Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилника ми Electrolux стана много шумен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    21
    #1

    Хладилника ми Electrolux стана много шумен

    Здравейте!
    Купих си Електролукс хладилник. В началото работеше добре. Но 2 седмици по-късно вече звука е друг - при включване на компресора дрънчи много здраво, до 10 секунди от началото вече става достатъчно тих, постепено. От сервиза казаха, че в началото тръгва така, докато подкачи масло. Защо колата ми не работи като дизел в началото, а работи така, както и преди гасене на мотора. Човека рече, Така ще е. Ако искам, можело да ми смени компресора, но незнам на какъв ще попадна.
    Моля, посъветвайте ме, как да постъпя?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #2

    Re: Хладилника стана много шумен.

    ако е в гаранция сменяй го-би трябвало да е безплатно,освен ако човека не иска да те преметне нещо

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re: Хладилника стана много шумен.

    Най вероятната причина е някоя тръбичка да се допира до нещо и да дрънчи .Втората възможност е звука на самия компресор да се е променил,което при нормална работа на хладилника,не би трябвало да те притеснява...Разбира се аз не знам доколко е шумен компресора ти...?Ако е допустим шума-не се занимавай с глупости...има хладилници с подобни звуци,който работят чудесно дълги години.Ако е прекалено силен -търси си правата...но не вярвам да ти сменят работещ компресор...само заради шума...така мисля..въпреки ,че е в гаранция...не е причина за смяна...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Re: Хладилника стана много шумен.

    Има една хартиена лента в документите с технически характеристики - клас А, консумация на ел. енергия за 24h и 1 година и т.н. Най-отдолу е даден в децибели максималният шум при работа. Той не трябва да бъде по-голям от означеното там при нормални условия. Така, че спокойно можеш да рекламираш хладилника!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Хладилника стана много шумен.

    Извади всички продукти които си поставил в джобовете на вратата включително и корите за яйцата!И пробвай .Щото може нещо така да резонира ,че да усилва звука на компресора.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: Хладилника стана много шумен.

    компресора стои на на тампони - да не би винтовете да са прекалено натегнати?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #7

    Re: Хладилника стана много шумен.

    И аз имам същия проблем! Писах вече пост за новия Либхер-компресора работи доста звънливо,което ме разсейва на моменти-не го очаквах точно от толкова хвален хладилник.Лягах зад него - точно от компресора си е звука! Търсих допиращи се елементи,транспортни болтове и пр. ,но не....Виж това за пренатегнатите болтове на тампоните ми звучи като добра идея! Така или иначе не знам какво друго да направя!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #8

    Re: Хладилника стана много шумен.

    Няма винтове през тампоните на компресора на Либхера-само пластмасови "имитации"на такива-колкото да не паднат-не може да е от тях звука.
    За Електролукса ми е интересно какво ще излезе.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. шумен хард
    От tonivp във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-11, 08:34
  2. помощ - хладилника ми загрява много
    От mayadineva във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-11, 20:19
  3. Много шумен компютър
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 01-02-08, 16:45
  4. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46
  5. Много стана бавен WinXP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-03, 21:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе