Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Проблем с Liebherr CP35030

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1

    Проблем с Liebherr CP35030

    Здравейте,
    За съжаление моят Liebherr ме предаде след почти 6 години не много натоварена работа.
    1.Model: CP 35030 Index 20C/210, Made in Germany, уж.
    2.Service No: 0977478-03
    3.Compressor: ACC Kappa HTK12AA
    4.Хладилен агент: R600а, 60g
    5.Два охлаждащи кръга с отделно електронно управление

    Сутринта имаше звукова и светлинна аларма за повишена температура във фризера. Околна температура +22 градуса.
    Компресорът работи непрекъснато. Температурата във хладилното отделение е 14 градуса, при зададени +7. Нямам подходящ термометър и не съм измерил във фризера. Настройките са +7 / -18 и никога не са променяни. Няма обледеняване, повредени уплътнения, забравени отворени врати на отделенията.
    Преди два часа изключих хладилната част от регулатора и се чу нормалното превключване на вентила. Изключих и фризера и след като изчаках около 1 мин го стартирах. Компресорът не тръгна. Наложи се да го изключа от контакта. Тогава се чу звук като от реле и след възстановяване на захранването компресорът стартира. Алармата е все още активна, но постепенно температурата в хладилното отделение спада. Ще се постарая утре да измеря и тази във фризера и ще я напиша.

    От миналата есен леко се промени звука на работещия компресор. При изключване инцидентно, но все по-често се получава силна вибрация и звук, подобен на удар на метал. Не знам това дали има връзка с проблема.

    На първо четене и какъвто съм карък явно има пропуск на хладилен агент. Сега въпросът е дали съм прав и дали да се обърна към оторизирания Liebherr сервиз? Или да се допитам до такъв с положителна репутация?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 27-05-13 в 20:28.

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Тези компресори са проблемни, но и самите либхер хладилници също са проблемни. Като мига алармата мига ли и някоя от температурите на дисплея.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Не съм забелязал да мига някой от другите светодиоди. Алармата след изключване на звуковия сигнал свети постоянно.
    В упътването пише, че ако има проблем, трябва да мигат едновременно алрмата и Super Frost.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #4

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030


  6. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #5

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Компресора спира ли или работи постоянно.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #6

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    не си спомням точно но може би работеше постоянно защото помня че го бях спрял да не се прецака нещо

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Колега imegogo ти ли имаш проблем или колегата Gena_bs

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Компресорът не изключва, звукът му е непривичен. Като работа на МРАЗ 200 или нещо подобно. Трудно ми е да го опиша.
    Температурата във фризера вече е +5 и се покачва. В хладилника е +12. Измерих го с китайски електронен термометър с термо двойка -50 до +300
    Добре, че във фризера имам само две кутии сладолед, който ще стане на крем след минути.

    Да изключа ли машината, за да не стане по-голяма беля?

  11. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #9

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Щом е по шумен компресора може да е от него но не изключено и пропуск. Тези компресори правят проблем, първо се появява шум при спиране(омекват им пружините и при спиране вътрешната част на компресора се удря в корпуса). Второ действие е че работят докато са студени и като загреят спират да компресират. Без да се влезне в системата не може да се даде точен отговор. За София фирмен сервиз Въжаров и Роял Електроникс. Но ще те забавят.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    С две думи, ако правилно съм разбрал, компресор или утечка? В най-лошия случай и двете.
    Интересното е, че при 28 градуса до вчера работеше без проблем, а се издъни през нощта на 22-24.

    Хладилникът е в Бургас и единствения оторизиран тук е Пан сервиз.
    Аз съм ползвал сервизна база за други марки. Тя има договор с БГ сервиз и не знам дали да им се доверя и за Liebherr.

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Мога да дам съвет за диагностиката и за вида на компресора ако е за смяна.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Ще Ви бъда благодарен за всякакви напътствия и съвети!
    Никак не ми се иска отново да обикалям уж пълните магазини за нов хладилник! Преди 2 седмици всички консултанти ме запомниха...

    Компресорът е с температура над 50 градуса. Изключих за около 5 минути от контакта. След стартиране на компресора ми направи впечатление, че кондензера и той се загря извънредно много и се чуваха странни звуци от системата. След около 5 минути температурата му спадна, но тази на компресора продължава да е висока. Отворил съм всички прозорци и отдалечих още хладилника от стената. Утре сутринта ще видя има ли някакъв ефект, че кой знае кога ще може да дойде техник.

    Edit:
    Хладилникът взе, че заработи след второто изключване от захранване. След около 1 час алармата се изчисти. Околната температура е 22 градуса, в хладилното отделение е 7 градуса, колкото беше и преди ден. Фризера не съм го отварял, за да не натоварвам допълнително машината.
    Работата на компресора е нормална, без повишен шум и странични звуци. За съжаление температурата му е много висока, според мен.
    Най-вероятно имам същия проблем, какъвто е описал колегата преди мен при повишаване на температурата над 24-25 градуса. https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%BE%D1%81.html
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-05-13 в 07:16.

  16. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #13

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Щом е охладил значи няма пропуск на фреон. Най вероятно като загрее компресора няма дебит.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Колега batalski,
    Благодаря Ви много!
    Бихте ли ми посочили аналог или заместител на повредения компресор като марка и модел? Предполагам, че може да се смени в домашни условия. Не искам да го нося в сервиз по ред причини.
    Може да ми пишете и на лични.

    Имам и една огромна молба към всички сервизни специалисти - препоръчайте ми ваш опитен колега от Бургас, който може качествено да отстрани проблема! Не бих искал да губя време и нерви с техници, които да се учат за моя сметка.
    Може и на лични.

  18. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #15

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Компресор Danfoss NLE11KK2
    Това е твоя 170W при -23.3 http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...47008514,d.ZWU
    Това е Danfoss 175W при -23.3 http://www.ra.danfoss.com/TechnicalI...1_Cd53f202.pdf

    Може да се купи от тук http://duelbg.com/bg/catalog/cat:kom...-na-freon-r600
    Попитай в Апогей 99 http://apogee99.com/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с фризера на Liebherr cup 2901
    От pinkflower във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-14, 20:17
  2. Проблем с LIEBHERR
    От direktorkata във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-10-12, 11:41
  3. Проблем с LIEBHERR CP40030
    От JMDP във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-12, 16:54
  4. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 17:30
  5. Проблем с Liebherr
    От svt11 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-11, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе