Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree2Одобрявам

Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #1

    Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Здравейте, имам BEKO HTV 7736 XSHT, която е в гаранция,реално е на около 2 години(с 5 годишна гаранция) до сега е под 50 цикъла на пране, ползва се рядко. Проблема е следният - като се пусне да центрофугира на 1200-1400 оборота направо имам чувството, че тая пералня ще се разпадне и ще излети за някъде(това е от закупуването така),скърцане,лопане,фучене и т.н. Когато е с малко дрехи вътре да кажем, че няма проблем. Но напълня ли нормално пералнята и при центрофугиране повечето пъти се чува удряния,все едно не разпределя добре прането и се получава дисбаланс. Цялата пералня започва да се мести,даже последният път беше избила механизмът на вратичката на кухнята . Преди тази пералня имах една "умряла" Ханса, нисък клас пералня(не че това Беко е среден клас де ), която ги нямаше тея проблеми. Тука уж инверторни мотори,ала-бала електроники и направо ми идва да е засиля през терасата . Ясно, е че за тея пари толкова , но все си мисля че има някакъв проблем(транспортните болтове са махнати и нивелирана ) единственото като се позачетох е евентуален проблем с амортисьорите на пералнята. Отностно гаранцията, на тея от сервиза като им кажа за проблема, ще кажат просто да слагам малко дрехи и няма въобще да си направят трудът да е погледнат. Та някой ако има тоя или подобен модел,ако може да сподели дали са просто смотани по "рождение" или да почвам да мрънкам на сервиза да си е гледат.

    П.П. Има ли начин да се намалят градусите на сушене,че направо си ги "сварява" тея дрехи като суши и реално тая сушилнята и тя за нищо не става. Мисля, че няма как,но все пак да попитам . Мерси на отговорилите
    .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    За този модел има само добри отзиви, явно при теб има проблем, обърни се към гаранционния сервиз.
    Реално, за да ползваш сулилнята трябва да я зареждаш със 4 кг. сухо пране. Капацитета за пране е 7 кг. за сушене 4 кг.
    Този пост е редактиран от slip in; 22-04-23 в 12:48.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Колега,за сушилнята го знам това,пък и аз 3-4 пъти да съм е ползвал най-много каот сушилня, но не ми е там проблема. Иначе ти къде ги видя тея положителни отзиви, аз на времето като е взимах в емаг-а имаше няколко отзива за нея и бяха положителни, ти някъде другаде ли гледаш?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #4

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    https://m.youtube.com/watch?v=SDdGmwmcRtI

    Тука няма отзиви, но се вижда, че не ходи да простира.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #5

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    и защо се главоблъскаш, при положение, че е в гаранция? и защо си мислиш, че знаеш как ще реагират от сервиза? интересен подход имаш
    Gena_bs одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #6

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    И ти си прав, просто не ми се занимава да е мъкна към сервиз и да се окаже, че тя така си работи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #7

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Най-готиното е, че си купуваш пералня със сушилня, а тя сушилнята за нищо не ставала.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    И ти си прав, просто не ми се занимава да е мъкна към сервиз и да се окаже, че тя така си работи
    Дал си 800 лева и не ти се занимава да я мъкнеш?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #8

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Ами колега,разликата м/у само пералня и такава със сушилня беше нещо около 100лв и за това е със сушилня. Сушилнята по принцип си суши, но проблема, е че ги мачка много,отделно като ги изкараш буквално парят дрехите и според мен им скъсява живота доста, отделно омекотител грам не се усеща и "смърди" на леко изгорял плат , ама това за сушилнята е друга тема на разговор (пък и знам,че комбинираните пералня в общият случай са си компромис и за това не засягам сушенето изобщо ) . Аз пак съм писал, че искам да съм сигурен преди да е "замъкна" към сервиза дали е проблем конкретната бройка или просто си е такъв модела. Така като гледам на клипа горе-долу не мърда,при мен го има тоя вариант,но пък понякога каот тръгне да "набира" центрофугата почва повече да се клати и пак понякога почва да "думка" прането и да се меси пералнята . Абе ще се мъкне по сервизи явно. Благодаря за отговорите!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #9

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Още никой не те е питал, на ламинат, плочки, паркет, дюшеме или ... си я нивелирал :D

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #10

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Ламинат...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #11

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    За това подскача.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #12

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Хм,къде е логиката?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #13

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Поддава.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #14

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Пробвай с нещо такова - https://praktiker.bg/bg/Pochistvasht...1-SM-/p/466127

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #15

    Отговор: Проблем пералня със сушилня Беко HTV 7736 XSHT

    Твърде е тежка пералнята и ако подложката е по-мека, ще я смачка веднага и пак ще тресе.
    По - добре да отреже едно парче ПДЧ 18 мм, 60см. х 60см. и да го подложи под пералнята,
    Ако има височина и ако kiril30 иска да инвестира още, да купи и подложката и да я сложи между ламината и ПДЧ -то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня/сушилня Беко не изпуска водата
    От ronim във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 31
    Последно: 23-03-23, 15:48
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-10-22, 04:58
  3. Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко
    От Rakeem във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-20, 22:56
  4. Проблем с пералня и сушилня LG
    От MadHead във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-19, 19:25
  5. Проблем с пералня със сушилня Електролукс
    От lusi12 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-09, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе