Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с хладилник LIEBHERR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с хладилник LIEBHERR

    Имаме проблем с хладилника.
    Не знам кой модел точно е, но изглежда като този /предполагам е същия/:

    http://technika.bg/product/6855/hlad...-kts-1414.html

    Купуван е 2007 година. Проблемът е, че от известно време забелязах, че се е заледил много по задните стени, най-вече на първия и втория ред. Не знам от колко време е така, много не го заглеждам, но и не съм го размразявала от много отдавна и не знам дали не е това причината. Също така преди няколко месеца правеше едни локвички вода, пред самия хладилник точно. Притесни ме на какво ли може да се дължи, но докато реша да обърна по-сериозно внимание, проблемът отшумя, вече не тече вода. Последно е изключван от тока и размразяван преди 4 години някъде, но понеже мисля, че е саморазмразяващ се, не мислех, че е нужно специално да го размразявам като едновремешните хладилници. Иначе камерата и всичко останало си работи и поддържа нормалните за хладилник температури, не е да не замразява примерно.
    Какво да правя сега? Нищо не разбирам, нямам опит. Развален ли е хладилника, че така се е заледил навътре? Как трябва да го размразя? Няма ли някакъв отвор, през който да изтече замръзналата вода като го изключа от тока или трябва да събирам с тави и да попивам с парцали? Изобщо не знам какво да правя, моля някой да ме посъветва.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #2

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Напиши модела. Така само можеме да гадаем. Хладилника от линка е с вътрешна камера, а твоя трупа лед на 1-ви и 2-ри рафт???

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    67
    #3

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Г-жо,

    най-добре би било да се обадите на безплатният телефон за поддръжка в завода на Либхер: 0800 11 808.

    Преди да звъннете е добре да погледнете точният модел. Белият стикер с модела вероятно се намира на лявата страна, долу, но трябва да извадите кутията за зеленчуци, за да го видите.

    Обикновено хладилниците имат един отвор през който водата се отвежда навън върху компресора, откъдето да се изпари, но когато имате много лед вероятно този отвор е запушен.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #4

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Хладилника има еди бутон cool plus. Намира се в/у кутията на термостата. В каква позиция е? Към 0, или към 1?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #5

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Остави
    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Хладилника има еди бутон cool plus. Намира се в/у кутията на термостата. В каква позиция е? Към 0, или към 1?
    Остави го на нула тоя бутон. С включването му се шунтира термостата и компресора работи нон стоп и .... angel

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #6

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    Остави
    Остави го на нула тоя бутон. С включването му се шунтира термостата и компресора работи нон стоп и .... angel
    Здрасти Колега,

    Мога ли да те попитам къде в тази тема се говори за фризер и Super-Frost та пишеш такива глупости.

    Колегата които е пуснал темата описаната функция на хладилника Cool-Plus се използва при два случая:
    - първи когато температурата в помещението в което се намира хладилника е по студена от 20 градуса по целзии;
    - втори когато ще се замразяват някакви хранителни продукти.

    При включен бутон Cool-Plus ел. крушката на хладилника остава да свети на половина мощност след затварянето на вратата на хладилника, като тека се осъществява включване на компресора от време на време за да не стоплят продуктите в камерата. Но компресора не преминава в непрекъснат режим на работа като при фризерите.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #7

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Колеги, извинявам се за недоразумението, но въпросът ми бе към plod. Най елементарната причина за заскрежаването на хладилника е активирана зимна функция, при стайна т-ра над 18-20гр.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    31
    #8

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Здравей plod,
    водата е текла,защото е бил запушен отвора за отичане на водата,който се намира, вътре на задната стена на хладилника.
    Почиства се чудесно със свинска опашка.
    Замръзва,заради проблемен термостат, най-вероятно-звънни на 0800 11 808 безплатен е, сигурен съм!
    Функцията COOL-PLUS не шунтира абсолютно нищо,а когато се затвори вратата крушката продължава да свети НО ПО-СЛАБО!
    По този начин се създава топлина вътре в уреда!
    Ползва се,когато температурата в помещението е под 20 градуса ,както каза колегата.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #9

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Благодаря ви много на всички
    Само да кажа, че съм частно лице, не съм техник и има термини, които нищо не ми говорят Например "шунтира" не знам какво би трябвало да означава. Термостат също не знам какво е и къде се намира. Извинявам се за невежеството.
    Температурата в помещението, където е въпросния хладилник е над 20 градуса. Не знам как е направен да работи, дали пък не е увеличен много. Днес ще пробвам да го намаля, т.е. да го направя така, че да не изстудява толкова много. Може би тогава леда е започне да се топи.
    Крушката в хладилника отдавна е спряла да свети. Не знам защо, може би е изгоряла.
    Като гледам явно няма да се мине без да се размразява хладилника, защото този отвор, който казвате, че се намира, вътре на задната стена на хладилника трябва да се изчисти, щом е запушен, а без да се махне леда не виждам как ще стане.
    Ще се обадя и на безплатния телефон за информация, който ми написахте.
    Отново благодаря за отговорите!

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Изключи хладилника и отвори вратата за да се разтопи леда.
    След това подсуши и го вкл. отново. Намали го и наблюдавай дали до 1 час ще изключи.
    Ако работи непрекъснато, то това означава, че термостата ти е за смяна и ще трябва да извикаш техник.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    67
    #11

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от plod
    Благодаря ви много на всички
    Само да кажа, че съм частно лице, не съм техник и има термини, които нищо не ми говорят Например "шунтира" не знам какво би трябвало да означава. Термостат също не знам какво е и къде се намира. Извинявам се за невежеството.
    Температурата в помещението, където е въпросния хладилник е над 20 градуса. Не знам как е направен да работи, дали пък не е увеличен много. Днес ще пробвам да го намаля, т.е. да го направя така, че да не изстудява толкова много. Може би тогава леда е започне да се топи.
    Крушката в хладилника отдавна е спряла да свети. Не знам защо, може би е изгоряла.
    Като гледам явно няма да се мине без да се размразява хладилника, защото този отвор, който казвате, че се намира, вътре на задната стена на хладилника трябва да се изчисти, щом е запушен, а без да се махне леда не виждам как ще стане.
    Ще се обадя и на безплатния телефон за информация, който ми написахте.
    Отново благодаря за отговорите!
    Здравейте,

    Незнам защо, но първият път се обърнах към вас с г-жо Извинявам се за недоразумението.

    Мисля, че колегата badr е прав и имате нужда от техник и нов термостат.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #12

    Re:Проблем с хладилник LIEBHERR

    Най-вероятно ще трябва да го види техник. Размразих го, почистих го, подсуших го. Специално със свинска опашка, както ми казахте пробвах да почистя дупчицата, от която се оттича водата, но дупчицата не беше запушена въобще. Включихме го, на средна степен приблизително, но пак тече вода от него, прави локви вода отдолу и заради това го изключих, защото явно нещо не му е наред.
    Ще се обаждаме и на телефона за информация, но май без техник няма да се оправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на хладилник (Liebherr)
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 42
    Последно: 10-09-15, 22:40
  2. Проблем с хладилник Liebherr KDves 4532
    От mimson във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-12, 07:10
  3. Хладилник Liebherr C 3051
    От batalski във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-11, 09:55
  4. Хладилник Liebherr CUP 3011
    От wrathchild във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-10, 16:29
  5. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе