Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #1

    Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Не съм сигурен точно марката на хладилника, няма надпис, компресора трябва да е ФГ, 125W мощност, ном. ток 1,2А, обем 200 куб. децим., с фреон 12 - 100гр.. Защитното реле е РП3-24 /РП3П-24/.
    Проблема е: при вкл. в мрежата компресора започва да работи за около 5-7 сек., пусковото реле сработва, спиралата до биметалната пластина се нагрява до червено и след няколко 5-7 секунди биметалната пластина изключва и компресора спира. Така докато биметалната пластина изстине и всичко се повтаря.
    Доколкото прочетох за това реле РП3-24, в началото пусковото реле включва стартовата намотка в компресора и след 1-2 секунди трябва да изключи/ става дума за пусковото реле/.
    Но при мен не изключва. Махнал съм капачката на защитното реле и гледам какво се случва при вкл. в мрежата.
    Мерих намотките на компресора-между среден извод и десен извод има 27ома, между среден и ляв - 11 ома, а между ляв/където се включва червен кабел/ и десен/син кабел/ има 37 ома. Късо между намотки и корпус няма.
    Прочетох малко повече и доколкото разбрах пусковото реле се вкл. от магнитното поле, което се създава вследствие на големия ток преди да се развърти ротора. След развъртане на ротора тока през стартовата намотка намалява, след което магнитното поле в пусковото реле намалява и то трябва да изключи. НО при мен не изключва.
    Каква може да е причината. Преди това хладилника е работел, но след транспортира това е ефекта. Не съм мерил тока при работа на компресора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #2

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Провери дали се движат свободно контактите вътре в бобината.Може да разглобиш и почистиш.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Проверил съм ги. Контактите на пусковото реле в началото са изключени, с вкл. на захранване се затварят и така остават докато не дръпна щепсела от мрежата.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #4

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Компресорът е за боклука - 100% ! Това реле, освен пусково има и термична защита.Това е биметалната пластина, която изключва. Най-вероятно пусковата намотка е свършила. Съжалявам за лошата новина! Абсолютно съм сигурен !!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    За съжаление съм напълно съгласен с K.K.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #6

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Мерих намотките на компресора-между среден извод и десен извод има 27ома, между среден и ляв - 11 ома, а между ляв/където се включва червен кабел/ и десен/син кабел/ има 37 ома. Късо между намотки и корпус няма.

    Благодаря за отговорите.
    Но не ми е ясно защо между трите извода на компресора има връзка/по-горе съм ги писал/ и освен намотката на пусковото реле/извън корпуса/ има ли друга пускова/стартираща/ намотка вътре във компресора? Или може би съпротивленията между намотките трябва да е по-голямо...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #7

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Цитат Първоначално публикувано от sten79
    Мерих намотките на компресора-между среден извод и десен извод има 27ома, между среден и ляв - 11 ома, а между ляв/където се включва червен кабел/ и десен/син кабел/ има 37 ома. Късо между намотки и корпус няма.

    Благодаря за отговорите.
    Но не ми е ясно защо между трите извода на компресора има връзка/по-горе съм ги писал/ и освен намотката на пусковото реле/извън корпуса/ има ли друга пускова/стартираща/ намотка вътре във компресора? Или може би съпротивленията между намотките трябва да е по-голямо...
    Как искаш две намотки по друг начин да ти излизат на 3 клеми - едната е обща за двете. Една от вътрешните намотки е пусковата, бъркаш я с тази на релето.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #8

    Re:Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.

    Най-долу - обща ; най-вдясно - работна ; най-вляво - пускова !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Мраз 140 - смяна на лампа
    От producer във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-08-13, 08:10
  2. Проблем с хладилник мраз 140
    От Mar1an във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-11, 18:03
  3. Хладилник Мраз 140
    От k840420n във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 23-09-10, 21:28
  4. Хладилник Минск 15М - бучене при работа
    От hunterA във форум Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 17-02-10, 20:32
  5. Хладилник Мраз - не изстудява
    От bobovo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-09, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе