Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Проблем с LIEBHERR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #16

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Спокойно! Имаш си гаранция!
    Дано всичко да е наред и да не се налага да я ползваш!
    Другите марки да не мислиш, че са по-добре?

    В момента най-високо платените специалисти са проектантите, които успяват така да изчислят всичко, че машините от всякакъв вид да се скапят месец след изтичане на гаранцията!
    Скоро беше пусната оферта за автомобил среден клас с доста намалена цена, но за сметка на това с ограничена гаранция от 100000км. За нашия пазар, естествено!
    Изводите оставям на вас...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Пък и тези майстори, доливачи на фреон, намат ли детектори за да установят де е теча? За какво им е да се охарчват, като после пак ще ги повикате.
    Сега ще видя и аз на какъв мравуняк съм седнал, кат купих моя LIEBHERR C-3523
    Този въпрос не е елементарен и не стои по начина посочен от теб.
    Един пропускотърсач не е толкова скъп.Има такива и по 80-100лв.
    Но когато е пропуска е вътре в корпуса - търсача е почти безполезен.
    През пластмасата фреона не преминава, а през пенополиуретанa си намира път навън.
    Така с пропускотърсача не можеш да откриеш пропуска.
    Затова системата се разкача.На подохлаждането се запоява вентил, надува се на 15 атм. и се оставя да престои 24ч.Същата процедура и на изпарителя 6-8Атм.и да престои.
    Като се взема предвид и температурата при която се надуват тръбите и съответно температурата на другия ден, когато се проверява къде е пропуска - дали в изпарителя или подохлаждането.
    Ако е в подохлаждането, то се шунтира.Така е било и при директорката.
    Първия пропуск е бил в подохлаждането. зареден и след година се пробил изпарителя.
    При пробив в изпарителя, ако е възможно се сменя с листов.Ако не е - тогава се вземат мерки да се отсрани пяната, за да има достъп до тръбите, и едва сега с пропускотърсача се намира мястото.
    Тази процедура е същата при всички марки хладилници.
    При хладилниците с 2 компресора винаги е възможно присаждане на листов изпарител.
    При хл. с един компресор такъв може да се присади, когато изпрителя на фризера е открит.
    При вграден изпарител на фризера това е по-трудно особено когато същият е алуминиев, тогава присадката е проблематична.
    Да е оторизиран , неоторизиран сервиз все тая.Все така се действа.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #18

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Знам, че и при другите марки положението не е по розово, та за това си избрах тоя, дано е с късмет.
    Разбира се не съм специалист, та ме вълнуват въпросите:
    - защо се налива фреон без да се намери къде е дупката, е ясно (с пропускотърсача като не се намери проблема отвън, значи е вътре);
    - вградения изпарител не подлежи ли на смяна като резервна част за конкретния модел (колко струва часта и смяната, че да трябва да се хвърли хладилник за над 900 лева);
    - при отделно регулираните с един компресор (това означава наличието на клапан), нали изпарителите са два?
    - и как да го познаем тоя техник с опит дето ще я свърши работата щото аз съм убеден, че има такива.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #19

    Re:Проблем с LIEBHERR

    - и как да го познаем тоя техник с опит дето ще я свърши работата щото аз съм убеден, че има такива.

    О да, има-виж поста преди твоя. Като възникне някакъв проблем, пишеш тук, и според това в кой град (регион) се намираш колегите ще ти препоръчат кадърен техник.

    Новия изтарител струва около 30-40лв.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #20

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Знам, че и при другите марки положението не е по розово, та за това си избрах тоя, дано е с късмет.
    Разбира се не съм специалист, та ме вълнуват въпросите:
    - защо се налива фреон без да се намери къде е дупката, е ясно (с пропускотърсача като не се намери проблема отвън, значи е вътре);
    Въобще не е ясно.Говорим за скрити изпарители.Няма какво да се търси с пропускотърсача отвън.Отвън тръби няма.Най-чести са пропуските на подохлаждането.Това са 90% от всички случаи.
    Подохлаждането е част от кондензатора, тръбите са железни, налягането високо.Подохлаждането също е монтирано в шкафа.
    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    - вградения изпарител не подлежи ли на смяна като резервна част за конкретния модел (колко струва часта и смяната, че да трябва да се хвърли хладилник за над 900 лева);
    Не.Вградените изпарители няма как да се сменят.
    Монтира се друг или се търси пробива на този - говорихме за това.
    Ако не е възможно - уреда ще се хвърли.
    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    - при отделно регулираните с един компресор (това означава наличието на клапан), нали изпарителите са два?
    И какво като са два. Търси се пробива в кой изпарител е ,и дали може да се монтира вместо него друг или пък два.Пак е въпрос на конкретно решение.
    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    - и как да го познаем тоя техник с опит дето ще я свърши работата щото аз съм убеден, че има такива.
    Това предполагам е риторичен въпрос.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #21

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Да се включа и аз по темата.
    Моя хладилник също е Либхер 30хх преди една година датчика за изстудяване започна да пищи постоянно и се наложи да търся майстори. Извиках майстор от сервиза на Либхер. Смени датчика, но се оказа се, че не от датчика, а от фреона - изтича.
    Зареди с фреон и каза че след година, като се появи пак проблема да си купя нов хладилник.
    Тези модели хладилници на Либхер имали дефект при конструирането - тръбичка в дясната стена между вътрешната пластмаса и външната стена (инокса) прави конденс и корозира не може да се смени. Резултата е изтичане на фреон първоначално по-малко, следва зареждане и накрая нов хладилник.
    От няколко дни компресора зарежда постоянно и датчика отново взе да пищи (недостатъчно фреон).
    Ако някой знае за решение на проблема ще съм благодарен да сподели!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #22

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Оле-ле! Вие направо ме шашнахте с тези масови дефекти на Liebherr!
    Ами то не останаха вече марки, които да не се дънят. Явно ще купувам вече ментета за половин цена, че да работят на смени да изкарат гаранцията.
    Това за коя серия на Liebherr важи или за всичките? Моят CP35030 в списъка с дефектиращите ли е, че да си приготвя пари за нов?
    Вече 5-та година бичи добичето безотказно. Само 2 пъти съм го спирал напълно за профилактика и размразяване на фризера.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #23

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Аз с цел да се просветя търсих в нета снимки на вграден изпарител, но не попаднах на български, а на английски ми е мътно как се казва.
    Интересно ми е какво му е вграденото? Залят е в полистирола на вътрешния корпус или е залепен само на гърба му и просто после е покрит с пяната?

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:Проблем с LIEBHERR

    кажете майстор във варна да го погледне преди да е спрял съвсем.
    предполагам е останало малко от либхера вътре - не зная какво са сменяли освен новия изпарител вътре.

    прави скреж по изпарителя вътре, сега го намалих на 2 от трътката вътре и спря.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    2
    #25

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Здравейте!
    Решил съм да си купувам хладилник с фризер Liebherr CBPes 3656. Моля не обръщайте внимание на цената която ще срещнете като нов, тъй като е втора употреба. Това е силно казано, тъй като хладилника не е работил и 5 мин.в някое домакинство а е с фабричен дефект. Момчето което го докара от Германия или Австрия не знам от къде точно, ми обясни че проблемът е бил в това, че е била притисната тръбата при транспорт и е била спукана. Смениха я и я напълниха с фреон, но като го пусна да работи дава разлика в температурата в хладилната и фризерната част от тази с показанията на циферблата т.е. ако за фризерната част е настроен на -18 градуса вътре температурата е -21. Същото е и в хладилната част - дава разлика от 2-3 градуса от показанията на циферблата. Каква може да е причината, и фатално ли е ако го взема с този недостатък. Предварително Благодаря за мненията!

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Проблем с LIEBHERR

    1-2 че и 3 градуса може да са разлика от термометъра с който мериш.
    може и да са му пуснали повече фреон и за това да замразява повече
    не ги разбирам и почакай спецовете да кажат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Оле-ле! Вие направо ме шашнахте с тези масови дефекти на Liebherr!
    Ами то не останаха вече марки, които да не се дънят. Явно ще купувам вече ментета за половин цена, че да работят на смени да изкарат гаранцията.
    Това за коя серия на Liebherr важи или за всичките? Моят CP35030 в списъка с дефектиращите ли е, че да си приготвя пари за нов?
    Вече 5-та година бичи добичето безотказно. Само 2 пъти съм го спирал напълно за профилактика и размразяване на фризера.
    Хладилника ти ще работи поне още десет години.Масови дефекти при либхер няма.
    Абсолютно същите проблеми се случват на абсолютно всички марки.
    Цитат Първоначално публикувано от mitak007
    Здравейте!
    Решил съм да си купувам хладилник с фризер Liebherr CBPes 3656. Моля не обръщайте внимание на цената която ще срещнете като нов, тъй като е втора употреба. Това е силно казано, тъй като хладилника не е работил и 5 мин.в някое домакинство а е с фабричен дефект. Момчето което го докара от Германия или Австрия не знам от къде точно, ми обясни че проблемът е бил в това, че е била притисната тръбата при транспорт и е била спукана. Смениха я и я напълниха с фреон, но като го пусна да работи дава разлика в температурата в хладилната и фризерната част от тази с показанията на циферблата т.е. ако за фризерната част е настроен на -18 градуса вътре температурата е -21. Същото е и в хладилната част - дава разлика от 2-3 градуса от показанията на циферблата. Каква може да е причината, и фатално ли е ако го взема с този недостатък. Предварително Благодаря за мненията!
    Ако проблемът е само разлика в показанията на твоя термометър с този на хладилника, то това не е значим проблем.Както бе казано причината може да е в термометъра, а и датчика на хладилника сигурно измерва на друго място температурата.Температурата не е еднаква във всички части на охлаждания обем.Разлика от 1 - 1,5* че и повече е напълно възможна особено в хладилната част.
    Фреона няма да е в повече.Когато хладилник се презареди, температурата, до която охлажда се повишава, а не се понижава. Такъв хладилник не изключва именно затова, че не охлажда до необходимата температура.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    2
    #28

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Благодаря Ви за мненията и отзивчивостта!
    Ще го кажа това на момчето тъй като и той не е хладилен техник. Дано се съгласи с това, иначе не го дава като не всичко е в ред. Държи си на името.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #29

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Благодаря за успокоителните думи, badr!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #30

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Благодаря за успокоителните думи, badr!
    +1
    10х

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Liebherr CP35030
    От Gena_bs във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 22
    Последно: 15-10-14, 19:07
  2. Проблем с фризера на Liebherr cup 2901
    От pinkflower във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-14, 20:17
  3. Проблем с LIEBHERR CP40030
    От JMDP във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-12, 16:54
  4. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 17:30
  5. Проблем с Liebherr
    От svt11 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-11, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе