Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да отстраним масло в системата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #1

    Как да отстраним масло в системата?

    Колеги, давайте идеи за продухване на маслото от системата. Много е неприятно и много средтсва и време заминават след всяко поредно запушване. Има ли някаква техника за продухване на цялата система от масло? Аз продухвам системата само с въздух под налягане, но често се случва след това отново да ми се запуши системата. Знам, че всеки маистор си има свой похват на работа. Готов съм да чуя всяко мнение и да пробвам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #2

    Re: Re: Хладилник Аристон

    Защо мислиш че маслото ти запушва системата.А ако имаш влага.Вакумираш ли преди да зареждаш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #3

    Re: Хладилник Аристон

    Ами преди всяко зареждане винаги вакуумирам системата. По повод маслото в кондензатора много често ми се е случвало да се събира масло и аз го продухвам с въздух, но винаги остава поне малко вътре в кондензатора. След като го заредя и пусна отново това масло което е останало се набива в филтъра и пак ми запушва капиляра и филтъра не работи добре. Затова питам как да съм сигурен, че не е останало масло в системата.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #4

    Re: Re: Хладилник Аристон

    Винаги има масло в кондензатора.Никога не ми сее случвало масло да ми запуши капиляр.Има нещо което може би не правиш правилно.Или аз не мога да си го обясня понеже не съм срещал такъв проблем.И все ми се струва че влага ти прави проблема но дано някой да даде компетентно обяснение.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Хладилник Аристон

    Цитат Първоначално публикувано от Pawel
    Колеги, давайте идеи за продухване на маслото от системата. Много е неприятно и много средтсва и време заминават след всяко поредно запушване. Има ли някаква техника за продухване на цялата система от масло? Аз продухвам системата само с въздух под налягане, но често се случва след това отново да ми се запуши системата. Знам, че всеки маистор си има свой похват на работа. Готов съм да чуя всяко мнение и да пробвам.
    Как така продухваш с въздух под налягане? Нали вкарваш допълнително влага по-този начин.
    Вкумирай без да продухваш,зареждаш с фреон на около 30% и после изпускаш този фреон.
    Това е най-ефективния,но и най- скъпия метод.Другия вариант е продухване със сух азот.
    Възможно е фреона,който си купил,да съдържа влага.Аз винаги слагам филтър за хл.витрина,последователно на бутилката,за всеки случай.
    също е необходимо като купуваш филтри те да са за съответния фреон.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #6

    Re: Хладилник Аристон

    Както казва Badr е най-добре. Вакуумиране и зареждане с малко количество фреон и после изпускане. После пак вакуумираме и зареждаме с нормално количество фреон. Това масло което остава в кондензатора не пречи ли на топлообмена с околната среда и фреона или онова количество от 30% фреон елиминира маслото и влагата в системата. Тази тема е много важна за мен , заради правилната работа на хлад. система и гаранцията която трябва да давам.

  8.  
     
  9. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #7

    Re: Хладилник Аристон

    не мен като ми се случва така, зареждам до 3 пъти със смяна на филтъра и ако пак стане така на четвъртия път слагам малко метанолче и проблемите свършват.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #8

    Re: Хладилник Аристон

    Py4, какво ще стане ако пуснеш малко метанол4е о6те вторият път на презареждане? Влия е ли метанола на работата на хладилната система ? А ако коли4еството на метанола е малко пове4е какви 6те са последствията?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #9

    Re: Re: Хладилник Аристон

    Метанола само скрива проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за изтекло масло на на Daikin
    От talaz във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-14, 11:02
  2. Гори масло
    От Ibr1975 във форум Автомобили
    Отговори: 48
    Последно: 17-10-13, 19:37
  3. как да дозаредя масло на компресора?
    От Kal40 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-12, 00:55
  4. Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 11:33
  5. Котел за подгряване на масло
    От Vancheto във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-08, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе