Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Хладилник Минск 15М - бучене при работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #1

    Хладилник Минск 15М - бучене при работа

    Здравейте, имам хладилник Минск 15М закупен през 1991. От тогава до преди 3 години не беше ползван и стоеше, но преди три години го взех за да го използвам из студенските си години. Та така си бачкаше доволно, но при последното пренасяне преди около година го возихме легнал и от тогава почна едно бучене ужас Значи от начало като го разклатех и нещо се наместваше и се оправяше, но вече все по трудно става да му нормализирам работата (явно има нещо откачено предполагам). Баща ми вика да не е изпуснал фреон, но предполагам при изпускане няма с разклащане да изчезне звука и да си работи нормално. Моля помогнете, хладилничето си е като ново на външен вид, но взема да ме дразнят тея звуци а ме е малко яд да го изхвърлям .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    има само едно нещо което бръмчи в хладилника - компресора , сменяш го и решаваш проблема

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    И аз това си мислех да предложа... То такива материали и изолация, вече не се влагат във производството. Един свестен компресор - и ще стане А+++.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #4

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    А мислите ли, че само за няма 3 години се е прецакал компресора ? Все пак много малко ми се вижда. А за колко пари приблизително може да се смени дадения компресор с нещо читаво и качествено ?

    P.S. А между другото да кажа, че и доста грее радиатора (на пипане си пари), по тази причина мислим че е с малко фреон.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #5

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    компресора не се е скапал а ти си го прецакал като си го превозвал легнал , ако знаеше устроиството му ще ше да си наясно какво си направил , оферти за ремонт ще намериш в някои вестник

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #6

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Благодаря много за бързите отговори. Явно ще търся техници

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Я вземи просто си понамести на ръка компресора и тръбичките около него.Огледай и стойките му,често са само едни мижави гумички,може да е излязло някое от крачетата.Няма какво да му стане от едно пренасяне толкова,че и фреона му да изчезне даже...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #8

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    vanko68 сега проверих гумичките и няма скъсани или изпаднали. Направи ми впечатление, че като хвана сама релсичка на, която е монтиран компресора просто убивам вибрациите и звукът изчезва. А за фреона не знам дали е изчезнал, но радиатора си пари когато хладилника работи и не знам дали е нормално за този хладилник да е така ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Разбира се,че е нормално да пари. Понатисни релсата наляво-надясно по-смело,или подложи под нея нещо гумено.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #10

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Момчета, не така! Ние,техниците кво ще ядем,ако беше толкова лесно???Има си тънкости, рутина ,нюх и най-вече опит! Шума на Минскчето,няма нищо общо с фреона!Викни един техник,който за десетина лв.ще ти го оправи!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #11

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    K.K. А от какво ще да е ? Ако е за 10-20 лв. няма проблем ама техници всякакви, да не се плесне по челото и айде компресор за 200 лв.
    Между другото от вчера както го разместих заради на Ванко68 съвета, нещо се оправи и до сега само като спира се чува едно раздрънкване.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA
    K.K. А от какво ще да е ? Ако е за 10-20 лв. няма проблем ама техници всякакви, да не се плесне по челото и айде компресор за 200 лв.
    Между другото от вчера както го разместих заради на Ванко68 съвета, нещо се оправи и до сега само като спира се чува едно раздрънкване.
    Ако не греша, компресора ти е разположен хоризонтално и закрепен на две пружини.
    Ако не са отвити болтовете, които спъват пружините, то хладаилника трака непоносимо.
    Тези болтове са транспортни и трябва да се махнат.
    Компресора мисля, че е КХ-13.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #13

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    badr:Бъркаш се със ЗИЛ/компресора "лежи" на 2 прожини/ !На Минксчето,компрекора виси на 2 прожини.Компресор КХ много прилича на Зиловия,но той се поставяше, примерно на МРАЗ-140.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #14

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Ами май нито лежи, нито виси. Сложен е на 4-ри гумени тампончета на една релса и това е. За пружини не се виждат да има. Питах баща ми и той не се сеща да е имало такива, като е купуван.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Въпрос за хладилник Минск 15М

    Тези с пружините са модели преди 30-40 г.а твоя е по-нов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. МИНСК-с отделна камера-бързо заскрежава камерата.
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-14, 08:54
  2. Нартупване на скреж в камерата-Минск 15
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-13, 09:56
  3. Бучене от задната част на Philips 32PFL3605H/12
    От diepe във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-01-13, 14:30
  4. Страхотно бучене
    От IFF във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-12, 20:31
  5. Хладилник Минск или Мраз?? Пусковото реле не излкючва.
    От sten79 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-11, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе