Резултати от 1 до 8 от общо 8

Liebherr CPes 4003 - дрънчи ужасно!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #1

    Liebherr CPes 4003 - дрънчи ужасно!!!

    Новия хладилник ,който взехме http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09001515 още с включването започна да издава много силни и натрапчиви звуци! Определено се дължат на работата на компресора-примесен е метален,"звънлив" звук,който прави престоя в кухнята много труден! Предвид суперлативите,които ме убедиха да взема Либхер,такъв "работен" шум от компресора е най-малкото неприятна изненада.Имате ли опит със звученето на други Либхери от подобен клас? Обстойно огледах компресора-пише ACC на него,не се виждат никакви механични пречки да работи нормално-транспортни болтове за имобилизация и др. подобни причинители на вибрация с такъв металически звънтеж.Отначало си мислех че е въпрос на навик,но звукът е толкова натрапчив,че ми пречи да гледам телевизия или ме разсейва по време на разговор! Дали да не викам спешно техник? Моля помогнете-всяка информация е добре дошла.Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #2

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Съжалявам, че имаш такъв проблем!
    Сигурен ли си, че шумът идва от компресора? Моят е с ACC Kappa HTK12AA и въобще не го чувам!
    Нивелиран ли е хладилникът правилно? Да не би да не си разпределил правилно продуктите или не са поставени полиците правилно. При мен се получи няколко пъти шум, но не метален заради няколко буркана.
    Ако си сигурен, че проблемът е в компресора, ВЕДНАГА отивай в магазина и сменяй хладилника!
    С касовата бележка / фактура, Гаранционна карта и ОРИГИНАЛНАТА ОПАКОВКА на уреда!!!
    Последното не е задължително по Закон, но все пак ако си я запазил ти се намаляват ядовете при разправията. Иначе и за това се заяждат!
    Прочети си внимателно и гаранционните условия:
    ""За сметка на това има доста интересни текстове в гаранционната карта.
    Един от тях много улеснява нас, потребителите, при повреда в гаранционен срок. Това е може би единствената фирма в България в областта на домашната техника, която декларира следното:
    "Когато повредата не може да се отстрани на място сервизът извършва за своя сметка транспортирането на уреда от дома на купувача и връщането му обратно след ремонт." Чест им прави на Liebherr за това условие в гаранцията!
    Най-много ме озадачи обаче следното изречение в гаранционните условия:
    "Сервизите не са упълномощени да издават протоколи за замяна на уредите."???"


    Закон за Защита на потребителите:
    http://www.kzp.bg/index.php?mode=vie...ocument_id=120
    "Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
    (2) Ако на потребителя е предоставена гаранция и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на гаранцията."

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #3

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Благодаря за бързия и подробен отговор! Все още се "консултирам" с познати за звука от компресора,но е сигурно ,че е от него.Няма транспортни болтове и т.н.Нищо не го опира.Единственото,което ме притеснява е че го наклонихме почти хоризонтален при пренасянето! Все пак го изчакахме 2(два) дена преди да го включим.Звукът си започна от самото начало.Остана версията да е 'избягало' маслото при накланянето,другата е аз да откачам нещо,но не ми се вярва....

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #4

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Връщай и тва е .
    Аз имам Либхер , от доста време :
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7134
    компресора е ACC , никамви странни шумове и тем подобни. Нищо не съм чакал , кат го докараха го стартирах. Моя е произведен в BG. За сега съм мноо доволен , дай Боже и за напред да е така.
    Явно е дефектна бройка или нещо от тоя род.
    Не му мисли , отивай в TECHNOSUX и си го сменяй.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #5

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Абе,той не е страничен шум,а си е компресора,просто е силно,равномерно и звънливо.....Да не излезе накрая ,че те така си работят...?
    Май по -скоро да попитам какъв е НОРМАЛНИЯ шум при работа на АСС компресор?
    За сравнение,хладилника Горение(и то сходен ценови клас) на тъстовете,пред които изках да се изфукам с новия Либхер,не мога да го разбера че работи!!! Навеждам се отстрани-компресора по-скоро тихо и меко ..."вибрира" да го кажа....качвам се в къщи-коренно различно нещо!!Звънти и ми се набива в мозъка!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #6

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Абе човек,
    Колко пъти да ти пиша какво да направиш? Няма как да разбера по описанието ти за какъв точно звук става въпрос!
    Ако наистина има проблем, рискуваш да изпуснеш 14-дневния срок за рекламация. Отиде ли в магазина, чу ли друг хладилник как звучи при работа?

    Извън темата - за празниците EVN е поздравила клиентите си в Каблешково с 3 фази / 380V. Резултатът - всичко изпушило с изключение на 29" TV Philips и Liebherr като моя CP3003! Няма какво повече да се коментира относно надеждността на модела и марката!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #7

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    Отидох в Техномаркет и накарах момчето ,което ми го продаде да извади от изложените хладилници същия модел.Завлякохме го настрана и го включихме в мрежата.Същия звук.Не знам вие глухи ли сте но това "звънтене","дрънчене",както и да го нарека ми пречи да чета вестник в кухнята или да слушам новините! Ебати аз Либхера,ебати чудото на техниката....Това,което най-много ме вбесява е че на тъстовете хладилника-Gorenje, със зор успявам да го чуя! Даже слагам пръст на компресора да усетя че работи!!!! А е същия клас и почти същия размер. Чувсвам се адски прецакан!!!


    Някой да купува 3-месечен Либхер????.....много са добри!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #8

    Re: ЛИБХЕРА дрънчи ужасно!!!

    1.Гаранционната ти карта оригиналната синя със син преливащ надпис LIEBHERR - Насладете се на свежестта ли е?
    Ако е някаква измислена на техномаркет, значи не се знае откъде е вкаран в БГ хладилника.
    2.На картата на гърба най-отдолу са написани безплатен телефонен номер и e-mail.
    080011808; LHM_info@liebherr.com
    Вземи си направи труда и им драсни два реда на хората! Гарантирано ще ти отговорят изчерпателно и компетентно.

    И спри да хвалиш Gorenje, че почваш да ме вбесяваш!
    Както си работи тихо и така тихо си спира и почва да създава проблеми. Точно, когато ти е изтекъл гаранционният срок.
    А като опреш до сервиза им ти се приисква да стреляш на месо! Само процесорната им платка, която се дъни,
    струваше 170лв. миналата година и чакаш 2 седмици за доставка от China!
    Като толкова ти харесва, отиди и замени Liebherr за Gorenje в магазина. Само че вече си изтървал срока, за който ти писах преди доста време!

    Успех с решаването на проблема!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неработещ Liebherr CNESF 4003
    От vladun във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 05-08-19, 19:00
  2. Panasonic CS/CU-TE12DKE - моторът на вътрешното тяло свиреше ужасно!
    От poreshkov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-10, 17:32
  3. Liebherr CNESF-4003 - моля за компетентно мнение!
    От geca във форум Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 22-04-10, 16:51
  4. Daikin FTXS35D - дрънчи
    От Zakusal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 02-04-10, 18:58
  5. Баракуда IV - много почна да дрънчи :(
    От Kayso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-11-02, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе