т.е. машивво производство.
    В София и във Варна.Та момчета не се лъжете по лъскавите сайтове на занаятчиите-ще
    ви "направят" нагреватели пълнени с изолатерчета т.нар. макаронки и ще ревете доста щото
    смяната на нагревател е неприатна работа.
    Качеството на нагревателите зависи от машинното производство + шведския Кантал+ изолация с МгО 1000 С.
    Ако едното от трите го няма нищо не става.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Сподели малко повече за тази "изолация с МгО 1000 С" ако си запознат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    МгО е изолационен материал който една машина поставя между спиралата кантал и медната тръба като центрова спиралата.
    От чистотата на МгО зависи на колко градуса ще издържа от 450 до 1000 гр.Има заводи които го произвеждат за заводите за нагреватели по цял свят.
    Когато нагревателя набере котлен камък тогава температурата на изолацията минава 450-600.Колкото е по чист МгО толкова повече издържа и прави нагревателя практически вечен.
    Това в работилници не може да стане а от десетина на брой машини за стотици хиляди лева обслужвани от специалисти.
    Поставяне на т.нар. шамотни изолатори за да не опре спиралата в тръбата па добавяне на кварцив пясък или дори МгО не върши работа.
    В нашата мила родина все още съществуват майстори които прават нагревматели което е недопустимо в днешно време.
    Но поради това ,че поддържат лъскави сайтове народа се лъже,както и за други неща.
    Всеки заводски нагревател завършва с стоманена тел и кабелна обувка.Диаметърът на тръбата е 8 мм и е надписан върху тръбата за мощност и напрежение.
    Но в магазините за резервни части е пълно и с китайски и турски нагреватели без необходимата дължина и подходяща изолация-иначе са машинно производство- това е другия проблем.
    Добрият нагревател е разчетен за 10 Втна кв.см. площ на тръбата която е медна най- често.
    Еденични бройки всеки може да си поръча в заводите във София и Варна.
    За толкова пари толкова информация.Чао.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #14

    Re: Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Щом толкова добре си запознат с високотехнологичното производство на Елдом,ще кажеш ли главния компонент а именно реотана какво производство е?Защото едно пиле ми каза че се ползва китайски кантал,ако е на KANTAL щеше да е написано с големи букви в презентацията.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест

    Първо т.нар. Кантал се пише KANTHAL и второ така народа нарича съпротивителния проводник или му казват реотан.
    И за този елемент може да се напише много но виждам че не си заинтересован да научиш нещо помече,а да се заяждаш
    затова безплатното училище приключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пукащ бойлер "Елдоминвест"
    От zacksi във форум Бяла техника
    Отговори: 37
    Последно: 13-11-15, 05:57
  2. Нагревател за SRC-20ZJX ?
    От gog067 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 31
    Последно: 27-01-14, 23:11
  3. звуков нагревател
    От getzov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-13, 00:32
  4. Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ
    От bubarak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-08-13, 18:24
  5. Няколко въпроса за бойлер Елдоминвест
    От Alvarez във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-08, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе