Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Хладилник Gorenje грешка - E2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #31

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Най лесно е със резистор на кабела на сензора(реже се и се свързва резистор 5kohm), но по добре да се монтира външен сензор под новия изпарител. Сензора е NTC 5kohm при 25градуса става от климатик и се пуска външен кабел.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #32

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Благодаря за инфото! Сигурен съм, че е по-добре да има сензор, отколкото да няма, обаче той защо точно е там? Какво разбира платката при промяната на стойността му? Т.е. разбира колко е студен изпарителят, но за какво служи тази информация?

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #33

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Следи кога да включва компресора за да не се обледи, В момента е в авариен режим и му дава по голяма почивка. Ако се сложи съпротивление може да се обледи и ще спре да охлажда. Един сензор за климатик е под 5лв. кабел 1,5-2 метра 2х0,5 и работа 30 мин. Сензорите са 2 вида с метален и с пластмасов накрайник. Пластмасовия е по малък и идеално се крие зад изпарителя.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #34

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Имам едно такова термометърче, което мери почти точно, само с 2 градуса над реалната Т. В този вид не ми върши кой знае каква полезна работа. Да му ползвам неговия сензор? Ще го измеря колко е като стойност и ще го сложа. Доколкото разбирам - идеята е да е допряно до изпарителя, зад него, там където си посочил? Самия кабел през дупката за тръбите ли да мушна?

  6. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #35

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    NTC Датчик 5КΩ
    Правиш нова дупка малка отдясно на изпарителя близо до него колкото да мине кабела на сензора.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #36

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Този дето имам няма да стане, 10 КОма е, и май е PTC, нали така - като загрява, повишава съпротивлението?

    Иначе реших, че няма да се занимавам със слагане на нов сензор. Важно ми е само да не мига грешката. Отворих платката, измерих сензора и показваше 410 ома точно. Сложих съпротивление 3.25 КОм и грешката изчезна. Благодаря ти, batalski, задължен съм ти. Ако някога се срещнем - задължително почерпката е от мен!

    Само не съм сигурен дали така е редно да остане, или да добавя още 1-2 такива съпротивления. Сега платката си мисли, че е 35 градуса на изпарителя. Ако сложа още резистори, да стане към 9.5 КОм, ще си мисли, че е около 10 градуса. Как да постъпя?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #37

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Вече трети ден, всичко е нормално. Още с пускането на хладилника след изчистване на грешката Е2 забелязах, че работи осезаемо по-малко време. Според уредчето за консумация работи с консумация средно 49.5 вата на час, което е около 10 % подобрение спрямо преди това, когато мигаше грешката е2. Не съм засичал точни времена, обаче. Поддържа си зададените +4 / -18 както е бил винаги. Кой знае откога е имал проблема с тая разлепена стена и в комбинация с грешката Е2, не знам как е работил, но почти не го чувах да спира. Сега кухнята е някак тиха, спокойна :D

  10. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    7
    #38

    Отговор: Хладилник Gorenje грешка - E2

    Здравейте
    Темата е сравнително стара но имам питане - хладилника и контролера са същите

    Преди 3 дни отворих вратата на хладилната част и осветлението премигна няколко пъти и изгасна нацяло.
    Скоро бях сменял крушката и имах резервна - смених я но и тя не светна
    Замерих и двете крушки - ок бяха
    Демонтирах от вътрешната част кутията с прекъсвача - профилактирах клемите на ключа , замерих всичко с мултицета всичко изглежда ок , ключа за отворена врата работи също ок вече
    Свързах всичко осветление няма
    Докато се чудех при затворена врата и несветеща крушка хладилника вдигна аларма със звук и мигаща червена индикация
    Нулирах я звука изчезва но светодиода продължава да мига
    След извесно време алармата се появи отново
    Реших че все пак ще трябва да спим и реших да разкача най-десният куплунг от снимката със двата кабела - установих че захранват ключа и крушката за осветлението
    В това състояние няколко часа нямах звукова аларма и реших така да го оставя
    Изкара един ден и на следващият започна пак да си пищи когато реши
    Реших да му махна buzzer-a - ако се закрепи така докато реша какво да правя
    За мое учудване при мигаща червена индикация за аларма която вече няма как да чувам все пак си коригира температурата - беше се повишила до 8 и си падна до 6 колкото е настроен

    Въпросът ми е :
    Дали някой има подобен случай ?
    Вероятно целият контролер е за смяна ?

    Само да кажа че още преди 10-на години когато беше гаранционен ми излезе прословутата Е2 грешка - смениха ми контролера и тя естественно остана и така се позлва от тогава повече от 10-на години
    Сега гледах че подобен контролер ако може да се намери е около 130 - 160 лв. но не съм сигурен дали изобщо ще му реши проблемите ?
    Замислям се за нов но поне да мине тая пандемия

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Най лесно е със резистор на кабела на сензора(реже се и се свързва резистор 5kohm), но по добре да се монтира външен сензор под новия изпарител. Сензора е NTC 5kohm при 25градуса става от климатик и се пуска външен кабел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Хладилник фризер Gorenje K 357/2 CELA - грешка E2
    От dakatabg във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-15, 20:50
  2. Хладилник Gorenje RK6191AW
    От heri във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-14, 18:00
  3. Gorenje - дава грешка Е2
    От kyosev във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-12, 19:35
  4. Хладилник Gorenje RK 6284 W
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-10, 12:21
  5. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе