Резултати от 1 до 10 от общо 10

Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1

    Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Много досаден проблем. Кондензът се образува по стената между горната минусова камера и долната плюсова. Хладилникът е стар - около 16г, но е желателно да изкара докато се преместим в новото жилище . Предполагам, че с течение на времето изолацията между двете камери е загубила част от свойствата си, ама чак пък толкова . Най-важното че няма улей за улавяне на конденза и той се събира на дъното в една локва и после изтича през уплътнението на вратата. Количеството е доволно голямо. Така е може би от година-две. Отзад излиза някаква тръбичка в чинийката над компресора, ама тя е суха и мисля че не идва от хладилното отделение, а от с крития изпарител, който е при вентилатора предполагам. Освен това от няколко дни мотора на вентилатора издава много дразнещ стържещ шум. Тая сутрин го отворих и смазах втулките с тънко машинно масло. Звукът изчезна (не знам за колко време), ама ми направи впечатление, че няма никакво зацепване между оста на моторчето и самия вентилатор - просто оста се вкарва и толкова. Тя сега се смаза добре и не знам дали изобщо ще върти турбината - сцеплението се намали до минимум. Това нормално ли е или майстора който сменя вентилатора преди 2 години нещо е пропуснал?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Брей, никой не обели лаф за помощ. Да кажа за развитието - сега, след смазването гадните шумове ги няма, ама сега не замразява, особено в камерата. Мисля, че е от вентилатора - след смазването няма сцепление с вала на моторчето. Дали да не го залепя?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #3

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Втулките е трябвало с грес да смажеш. С масло - не е грешно, но бързо пак ще "запее". Остави ги, щом сега няма шум.
    Перката я залепи за оста. Явно е била "сглобка със стегнатост", но вече не е...
    И тоя дренаж, дето е сух... Проследи го къде му е входа и налей водица за проба... Чинийката на компресора и тя ли е суха ?
    Също може да дадеш наклон на уреда малко назад чрез крачетата. Така няма да тече по вратата.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    С какво лепило да я залепя? Перката и изпарителя се намират между двете камери и тръбичката явно излиза там. Тази вода дето се стича мисля, че не идва оттам,а се образува по тавана на долната камера (плюсовата) и оттам капе през решетките и продуктите на пода на същата и се стича през вратата, като под кутиите за зеленчуци има локви. Ако дам наклон назад ще има още по-големи локви. Чинийката върху компресора е суха и дори пробита от вибрациите и приспособих друга, но и тя е суха. Сега май работи постоянно (не го чувам да изключва), ама ефект няма - камерата е размразена - май толкова ще е с него. Интересно, че преди година или две, когато сменяхме турбината се беше получила същата ситуация и тъкмо се канех да го хвърлям, взе че проработи нормално и да замразява, само тоя теч е май от тогава.
    ПП Сега гледам, че част от капките замръзват по тавана на долното отделение. Температурата долу е долу-горе добре (нямам термометър сега), ама горе, където трябва да е минус е много зле.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #5

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    За лепило - някакво моментно, или опитай с нещо да уплътниш, така, че перката да се надене стегнато на оста и да не превърта. Ще се импровизира - ясно е.
    Това, дето капе из целия хладилник и се събира на дъното - не е нормално. Също и дренажа, който е сух. Ревизирай го основно, вероятно е запушен или има измъкната тръбичка/коляно.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Явно ще трябва да се лепи. Лошото е , че ако залепне много здраво. после не мога да демонтирам пак мотора за смазване на втулките, ама каквото стане. Не знам как да проследя маркуча, като всичко изглежда вградено и капсуловано, ама ще опитам.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Намерих достъп до вентилатора - маха се дъното на камерата и там се намира перката. Лепене не се налага - просто перката беше паднала надолу при ваденето на мотора и сега ще я наместя, няма проблем. Големият проблем се оказва запушената дренажна тръбичка - не мога да я пробия нито от долу, нито от горе. Под дъното нагорната (минусова) камера е изпарителя в хоризонтално положение, който се обдухва от вентилатора. Под него има нещо като много плитка тавичка с отвор, който явно е свързан с тръбичката. Проблемът е, че веднага след тавичката явно има коляно и не мога да вкарам тел. Сега се чудя как да прочистя тръбичката - ако успея, мисля че ще живее още хладилника, но не знам посоката в която тръгва тръбичката и нямам идея какво да направя.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #8

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    Като не става с тел,опитай да продухаш тръбичката,има флакони под налягане за чистене на клавиатури.Не вярвам вътре да е цимент.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    С гореща вода и човъркане постигнах резултат,но като налея в тавичката, освен в тръбичката капе и в хладилника, но това вече не може да се оправи. Явно има някъде спукано от леда, но за да се достигне трябва да се разглоби целия хладилник. Сега го пуснах вече - ще видим какъв ще е резултата. Важото е, че сега вентилаторът работи и не би трябвало да се обледява питата на изпарителя.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него

    След седмица мога да кажа, че работи перфектно. Справих се добре, за разлика от майстора, който ми взе парите и нищо не направи преди година-две

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Whirlpool RC 4198 IX - какво е това синичкото вътре?
    От free_fr във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-07, 21:50
  2. Фризер Profilo - не замръзява
    От turist във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-12-07, 14:42
  3. Замазка на пода от сгуробетон?
    От gagauz във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 04-07-07, 14:35
  4. Хладилник Gorenje - продуктите вътре замръзват
    От alexb във форум Хладилна техника
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-07, 10:49
  5. !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 27-11-05, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе