Резултати от 1 до 6 от общо 6

Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    4
    #1

    Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    Здравейте,
    подариха ми такава кафе машина NEO ES-188

    Машината си работи нормално, но кафето което се получава ми се струва малко слабичко. Пробвах с 2 модела лаваца и 1 якобс - няма съществена разлика. Прави хубав каймак, а под каймака - негърска пот
    Вярно, че от машина за няма и 100 лева чудеса не бива да се очакват, но ми се иска ако може да се направи някаква настройка
    Имам усещане, че кафето тече малко бързо, и водата не успява да извлече хубаво вкусовете. Реших,че ако намаля по някакъв начин дебита на помпата - ще тече по-бавно. Разглобих я, но по самата помпа не видях нещо за регулиране. Направи ми впечатление, че термостата за кафе е на 90*С - има ли смисъл да го сменя с такъв на 95*С или 100*С ? Друго, което видях, е че от долу на цедката на бойлера, от където излиза водата, има един клапан с пружина, на който са подложени шайби - предполагам за регулиране на налягането. Ако подложа още 1-2 такива шайби дали ще забавя минаването на водата през кафето ?

    Изобщо, има ли възможност да се направи нещо, или от такава машина - толкова.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Отговор: Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    Натъпкай добре кафето в ръкохватката и сложи повече.

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #3

    Отговор: Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    Ще трябва да си го домеляш това кафе или отиваш някъде където мелят кафе и почваш да експериментираш с едрината на кафето .

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    И сега като я разглоби, запомни ли с какъв фабричен натег беше пружината. Ако не го улучиш, може да прецакаш помпата или да пиеш негърска пот втора-трета цедка. И аз ползвам кафе машина за 120 лв, обаче като се слага необходимото количество кафе, смляно с точната едрина, прави кафе "убиец". И един съвет-ползвай дозата за 2 кафета /ако имаш отделно за едно и две кафета/, независимо дали правиш едно или две кафета.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    Благодаря за съветите
    Опитвам се да натъпквам кафето, колкото е възможно. Ще опитам с по-ситно смляно кафе. Имам само 1 цедка за 2 кафета. Пружината беше натегната докрай /винта беше затегнат/. За сега подложих още 2 шайби и има подобрение.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Кафемашина NEO ES-188 /прави "тънко" кафе/

    подобна машина само че елит, подарък ми е - всички без 4-5 дупки са запушени, не знам как работи но го прави чудесно.
    наскоро при чистенето го забелязах без кафе пуска само през споменатите отвори и мислех да отвивам тая джаджа за да я чистя по-добре.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Виваком в акция" или "Как не се прави" :)
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-10, 09:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе