Резултати от 1 до 4 от общо 4

Фризер Profilo - не замръзява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #1

    Фризер Profilo - не замръзява

    На един колега нещо му се е развалил фризера. Работил е 10 години, после са го изключили за 4-5 години и като го включват не иска да замръзява.
    Днес бях у тях. Пипнах отзад кондензаторните решетки. Загря за 5 минути до третата тръбичка и после започна да изстива в посока към компресора.
    Иначе компресора си включи от раз, когато го включих в контакта.
    Отпред има 3 лампички - червена, жълта и зелена.
    Зелената изобщо не светва. Светят само жълта и червена.
    Чудя се каква може да е причината.
    Когато отворих фризера и беше изключен от мрежата измерих съпротивление на щепсела - 14 ома. При въртене на терморегулатора (термостата) - той не изключваше - а мисля че трябва да може той да прекъсва веригата.

    Засега си мисля, че е или от термостата или от изтичане на фреон. А дали може някъде в извивките на кондензатора да има запуишена тръбичка?

    Утре мисля да шунтирам термостата, ако му намеря изводите и пак да пробвам, да видя дали ще светне зелената лампа и дали ще заледи.

    Ще се радвам на вашите коментари.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #2

    Re: Фризер Profilo

    Може да е запушен от толкова години така да е седял. Първо трябва да изтуди хладилника и тогава да изключи термостатът. щом тръгва компресора значи термостатът би трябвало да работи. Ако е запушен фризера, компресора би трябвало да започне да се затормозява и да забръмчи малко по-силно.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #3

    Re: Фризер Profilo

    Благодаря ти за отговора Pawel.
    В крайна сметка на мен не ми остана време в петък да ида и да се бъзикам с термостата. Но за мен е необяснимо несветването на зелената лампа.
    Мисля че АКО не е изгоряла - тя трябва да свети непрекъснато!

    Ако е запушен кондензатора има ли начин да се отпуши с почуквания или нагряване?!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #4

    Re: Фризер Profilo

    Зелената лампа ти е най малкия проблем.Първо виж къде е бутона за супер замразяване.Изключи го и жълтата лампа трябва да угасне.Тогава пробвай дали термостата прекъсва връзката.А според мене фризерът се нуждае от зареждане и нов филтър.С почукване и нагряване пак ще вкараш мръсотията във филтъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Покупка на фризер
    От nikolov87 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-12, 13:24
  2. изключване на фризер
    От Стефанова във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-11, 21:03
  3. Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него
    От Lazar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-10, 21:37
  4. Фризер Snaige
    От Pawel във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-08, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе