Резултати от 1 до 5 от общо 5

Съмнение за фалшив фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #1

    Съмнение за фалшив фреон

    Здравейте на всички. Моля за коментар някой ползвал ли е флакони фреон от типа на снимката. Притеснението ми е относно етикета, указващ че фреона е R134a - tetrafluoroetan. До тук добре, но надолу формулата и темп. на кипене ме изумяват. Още повече, че след като заредих един хладилник с него, темп. на кондензация достигна 80 градуса.
    Според формулата май си имам работа с R22 ако разчитаме първата фраза, пък и хлорни атоми в R134a е някаква новост, която явно съм пропуснал.
    Може пък нов легален вариант за този ценен забранен еликсир.
    Може ли някой да ми помогне? Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:Съмнение за фалшив фреон

    Разбира се ,че ще достигне 80 градуса кондензацията,даже и малко повече е нормално.Ако беше казал ,че за фреон 22 е нормално 80 градуса това би ме изумило повече.Според мен ако пише 134 значи си е това което е написано...търсиш май под вола теле...ако някой знае нещо - да сподели ...аз не съм виждал още фалшив фреон.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #3

    Re:Съмнение за фалшив фреон

    Разбира се че има , или поне не е фреона които пише че е , другия път провери съотношението температура / налягане за да не се чудиш с какво зареждаш

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #4

    Re:Съмнение за фалшив фреон

    Здрасти колега.

    Аз лично съм ползвал две подобни бутилки R134а(750ml/ 920g) - но етикетите бяха други не толкова подробни като този на снимката.
    А за качеството не имало проблели или съмнения, само цената 28лева.
    Тези 80 градуса къде, с какво и в кой момент на работата на уреда ги измери?
    При R22 - 80°C се равняват на малко повече от 35 bara, до като при R134а - 80°C се равняват на малко повече от 25 bara.
    Ако държи такива високи налягания на високата страна ме навежда на мисълта за някакво запушване. Но ако си измерил на нагнетателната страна на компресора близко до изхода(щуцера) непросредвено след зареждането и преди това уреда е бил с околната температура на помещението в което се е намирал - е нормално пъвоначално да има високи температури в тази област(особено ако кондезатора е малък спрямо изпарителя, пр. Фризер).

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #5

    Re:Съмнение за фалшив фреон

    как да разчитам на отношението температура/ налягане - то няма ли да зависи и от количеството вещество в съда. Другото което ме притеснява е обявената на етикета темп. на изпарение от -34.5 градуса, която по никакъв начин не доказва съдържимото като указания с голям надпис тип агент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Продавам фреон
    От м.петров във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-13, 06:32
  3. Haier HSU-12H03/R2(DB) - съмнение за изгорял SPDU/ISPM
    От stoik0 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-03-11, 09:48
  4. Дозареждане с фреон
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 17-02-09, 14:11
  5. Midea 12-ка - съмнение в компресора
    От pavelkv във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 26-11-08, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе