Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Хладилник Liebherr CTP 3223 - компресора много работи, малко почива

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #16

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Здравейте на всички Нов съм в форума и за да не пускам нова тема ,ще питам тук защото проблема ми е същия.Закупихме преди три дена хладилник LG gr-b369pqlahttp://bg.lge.com/prodmodeldetail.do...ay=GR-B369PQLA от "Технополис" .Притеснява ме това че почти не изключва или ако изключи е за много малък интервал от време 15-20минути.Днес след обед бях почивка и нарочно стоях в хола и чаках да се изключи ,но това не стана дори и след 5 часова работа на хладилника.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #17

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Няма ли кой да ме посъветва нещо а!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #18

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    EXPERI MENTAL-15 или 20 минути не е малко време в което компресора да почива.Спокойно!Почерпи се за новия хладилник.Ако почнеш да стоиш до него и да му засичаш времето на работа и на почивка-остани си със стария!Поне си го прежалил!

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #19

    Re:Въпрос за хладилник Либхер


  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #20

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Да ама стария беше с сходен проблем не изключваше термостата.





    П.п Колко е допустимо да работи един компресор без да се повреди и колко е времето за нормална работа на компресора???

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #21

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Всичко е относително , за да си спокоен сложи един термометър и след 30 минути погледни колко показва ...погледни и термостата в каква позиция е сложен ...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #22

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Така за да бъда по точен хладилника вчера вечерта изключи в 22.35 и се включи в 23.00 .През ноща не го чух да се изключва , но в 06.27ч се изключи и следователно в 06.53чсе включи.Това прави седем часа и половина на непрекъсната работа на хладилника, при положение ,че няма никакви продукти в фризерното отделение а само в хладилника и то в съвсем малки количества.
    Паузата (почивката)установих ,че е около 25минути.Нормално ли си работи хладилничето ?
    На 24 часа 1.30 ч почивка.Според мен това си голям харч на енергия ,пък и голямо натоварване на компресора

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #23

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Всичко е относително , за да си спокоен сложи един термометър и след 30 минути погледни колко показва ...погледни и термостата в каква позиция е сложен ...
    Вчера казах на жената да купи но не е намерила точно такъв до -30градуса.Днес аз ще се поразходя и ще си купя!

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #24

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Дай ми температурите и степените на хладилна и фризерна части ,но няма място за притеснение всичко е нормално...някои модели имат бутон за бързо замразяване - възможно е да си го натиснал.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #25

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Дай ми температурите и степените на хладилна и фризерна части ,но няма място за притеснение всичко е нормално...някои модели имат бутон за бързо замразяване - възможно е да си го натиснал.
    Бутон за бързо замразяване????Този термин се използва само от търговците!Може би този бутон включва турбото???? Този бутон, за който говориш ти, шунтира само термостата и не позволява на компресора да изключи!!!!!! Не е за бързо замразяване!Книжката в която пише,че е за бързо замразяване е книжка на потребителя, а не за ремонт и в нея си пишат кви ли не щуротии/не е за майстори/-зашо съдиш от нея?Ти си Майстор-така каза!!! Не чети само, а пиши за това което си барнал с ръцете си!!Не се сърди-нищо лично

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    31
    #26

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Колеги,

    аз ремонтирах такъв уред и знам че има 3 (три ) скорости на компресора!!!
    А който твърди че инвертора изобщо не изключва трябва да прочете нещо по-новичко

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #27

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    За LG-то ли става въпрос или за Либхера
    Цитат Първоначално публикувано от HUGO
    Колеги,

    аз ремонтирах такъв уред и знам че има 3 (три ) скорости на компресора!!!
    А който твърди че инвертора изобщо не изключва трябва да прочете нещо по-новичко

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #28

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Днес ходих до сервиза (Единствения гаранционен сервиз в Кюстендил ) и ми казаха ,че са го допълнилнили с фреон и сега щяли да го изчакат до утре да видят дали се оправил.
    Може ли това да е причината за възникналия проблем описан по-горе?
    или просто отбивот номера защото не могат да го оправят.
    Задължително ли се слага винтил клапан на разплесканата трабичка за да се напълни с фреон или може и по друг начин?
    Каде и какво да гледам преди да го взема?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #29

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Тази разплесканата тръба,предполагам така наричаш технологичия отвор за зареждане с фреон на компресора?Иначе си е чисто смукателна тръба! Не е задължително да е с наречения от теб "винтил"!Ако беше задължинелно-щеше да е поставен от производителя/на всички компресори/ и на всички марки хладилници или фризери.Дали ще е с "винтил" или ще е "сплескана" е въпрос на предпочитание на техника или начин на работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. liebherr не работи вентилатора
    От seso86 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-14, 19:15
  2. Хладилник gorenie - RK63391E-Много рядко изключва компресора
    От kireto1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-13, 17:43
  3. Хладилник Liebherr C 3051
    От batalski във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-11, 09:55
  4. Хладилник Liebherr CUN 3011 - вентилатора във фризерното отделение не работи!
    От boldon във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-10, 19:56
  5. Хладилник Indesit BAN 12 NF - така ли трябва да работи компресора?
    От Alias във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-07, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе