Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Хладилник Gorenje грешка - E2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #1

    Хладилник Gorenje грешка - E2


    Здравейте,

    от около месец се наслаждавам на дисплея на моя хладилник Gorenje, който от време на време (около 50% от времето) показва грешка Е2, а през другото време показва -18С (температурата във фризера)
    Оторизираня сервиз на Г. искат да сменят PCB срещу сркромната сума от 300лв.
    Чичко Гугъл казва че проблема е некъв сензор скрит на 40см под изолацията, който се сменя (след като се изкопа от изолацията) за 2 минути и струва 5лв...
    Междувременно хладилника си работи съвсем като преди, дайте съвет, да се мъча ли да го ремонтирам (по начин А или Б) или да си го оставя да ме радва както си е така...

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Смени сензора http://batalski.snimka.bg/other/gore...shka-e2.573157
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304231979[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от bodlivez

    Оторизираня сервиз на Г. искат да сменят PCB срещу сркромната сума от 300лв.
    Чичко Гугъл казва че проблема е некъв сензор скрит на 40см под изолацията, който се сменя (след като се изкопа от изолацията) за 2 минути и струва 5лв...
    Междувременно хладилника си работи съвсем като преди, дайте съвет, да се мъча ли да го ремонтирам (по начин А или Б) или да си го оставя да ме радва както си е така...
    Чичко Гугъл казва истината от Г сервиз са изтупкали

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    bodlivez,
    На мен гаранционно ми смениха контролера и естествено ефектът беше 0!
    Това се случи в далечната 2007. До момента хладилника си работи нормално, независимо от показваната грешка.
    Чакам го да се издъни и тогава да сменям сензора или хладилника...
    Ти си решаваш какво да предприемеш.

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    За Gorenje K357 грешка Е2 може да получите информация тук: http://batalski.snimka.bg/other/gore...shka-e2.573157 - там се намира сензора

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #5

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2


    Ясно, Благодаря на отзовалите се, засега оставям всичко така.
    Ако на някого му се сменя сензор както е описал Mr. Batalski да пише на ЛС (обекта е във Варна)

  7. ptw
    ptw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    28
    #6

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Привет и аз имам същия проблем с този датчик на фризера - обаче не можах да разбера за какво служи този датчик. Ако се шунтира или ако се остави да работи така ще прегрява ли компресора или ще си работи нормално.

    От Горение казват че сменят софтуера на датчика - самия датчик си сменял параметите и трябвало да се вкарат на ново във софтуера. Мен обаче ме съмнява тая работа може би посто игнорират грешката .
    Някой знае ли какво точно правят със този софтуер ?

    И ако не се оправела грешката компресора щял да изключва само когато прегрее .

    Пък цените за смяна на софтуера започват от 80лв - сменят ти софтуера, после 135 - смяна със втора употреба и накрая 254 - оригинална платка

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Карай си хладилника и да не ти дреме за софт,платки и т.н.
    Важното е дали включва и изключва.На Gena_bs защо досега не е изгорял компресора, като уж изключва само като прегрее.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Потвърждавам, че хладилника си работи без проблем. +6 хладилник и -18 фризер. Все пак са два истински Danfoss компресорите ! Въобще съм игнорирал грешката и не ми прави впечатление.
    Малко повече се обледенява задната стена на хладилника, но няма начин просто! Майка ми като го отвори и алармата преграква от пищене... Пищялката ще се скапе най-напред, според мен.

  11. ptw
    ptw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    28
    #9

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Ето и нещо интересно което открих. Тяхната кожа ....
    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...6e838e5c89/1m/

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...4d69571838/2f/

    Ето и от братушките
    http://www.elremont.ru/holod/fz_eng/fr_rem1.php


    Ето как се отстранява официално проблема от GORENJE на грешката Е2.



  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #10

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Сензора е в хладилната част следи дали се е размразил изпарителя на хладилника. За това ти се обледява задна страна на хладилника.

  13. ptw
    ptw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    28
    #11

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Цитат Първоначално публикувано от batalski
    Сензора е в хладилната част следи дали се е размразил изпарителя на хладилника. За това ти се обледява задна страна на хладилника.
    Ама това не е за грешка Е2 , грешка Е2 е сензора на фризера ?
    Или греша.

  14.  
     
  15. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #12

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    Цитат Първоначално публикувано от ptw
    Ама това не е за грешка Е2 , грешка Е2 е сензора на фризера ?
    Или греша.
    Грешиш поне 10тина съм направил даже и снимка съм качил къде се намира.
    чети и тук http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=2&topic=162

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #13

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    ptw,
    Благодаря за линковете към Техническия бюлетин!
    Какъвто съм карък, словенците са го издали точно по същото време, когато се повреди моя хладилник. Просто няма как в сервиза да са знаели за тези препоръки на производителя. Обаче това в никой случай не ги оправдава, че не са питали!
    Когато ми смениха гаранционно контролерната платка резултатът беше 0. Просто защото и новата е била със старата версия на FW, както и подозирах.
    Първото, което ме усъмни беше лошия контакт на тези странни конектори за сензорите. Голяма икономия са направили, като не са сложили друг тип връзка или с винт! Просто няма как да си сигурен, че контактуват добре. Даже си мислех да запоя проводниците директно за платката, но се отказах.
    Както вече писах, хладилника си работи нормално, вече 8-ма година и 4-та с повредата.
    На задната стена замръзва конденза на капки, не обледенява. По същия начин са и останалите хладилници, до които имам достъп, когато задържа по-дълго време отворена вратата. Особено в тази жега.

  17. ptw
    ptw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    28
    #14

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    http://www.elremont.ru/holod/fz_eng/fr_rem1.php
    Ами тука пише следното "Е2 Ошибка измерения температуры в морозильной камере блоком дисплея ЕР4"

    Моя е хладилник с фризер и имам два дисплея единия за хладилника единия за фризера.
    И на мен ми излиза грешката на екрана за фризера ! А на хладилника си стои на +7, а на фризера мига -22 и Е2 като се сменят бързо.



  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #15

    Re:Хладилник Gorenje грешка - E2

    ptw
    Руснаците са го обяснили правилно!
    Просто всички грешки от самодиагностиката излизат на дисплея на фризера, защото той е двуразрядян. Няма как на горния да се изпише Е2 примерно, при положение, че първия символ може да бъде само +!
    Когато преди 4 години питах в другия форум за значението на грешките, някой ми написа, че E2 е грешка на сензора на фризера. Какво мерене с термодвойки падна тогава и в крайна сметка всичко си беше наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник фризер Gorenje K 357/2 CELA - грешка E2
    От dakatabg във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-15, 20:50
  2. Хладилник Gorenje RK6191AW
    От heri във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-14, 18:00
  3. Gorenje - дава грешка Е2
    От kyosev във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-12, 19:35
  4. Хладилник Gorenje RK 6284 W
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-10, 12:21
  5. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе