Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Проблем с хладилник "Атлант"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #16

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    току що изключи температурата вътре в средата е 4 градуса

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #17

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Сложил съм 2 термометъра-за стайна температура-показва 5 гр. и такъв със сонда-показва 1 гр.-като отворя вратата излиза пара а компресора си дъни-не знам вече какво и от къде е проблема

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #18

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Втория термостат "работи" след като го чукна-изключва и след това си включва сам,и пак трябва да го чуквам и...!?!?Обясниха ми че пластините били нови и....!!Дали терморелето не е за моя хладилник-К 59-а на оригиналното не видях това означение!??

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #19

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Tonyo, осезателя на термостата здраво ли е закрепен ? Ето ти инфо за термостатите Ranco. Възможно е тоя дето си го взел да е с различни параметри.
    Между другото тоя кондензатор дето го споменаваш - би ли ми казал колко микрофарада е ?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #20

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Термостата следи температурата на изпарителя, а не на въздуха.Изключва при Т около минус 10*.
    Вклюването и изключването на термостата трябва да е самостоятелно -- в абсолютно никакъв случай с чукане и т.н.Особено пък нов термостат.Няма такива истории - бил нов и дрън дрън.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #21

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Че е нов-това го видях,пред мен го извади от кутията!Кондензатора е 4микрофарада!Мисля че осезателя е хванат здраво тъй като за него има пластмасова скоба,която се прикрепва към изпарителя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #22

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Но осезателя е с 15см.по дълъг от оригиналния .

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #23

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Остава да е калпав нов термостат или годен нов, но несъответстващ за хладилника. Преди 4-5 години брах ядове с такива нови термостати. На чичката Мраза му се прецака - не изключваше. Смених термостата с нов и си тръгнах. На другия ден викал техник - пак сменил термостата с друг "нов". Следващия ден - същата работа - не изключва. Извика пак техника, пак нов термостат... Е, случи най-накрая, от тогава няма ядове.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #24

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Явно и при мен ще излезе същото-дефектен термостат!Дано е така!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #25

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Моля Ви-сензора на термостата/края на "телта"/трябва ли да опира в ал.тяло!??И защо като изключи хладилника/с почукване по терм./се включва едва когато цялата пита е размразена и има само капки вода и за около 15 мин работа пак хваща скреж!???Дано не съм Ви омръзнал!?.Благодаря!!!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #26

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Цитат Първоначално публикувано от Tonyo
    включва едва когато цялата пита е размразена и има само капки вода.
    Така трябва да е.Иначе как ще се разскрежи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #27

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Tonyo, осезателя трябва да контактува много добре с металната част. Да опира максимално плътно и здраво.
    Още ли изключва с чукане по термостата ? На всякакви положения на врътката ?
    Ето още един линк за термостати. (горе вдясно на сайта има опция-на български)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #28

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Благодаря на всички!Хладилника РАБОТИ!!!Проблема беше в осезателя-той не опираше в металната част.След като го "инсталирах" на ново-всичко е ОК!Не допусках че техника не е наясно с тази подробност,и това наложи смяната на два термостата, ноооооо,явно човек се учи цял живот!!Много благодаря на всички!!!!Ако не бяхте Вие,сигурно още щяхме да сменяме релета/м/у другото,корегирането на осезателя направих сам,както по горе ми обяснявате/ за което отново Ви Благодаря!!Успехи на всички!!!

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #29

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Tonyo, един тъп въпрос, откъде го имаш тоя хладилник?

    В момента търся нов, предишният ни беше МЗХ (после ги прекръстиха на Атлант) и изкара 36 години, без да го пипне майстор, само сменихме две лампички.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #30

    Re: Проблем с хладилник "Атлант"

    Хладилника е купуван преди 10г. от търговската мрежа и работи безотказно до скоро.А дефектирането на термо-релето мисля че е нещо нормално.Това е.Поздрави от мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Зареждане с фреон на комб.хладилник"Сименс"
    От zla gad във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 20:22
  4. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 21:01
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе