Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree5Одобрявам

Избор на хладилник (Liebherr)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #1

    Избор на хладилник (Liebherr)

    Здравейте, искам да попитам компетентните за мнение.. По прочетох, част от теми.. общо взето явно е на модел и на бройка в средния ценови клас... Като цяло съм се спрял на Либхер.. и следните модели..

    1. CBN 3913 Comfort BioFresh NoFrost Линк
    Гледах, в руския сайт, че е правен в Германия.. чудя се дали могат и двете чекмеджета биофреш(защото вземат доста голяма част от хладилника) да се позлват за плодове и зеленчуци и дали самата технология биофреш, не е повече маркетинг от колкото нещо полезно. Проблем може би е, че е само А+ и също четох, че NoFrost-a е нещо, което най-податливо на повреда..

    2. CP 3813 Comfort Линк
    Май е от най-новата серия на Либхер.. Най-голямо предимство A+++, идеален като вместимост... Да не се окаже неуспешен модел.. ми е пристенението.. и тези компресори, за да толкова ефективни.. дали не ги прави по-податливи на повреди?

    3. CP 4023 Comfort Линк
    Предмиство е, че е с по голямата вместимост.

    4. CP 3523 Comfort Линк
    Избор, като по-бюджетна алтернатива на хладиник номер 2 от списъка(CP 3813 Comfort). Това което ме притеснява, е че на UK сайта на Либхер пишеше, че този модел се продава само в източна европа(т.е бяха изброени страни само от източна европа..)

    Други марки, които гледах без да посочвам конкретни модели са Bosch и AEG.. Имаше един AEG с два компресора(което от форума, не можах да разбера дали е много, много по-добре, или не чак толкова вече при съвременните компресори), но беше само с две години гаранцията срещу 3 за Либхер..

    Bosch не си харесах, конкретен модел, а и са малко по скъпи.. четох, че и вече ги сглобявали в Турция, което според едни било лошо.. според други не.. но нали и Либхер ги правят в България...

    За Либхер, гледам че поне в този ценови клас, който аз гледам нямат хладилник с антибактериално покритие..което не знам също, колко е важно..

    Не на последно хладилника, който ще се купува трябва е с долен фризер и вместимост около 230 литра хладилник и около 90 литра фризер с бюджет около 1000-1200(знам че 1 и 2 са по скъпи :rolleyes: ).

    Ще ви помоля, за коментари, предложения и отзиви.

    Благодаря предварително!


  2.  
     
  3. bzm
    bzm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #2

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Дай баба 2 яйца от "ЛИБХЕРА"

    "Дай баба 2 яйца от "ЛИБХЕРА"!Помните ли тази реклама,е с тез яйца да отидеш във фирмата производител и да им ги очукаш по главата.Мая хладилник е от същата марка ,серия 30...и точно 1 г след изтичане на гаранцията е сдал багажа.Решил е сам да се пенсионира,а не знам дали си струва ремонта или да хвърля на боклука 600 лева дадени преди 4 г.Добре си мислех тогава да си взема корейското и с прахосмукачка за подарък го даваха хората,ама подмамен от призивите"Изберете българското!Купете българското!",на ти сега М.....българско.Никога ве4е Бг!
    Спря да охлажда и вътре е по-топло,отколкото вън.Работи без прекъсване 24 часа и не изключва,а 4е преди изключваше каточили има земетръс и стрясках комшиите е малкия проблем.Пластмасата му отвътре е почерняла в зоната на изпарителя,дръжката му се счупи на 1 година,трака като дизел от 60 те....Ако не искаш да се насадиш на мравуняк,не си купувай ЛИБХЕР

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Абе каква е тази "кампания" против LIEBHERR? Мине се - не мине се месец и се появи някой новорегистриран, който пише във всички теми на LIEBHERR, оплювайки марката, след което изчезва. Голяма смехория!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Не знам,бате,за кампанията,ама и на мен са ми пели,че майните са прецакали качеството.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #5

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Виж профила: bzm - SetCombG.com Forums
    https://forum.setcombg.com/%D1%85%D0...%B5%D1%80.html
    ... и други такива
    има си човек за тя работа. Техниците казват че не са по проблемни от останалите, но си има хора дето поддържат кампанията.
    Лошо е че се обезсмисля форума.
    Shmi одобрява това.

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #6

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Днес ги гледах в Техномаркета, ами те дървени от всякъде, чудя се как ги продават, че и пластмасата взела да пожълтява. Виж отворих само един Самсуняк и какво да кажа, направо ми погали окото, всичко изпипано, абе "мека студенина"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    blekota,с тези,които споменаваш ша я втасаш,особено първите две марки.Ако говорим за марка (макар според мен да е правилно да се споменава конкретен модел,щото всяка марка има издънки),от които има добри отзиви,без да са космически цените-АЕГ,Електролукс.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    сори не мога да препоръчам.

    офф топ

    за фриджа с трите +-са от точка 2.
    мерил съм моя който е само А+ и като литри на пръв поглед е същия, приблизително 700 вата на ден. този го дават на страницата :
    клас за енергийна ефективност A+++
    енергиен разход за 365 дни [kWh/a] 155
    енергопотребление за 24 часа [kWh / 24h] 0,422


    така че определено си ги има плюсовете стига да гори наистина толкова. въпроса е има ли смисъл ? моя беше 450 лева за а+ за колко ще се избият тия допълнителни два? всеки сам си преценява.

    оф оф офф топ.

    и аз имам изгорял либхер 1 година след гаранцията. на 4-5 години е вече и му смениха всичката карантия вътре : компресори изпарители ... точно бяха започнали производството в бг когато го взеха нашите.

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #9

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Прав си johny01 че е въпрос на модел но и на късмет мисля, аз не коментирам работата на машината а вида и. Не помня модели, ако трябва ще си ги запиша следващият път, а това което виждам, на единия уплътнителя бе видно пожълтял в края, а на другия самата пластмаса. И двата са двуметрови машини.

    Иначе ми направи впечатление единия, долу в ляво и отгоре на фризера има сектор за ЛЕД и някакво устройство което се активира и спира с един малък бутон по средата и мига един диод, това не разбрах какво е, прилича на генератор за лед но къде се налива вода не видях.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    здравейте,
    според мен най-важното нещо, без значение при покупка или каквото и да било, винаги е информацията. Просто човек трябва да се опита да си я набави. Аз успях да намеря за либхер интересни неща в нета. ето тук освен оплаквания от клиенти, човек може да прочете отговори и на хора от фирма либхер. ами какво да ви кажа, тъжна работа. ясно защо качеството толкова им е паднало.

    Хладилник Либхер / LIEBHERR – никога повече!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #11

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Реших да се изходя по темата за Liebherr, като целта ми не е нито да хваля марката, нито да я оплювам. Аз лично за вкъщи Liebherr не бих си купил. Доста либхери са ми попадали за ремонт. Повечето от така наречените български либхери са малко странни. Наблъскани са с разни "чудеса на техниката" , които едно че са безмислени, второ доста често се скапват. Нещо като спортна Лада
    Пластмасата почернявала. Еми ше почернява ако не си почистваш хладилника и Miele да е пак ще почернее. Във всеки хладилник се развиват плесени- трябва редовно почистване. Попадал съм и на модели от преди 25 години които се нуждаят само от дребен ремонт и най- вероятно ще изкарат още толкова. Предполагам се сещате, че всеки един хладилник от този ценови клас без значение от марката има абсолютно същите проблеми. Никой вече няма да произведе какъвто и да е уред който да изкара повече от 10-12 години безпроблемно(във високия клас) какво остава за ниския. По- горе в темата някой съжаляваше, че не е взел "корейското чудо" недей да съжаляваш, защото за тях се чака по месец и половина за части. За либхера поне има всичко и се намира бързо. С други думи какъвто и уред да си купите най- важното е да го експлоатирате правилно. Така със сигурност ще изкара поне два-три пъти гаранционния си период. А и още нещо- доста от "българските" либхери на по 7-8 години работят яко в кухни на заведения където експлоатацията е много зверска. Общо- взето според мен всичко е до късмет. Да не ти се падне хладилник произведн в Петък или Понеделник
    Ивайло Колев одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #12

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Цитат Първоначално публикувано от mimozakikoza Виж публикацията
    здравейте,
    според мен най-важното нещо, без значение при покупка или каквото и да било, винаги е информацията. Просто човек трябва да се опита да си я набави. Аз успях да намеря за либхер интересни неща в нета. ето тук освен оплаквания от клиенти, човек може да прочете отговори и на хора от фирма либхер. ами какво да ви кажа, тъжна работа. ясно защо качеството толкова им е паднало.

    Хладилник Либхер / LIEBHERR – никога повече!
    Имам пловдивска машина (C-3523) за около 900 лева. Нямам и се надявам да нямам проблеми. Не се усеща кога работи. Всички хладилници си пъшкат и свирукат и след изключване на компресора докато се изравни налягането и се стече фреона. Мисля че шума му по нищо не се отличава от другите марки дето съм слушал.
    Много хора в БГ за съжаление спят в дневни трактове, имат големи очаквания и им идва нагорно този шум.
    Във форумите където пишат хора работещи по сервизите, марката не се откроява като по проблемна от останалите, качеството на всяка техника е занижено.
    Като се плюе по пловдивското село, някой проверявал ли е де се произвеждат Електролуксите в Унгария - те сигурно са по безшумни
    Този пост е редактиран от zz_stefanov; 09-11-12 в 17:09.
    Shmi одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #13

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Днес минах покрай един наточен Шарп, ми беше по шумен от либхера в къщи

  17. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #14

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Аз имам Либхер CU-3503 с долна камера и е класи над прехвалените Аристон, които ползват някаква вентилаторна гъзария за циркулацията на студения въздух в хладилната секция - постоянно пъшка и църцори нещо из него, като го набухаш до козирката, трябва да го засилиш на макс, за да не се развали нешо от продуктите, особено прясно мляко. Никога повече Аристон, бих казал. Другият пък ЛГ с ноу-фрост след гаранционния период започна да прави лед в дъното на фризерната секция, която също е долу, като при Либхер - сега е в реанимацията. Та и No-Frost да не чуя вече. Тия митове и легенди само българите могат да създадат, типично балканско мислене, да оклепаме родното - за ценовия клас 700-800 лв. Либхер са доста сполучлив избор.
    Този пост е редактиран от vasettoo; 23-12-12 в 23:16.

  18. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #15

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Стара темичка, но да дам малко фийдбек. Купих си точно преди 2 години Libherr cbn 3913(Вариант 1 от първия пост). Перфектен, тих, nofrost-a е голяма екстра. В събота счупих държача за плъзгащата се лайсна на едното чекмедже докато го почиствах. Вчера се обадих на сервиза, днес дойдоха хора и ми подмениха частта гаранционно(безплатно). Beat that, bitchezz!!

    Така след 2 години ползване мога да кажа, че супер доволен от хладилника, и да похваля сервиза, които си свършиха работата в рамките на 24 часа след обаждането ми... .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 17:30
  2. Хладилник Liebherr C 3051
    От batalski във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-11, 09:55
  3. Хладилник Liebherr CUP 3011
    От wrathchild във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-10, 16:29
  4. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 19:36
  5. Хладилник Liebherr - не охлажда добре
    От daskala_63 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-09, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе