Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Хладилник Liebherr CTP 3223 - компресора много работи, малко почива

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #1

    Хладилник Liebherr CTP 3223 - компресора много работи, малко почива

    Здравейте на всички.Скоро си взех Либхер ctp3223.Забелязвам,че доста дълго работи и по-малко време почива.Бутонът за регулиране на температурата е на средно положение и показва 5 гр.Дали е нормално?Казаха ми,че бил с някакъв инверторен мотор като на климатиците и работел постоянно.По спецификация му дават да харчи по-малко ток-198 квт срещу 300 квт за нормален хладилник.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #2

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    може те какво ли не измислиха вече !

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #3

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    За инверторен компресор на хладилник-не съм чувал/може аз да съм назад с материала/,но щом изключва-значи не е инвертор в това съм сигурен!!!Инвертора променя оборотите,а не изключва!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #4

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Не бъди сигурен обаче..изключва и той понякога.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #5

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Как ще изключва инвертор? Я ми обясни какво му е инверторното тогава???Освен ако не изключва от термичната защита-тогава може!!!Ааааа и ако го изключваш ръчно !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #6

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    к.к. я кажи какво става когато температурните разходи /загуби/ са по малки от минималната мощност на машината?
    Сигурно си отваря вратата да изхвирли температура/разбираи студ/ зада не изключва!
    Дано да е лято само да е лято.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #7

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    zmiori-не познавам такъв, който през зимата ще си включи климатика/примерно/на студено и на 18градуса,или през лятото да го включиш на 36градуса.Е тогава си отвори вратата, за да правиш гадно на комшията. За хладилник инвертор-признавам си нито съм чувал,нито съм чел!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #8

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    Как ще изключва инвертор? Yikes Я ми обясни какво му е инверторното тогава???Освен ако не изключва от термичната защита-тогава може!!!Ааааа и ако го изключваш ръчно ! laugh
    Колега виждали ли сте инверторен климатик. Той е много умна машина

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    .
    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    За инверторен компресор на хладилник-не съм чувал/може аз да съм назад с материала/,но щом изключва-значи не е инвертор в това съм сигурен!!!Инвертора променя оборотите,а не изключва!
    к.к - Когато ти обясняват помисли малко и тогава пиши-прави са хората климатика-инвертор изключва ,а хладилник инвертор незнам,може вече и да има...Четете във форума за климатици ,когато спорите и не сте наясно с нещата...

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #10

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    rkk Ако имаш климатик инвертор и той изключва-потърси си майстор!!!Друго няма да ти обяснявам! Хайде някой да ми обясни разликата между сплис система и инвертор,ако инвертора ИЗКЛЮЧВА!!!При изключване разбирам-компресора и вентилаторите СПИРАТ!Климатика-умира!Такъв инверторен климатик-няма/ако е здрав/!

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    к.к. майстор не ми е нужен - аз съм такъв ,и не е нужно да ми обясняваш - а да четеш форума за климатици за да разбереш...инвертора също е сплит система и когато достигне зададената температура пак изключва при положение че мощността на минималните му обороти е повече от топлинните загуби на помещението...да такъв климатик е всеки инвертор(здрав).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #12

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    rkk:Първо се отклонихме доста от въпроса.Човека питаше "чувал ли е някой за инверторен мотор на хладилниците?"На мен не ми обяснявай за това какво е инвертор,че инвертора и той е сплит,какво е сплит, че ти си майстор/най-вече/ т.н.Като си майстор-отговори на aad!Той е задал темата!Аз не твърдя,че съм по-голям майстор от теб, опитах да му помогна,по моите възможности,знания и опит!Ти си "майсторе"rkk-обяснявай, на нас незнаещите и то на въпроса!!!

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #13

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    [/quote ]
    к.к - Когато ти обясняват помисли малко и тогава пиши-прави са хората климатика-инвертор изключва ,а хладилник инвертор незнам,може вече и да има...Четете във форума за климатици ,когато спорите и не сте наясно с нещата...
    [/quote]

    Ако забелязваш вече съм му отговорил.А отклонението от темата е твое дело ,не мое... опитах се да ти кажа че грешиш за климатиците и подвеждаш другите
    Цитат Първоначално публикувано от dani_k

    Как ще изключва инвертор? Yikes Я ми обясни какво му е инверторното тогава???Освен ако не изключва от термичната защита-тогава може!!!Ааааа и ако го изключваш ръчно ! laugh
    Колега виждали ли сте инверторен климатик. Той е много умна машина

    все едно спор няма,още не съм чул за инверторен хладилник време е да се появи вече...

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #14

    Re:Въпрос за хладилник Либхер


  18. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #15

    Re:Въпрос за хладилник Либхер

    момчета така ми казаха че мотора бил като на инвенторите за това му давали толкоз малък разход.същия хладилник като размери но с друг номер разхода му е почти двоен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. liebherr не работи вентилатора
    От seso86 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-14, 19:15
  2. Хладилник gorenie - RK63391E-Много рядко изключва компресора
    От kireto1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-13, 17:43
  3. Хладилник Liebherr C 3051
    От batalski във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-11, 09:55
  4. Хладилник Liebherr CUN 3011 - вентилатора във фризерното отделение не работи!
    От boldon във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-10, 19:56
  5. Хладилник Indesit BAN 12 NF - така ли трябва да работи компресора?
    От Alias във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-07, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе