Резултати от 1 до 6 от общо 6

Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    11
    #1

    Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    Здравйте!

    Само за инфо да знаете за гаранционното ослужване на бойлери ЕЛДОМ. Разбира се всичко е нормативно ОК.

    В квартала всички са на бойлер и аз винаги съм ползвал дълги години ЕЛДОМ, но последният изкара малко и е в гаранция (почна да избива вода в горната си част). Това става в петък следобед. Звъня вече привечер на сервиза и нормално няма никой. Но ние сме с две малки деца и няма как да се чака понеделник. Та купувам нов, слагам и звъня в понеделник. От сервиза ми казват че бойлера трябва да е закачен иначе не става. Аз казвам, че е свален и ще им го закарам в базата да си го тестват и гледат те казват не става!

    Пиша на производителя ЕЛДОМ - оттам ми отговарят в Уърдовски файл (да си миате уърд под рука!) с ферман, че всичко е точно.

    И аз питам - добре, след като аварията е в петък и до понеделник, ако дойде техник, то ние трябва да сме без топла вода и да си топлиме в канчета.

    Правителя г-н Русев отговаря - " При положение, че законодателят е предвидил срок за решаване на рекламация ЕДИН МЕСЕЦ от датата на регистрирането й (чл.113, ал.2), срокът от 2-3 дни е много добра практика."

    Та внимавайте с добрите практики!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #2

    Отговор: Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    Не, че ги защитавам. Но, е прав човека. В случай на ремонт, може да сте без бойлер месец. Друг е въпроса, защо да е закачен и т.н.,явно за да се види проблема. На ваше място бих го сложил, и бих изчакал техника. Все пак, щом са такива изискванията. Живях доста години в чужбина, и имат малко повече отношение към клиента в нея страна, тук за първи път срещнах такова в Райдер(не е по темата). Може да прозвучи като реклама,но имах счупена част по моя вина на помпа за вода. И чаках 3 месеца от техния сервиз да ми я докарат, в крайна сметка не я получи. И писах ядосан коментар в сайта им,писа ми техен представител. Чухме се по телефона и в крайна сметка ми прати въпросната част за тяхна сметка. Не съм за 20 лв, нито съм я искал без пари, но жеста е важен. И гледам да го споменавам по разни форуми, където все се оплакваме от нещо.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #3

    Отговор: Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    Повечето магазини са така. На съпругата ми умря захранването на лаптопа. Гаранционно. Казаха - срок за ремонта - 30 дни, исках някакво за временно ползване - нямали такава услуга. Купих ново пак от тях. След три дни се обадиха , че не се ремонтира и ми дават ново. И вече имаме две нови, ама ме друснаха 40 лв за нищо.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #4

    Отговор: Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    Елдом Еврика закупен 04.2014 работи отлично без да спира близо 4 г. до 06.2018г.
    Изби по същият начин в горната част през термометъра. След обаждане до Технополис ми дадоха телефон на гаранционен сервиз.
    Записах си час за следващият ден /без да свалям бойлера/. Човекът беше точен .Написа протокол ,че не подлежи на ремонт.
    Демонтирах го и вечерта го откарах в магазина . Там ме чакаше чисто нов бойлер ,пренощува в кашона и на другият ден вече бях вече с топла вода.
    Всички емайлирани бойлери са направени да докарват малко над гаранцията от 5 години,ако не се изключват си заминават преди петата година.
    Така получаваш два бойлера за 230 лева. Просто е трябвало да изчакаш няколко дни или пък аз съм имал късмет със сервиза.

    Техникът обслужва и друга известна наша четирибуквена марка и каза, че там нещата са трагични.
    Този пост е редактиран от Loreti; 03-06-20 в 16:43.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    При другата марка нещата са много по добре .. дефектира ли идват ремонтират сменят пазарлъци не се правят ... събота има дежурен техник поне в нашия град ,за неделя по скоро няма да има ( не ми се е налагало ) но не е фатално

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #6

    Отговор: Внимавайте с "Много добрата гаранционна практка" на ЕЛДОМ

    Кой както случи, аз съм доволен .
    Моят случай е преди 2 години , нещата сигурно са се оправили .

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. "странно че не помня, колко много смях имало в тоя филм ! "
    От MitkoS във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 22-05-20, 02:03
  2. Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 18:13
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-08-11, 16:03
  5. "DOOM" - Можеше много повече...
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-05, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе