Резултати от 1 до 10 от общо 10

Daikin FTXS35D - дрънчи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    12
    #1

    Daikin FTXS35D - дрънчи

    Понеже ми заключиха темата, нека проверим доколко този форум е истински, а не комерсиален.
    Накратко преди три месеца закупих климатик Дайкин FTXS 35 D от много рекламирана фирма в този форум, с представител за София активен участник във форума.
    Климатикът бе монтиран много некачествено с резултат на неколкократно изтичане на фреон. Човекът, който ми монтира климатика след като на няколко пъти ми определи часове за посещение просто не се появяваше на тях, докато накрая просто спря да си вдига телефона и определено започна да се крие.
    С цената на доста разправии един от официалните вносители на Дайкин в София пое гаранционната поддръжка на климатика, но за съжаление вече доста време не успяват да се справят с пораженията на "специалистта".
    От много рекламираната тук фирма доставчик дори имаха наглостта да ми заявят, че не съм купил климатика от тях, тъй като фактурата е издадена от името на фирмата на монтажника, независимо, че те ми го изпратиха и го представиха като официалния им представител за гр. София.
    И сега Дайкинът си дрънчи, както се чува и на приложените звукови файлове.
    Ето защо, реших да пусна една очевидно смешна обява, че продавам развален Дайкин на стойността, на която съм го купил 1500 лв. Явно, обаче, този форум има и доста търговски уклон и темата ми бе изтрита.

    Очевидно накрая цялата работа ще се разреши в КЗП и съответно ще бъдат надлежно уведомени Дайкин Австрия и Дайкин Япония, които да се оправят с българските си контрагенти. Аз съм сигурен, че тези балкански номера няма да се толерират в Австрия, където е централата на Дайкин за Централна и Източна Европа.

    От друга страна, въпросните замесени фирми и лица вече сами се самонаказаха, тъй като доста мои познати - съседи и приятели се отказаха да купуват Дайкин след като елементарни проблеми не могат да се отстранят за три месеца и трябва да си играем на котка и мишка, за да получиш гаранция, когато има проблем.

    Ще бъда благодарен, ако хора с познания, а не търсещи печалбарство, дадат мнение и съвет за дрънченето, което се чува на двата файла.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Проблем с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Zakusal
    Ще бъда благодарен, ако хора с познания, а не търсещи печалбарство, дадат мнение и съвет за дрънченето, което се чува на двата файла.
    Дизел е, нали?

    Честно казано, чувал съм подобен звук само от Осака.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    12
    #3

    Re:Проблем с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap

    Дизел е, нали?

    Честно казано, чувал съм подобен звук само от Осака.
    Преди на същото място имах Емерсон /Осака/ - служи вярно 7 години без да каже и гък. За съжаление компресорът внезапно си замина и аз режих да мина в доста по-горен клас. Но явно всеки свесен климатик може и да се окипази с лош монтаж.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Проблем с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Zakusal
    Понеже ми заключиха темата, нека проверим доколко този форум е истински, а не комерсиален.
    Накратко преди три месеца закупих климатик Дайкин FTXS 35 D от много рекламирана фирма в този форум, с представител за София активен участник във форума.
    Климатикът бе монтиран много некачествено с резултат на неколкократно изтичане на фреон. Човекът, който ми монтира климатика след като на няколко пъти ми определи часове за посещение просто не се появяваше на тях, докато накрая просто спря да си вдига телефона и определено започна да се крие.
    С цената на доста разправии един от официалните вносители на Дайкин в София пое гаранционната поддръжка на климатика, но за съжаление вече доста време не успяват да се справят с пораженията на "специалистта".
    От много рекламираната тук фирма доставчик дори имаха наглостта да ми заявят, че не съм купил климатика от тях, тъй като фактурата е издадена от името на фирмата на монтажника, независимо, че те ми го изпратиха и го представиха като официалния им представител за гр. София.
    И сега Дайкинът си дрънчи, както се чува и на приложените звукови файлове.
    Ето защо, реших да пусна една очевидно смешна обява, че продавам развален Дайкин на стойността, на която съм го купил 1500 лв. Явно, обаче, този форум има и доста търговски уклон и темата ми бе изтрита.

    Очевидно накрая цялата работа ще се разреши в КЗП и съответно ще бъдат надлежно уведомени Дайкин Австрия и Дайкин Япония, които да се оправят с българските си контрагенти. Аз съм сигурен, че тези балкански номера няма да се толерират в Австрия, където е централата на Дайкин за Централна и Източна Европа.

    От друга страна, въпросните замесени фирми и лица вече сами се самонаказаха, тъй като доста мои познати - съседи и приятели се отказаха да купуват Дайкин след като елементарни проблеми не могат да се отстранят за три месеца и трябва да си играем на котка и мишка, за да получиш гаранция, когато има проблем.

    Ще бъда благодарен, ако хора с познания, а не търсещи печалбарство, дадат мнение и съвет за дрънченето, което се чува на двата файла.
    Еми бой до дупка брато, пък каквото сабя покаже.

    Пожелавам ти Успех.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #5

    Re:Проблем с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Zakusal
    Понеже ми заключиха темата, нека проверим доколко този форум е истински, а не комерсиален.
    Накратко преди три месеца закупих климатик Дайкин FTXS 35 D от много рекламирана фирма в този форум, с представител за София активен участник във форума.

    напиши името на фирмата названието на този майсторец

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Проблем с Дайкин

    Намери си хората отговорни за това безобразие и напиши имената и фирмата да се знае .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Daikin FTXS35D - дрънчи

    Цитат Първоначално публикувано от Zakusal
    за съжаление вече доста време не успяват да се справят с пораженията на "специалистта".
    И какви са тези поражения, с които още специалистите се борят?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Daikin FTXS35D - дрънчи

    Човекът с некадърния монтаж съм аз. Доколко е накадърен,само аз си знам...Както и останалите поне 50 души от форума,на които съм монтирал климатици.
    На обаждането му за ремонта ЯСНО му казах,че съм извън Сф на обект и след няколко дни ще съм там. Междувпрочем при пристигането си в Сф ми разбиха колата и откраднаха чантичка с всичките ми документи,както и телефоните и доста пари.
    След като си смених картата със същата се обадих пак на Закъсалия,това е на около 5ия или 6ия ден от
    подаването на сигнала за рекламация,но и с него нямаше връзка поне два дни. Отидох до в тях на адреса,майка му ме изгони с думите,че сина й така е наредил.
    Понеже климатика е внесен от Атаро,той се свързал с тях и по взаимно съгласие,за да има мир в душата на закъсалия,те се съгласили да го видят. Не знам какво и как са ремонтирали у тях,понеже той се прави на света Дева ненапита.

    Само да му вметна,че по закон имам 30 дневен срок за привеждането на климатика в нормален вид,съгласно ЗЗП.

    А този звук от записа е от дръжката от обратната страна на компресора за носене на външното тяло. При първото си ходене у тях за тоя звук ясно му демонстрирах,как капачката дрънчи в леглото си и я свалих,при което той ме накара да я върна обратно с думите " Ама аз съм си я платил,нека си седи там...." Казах ,че нямам намерение да си я вземам,но той беше категоричен.
    Ремонта с изтеклия фреон е след това....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #9

    Re:Daikin FTXS35D - дрънчи

    Понеже ми изтриха и мойто мнение:
    Аз на Закъсал му предложих моя дайкин за 1000лв щото той беше обявил неговия за 1500, та да го отърва частично от проблемите му. Само с вибрацията ще трябва да свиква

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Daikin FTXS35D - дрънчи

    Цитат Първоначално публикувано от Zakusal
    Понеже ми заключиха темата, нека проверим доколко този форум е истински, а не комерсиален.
    Явно, обаче, този форум има и доста търговски уклон и темата ми бе изтрита.
    Поредния изтрещял пич на хоризонта.
    Не знам какво разбираш под истински и комерсиален форум, още по-малко разбирам какъв е търговския уклон...

    Знам само, че нарушаваш правилата на форума едно с пускане на обяви за продажби в неправилния раздел и второ с неспазване на правилата за пускане на обяви.
    Предупредиух те в заключената тема, че спешно се нуждаеш от добро оправдание защо си редактирал стари постове, но ти явно си решил, че не ми дължиш подобно обяснение.

    От кой и защо си купил някакъв климатик и кой и как ти го е монтирал - повярвай ми няма нищо общо с мен или който и да е от по-страрите членове на форума.
    Вярно е, че в последно време има участници, които си правят безплатна реклама тук - единственото което мога да направя е, когато видя нещо подобно да го трия и да наказвам човека.

    Както и да е, най-малкото смятам, че ти дължа на теб или на който и да е в този раздел някакво обяснение след като има ясно нарушаване на правилата.
    Темата се заключва, няма да се трие, току виж ти светнало, че собствениците на форума нямат нищо общо с авторекламите на дадени участници и нямат абсолютно нищо напреки да се вадят и кирливи ризи, а пък ти си баннат за 90 дни оттук поради неспазване на правилата ни.
    Искам да ти обърна внимание, че банът няма нищо общо с тази тема, напротив, смятам, че тя е на точното място, а е свързана най-вече с триене на стари мнения, с неспазване на правилата на форума и с липсата на уважение към администрацията на форума или по-конкретно към мен...
    Чао и до нови срещи след 90 дни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  2. Отговори: 61
    Последно: 30-01-10, 22:35
  3. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 03:23
  4. Liebherr CPes 4003 - дрънчи ужасно!!!
    От alcek във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-08, 21:17
  5. Баракуда IV - много почна да дрънчи :(
    От Kayso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-11-02, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе