Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Проблем с LIEBHERR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с LIEBHERR

    Моля за помощ! Имам хладилник Либхер, който преди около година излезе от гаранция. В един момент спря да охлажда. Оказа се, че бил изпуснал охлаждащия газ. Лошото било, че пропуска е някъде вътре и не може да се ремонтира. Очаяна съм посред лято да ми се случи това. Уж това бил мерцедеса на хладилниците! В гаранция ме посещаваха редовно техници и сега за капак това. Ама той тогава техника единия път хубаво ми казваше, че съм сбъркала много, че съм си купила такъв хладилник! Ама късно! какво да правя сега! Някой има ли идея, дали това може да се ремонтира. Проблема го останови един познат, който се занимава със сервиз на климатици. той ме насочи да пиша тук и ми каза, че ако може въобще да се оправи, ще ми струва много скъпо. Някой има ли идея, как седят нещата? Благодаря предварително! Всяка информация е от полза!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Много хора биха го ремонтирали и вероятно биха се обадили, ако има поемеш самолетния билет. Не се притеснявай - ще ти се оправи хладилничето.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Предполагам ще се намерят хора с идеи тук.Но като че ли само идеи няма да са достатъчни.
    Ще да е нужно и още нещо.
    Като например описание на хладилника.Описание на повредата.Как се е получила.Как се е държал уреда преди това.Повреди преди тази и какви ремонти са правени по него.
    Въобще МАКСИМАЛНО подробна и детайлна информация
    Освен че е Либхер с предполагаем пропуск, аз друго не можах да разбера.


  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:Проблем с LIEBHERR

    На мен миналата година ми се повреди по същия начин фризер от същата марка, пак една година след гаранцията. Дойдоха от сервизната фирма и ми казаха, че фреонът бил изпуснал и трябвало да го заредят. Взеха 80 лева, уж го оправиха и след 3 месеца фреона пак замина. Пак дойдоха и ме питаха дали да заредят с фреон. Попитах ги къде ми е далаверата да го зареждам през три месеца с фреон и ако ми беше казал още първия път, че повредата не подлежи на ремонт нямаше да давам излишни 80 лева. Ама той не знаел, че бил такъв проблема, пък иска пак да зарежда и пак ми иска нови 80 лева. Изгоних ги. Нагли копеленца са. Ходих на 2-3 сервиза, обадих се по телефона на още толкова техника и всичките твърдяха, че не може да се оправи. Тези модели били така. Накрая цаках 1000 лева и ми го замениха за чисто нов!

    После един ме светна, че имало начин да се оправи, но било голяма занимавка и не си струвала хамалогията.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Re:Проблем с LIEBHERR

    и аз имам един гръмнат либхер от по-мъничките - 1 година след гаранцията спря - като по чесовник...
    носих го на майстор. два пъти.
    сега ще го хвърлям.
    кофти работа.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Защо ще го хвърляш.
    И какво точно правят тези майстори.Установяват пропуск във вградения изпарител и въпреки всичко го зареждат?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #7

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Този изпарител колкото и да е затрупан с пяна не се ли ремонтира все пак?
    Те сега повечето хладилници сега са с такава конструкция.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #8

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Този изпарител колкото и да е затрупан с пяна не се ли ремонтира все пак?
    Те сега повечето хладилници сега са с такава конструкция.
    Не се ремонтира. Монтира се нов листов изпарител с подходящ размер, върху 4 дистанционни втулки, върху пластмасовата стена на хладилното.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Правилно.
    Но дори и с нов изпарител ремонта му да стигне 100-120лв.
    Разбира се не винаги е възможно да се сложи такъв изпарител.
    Много зависи и от конкретното изпълнение.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #10

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Тоя листов изпарител не е ли залепен с топлопроводяща лепенка на пластмасовата стена (Гледам му точния отпечатък на стената на моя когато работи, вижда се дори кривката около вентилатора). Може би това е зора не не добре оборудваните и снабдени с части сервизи/майстори.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Тоя листов изпарител не е ли залепен с топлопроводяща лепенка на пластмасовата стена (Гледам му точния отпечатък на стената на моя когато работи, вижда се дори кривката около вентилатора). Може би това е зора не не добре оборудваните и снабдени с части сервизи/майстори.
    Изпарителя, за който говори колегата не се вгражда в корпуса, както е твоя.
    Няма по елементарен монтаж от този.
    Други са проблемите.Ако този, вградения, изпарител на хладилника всъщност се явява част от друг, например камерата(фризера), тогава не винаги е възможно да се монтира външен, защото свързващите тръби са алуминиеви и също са монтирани в шкафа.
    Невъзможно разбира се е голяма дума, но трудностите в този случай не са малки.
    Не е въпрос на снабдяване и на оборудване.Тук е необходим опит.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Re:Проблем с LIEBHERR

    точно това направиха сложиха нова плоча ли изпарител ли вътре.
    първо не изстудяваше.
    сега изстудява но компресора не изключва никога.
    вече сигурно изгорил ток колкото за нов хладилник.
    за това приключих и с либхер и с майсторите.
    пари на вятъра.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #13

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Аз отскоро съм с хладилник от марката. Майсторите ти от оторизиран от фирмата сервиз ли са?
    От бедната ми практика с моя предишен фризер дето му сменях компресора, оставам с впечатление, че има едни майстори дето ходят по къщите и пипат само по хладилната част . Туй терморегулатори, защити.... са мръсни думи за тях, важното е фреон да се лее. Беше му повреден терморегулатора, от там компресора изключвал само от термозащитата, тя след много работа залепнала и компресора изгорял. Хванах го когато и новия щеше да изгори.
    А системата е прецизна, примерно за да се установи наличието на лед който нарушава топлообмена и трябва да се размрази, на някои места се ползва още един термодатчик поставен на подходящо място и т.п.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    2
    #14

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Ужас! Аз се надявах да изскочи нещо положително, но като гледам коментарите и се отчайвам. Аз си мислех, че само на мен ми се е случило нещо на Либхера, а то май е епидемично. За нула време се намериха хора със същия проблем.
    Касап, ще ти поема самолетния билет но как ще ми се оправи, а?
    Бадр, модела пише, че е ЦУП 3011. Преди какво ли не му правиха, та термостат му сменяха, та уплътнението едното се скъса още първата година, та беше изпуснал пак веднъж газта, че го пълниха, пък след няколко месеца компресора му изгоря и се оказа, че пак нямал газ. Нов компресор му сложиха и нещо му бяха излорирали, защото от там изтичала уж газта и тва беше. Последно преди година и нещо го оправяха. А сега усетих го, че нещо постепенно взе да отслабва и аз си помислих, че е от времето и все го усилвах и усилвах и накрая взе, че спря съвсем да охлажда.
    Сега какво да го правя? Някой в София, дали има кадърен майстор да го оправи и колко ще ми струва. приблизително.
    Благодаря предварително за инфото!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #15

    Re:Проблем с LIEBHERR

    Е пак да ви питам, тези Либери оторизираните сервизи ли ви ги правят?
    Пък и тези майстори, доливачи на фреон, намат ли детектори за да установят де е теча? За какво им е да се охарчват, като после пак ще ги повикате.
    Сега ще видя и аз на какъв мравуняк съм седнал, кат купих моя LIEBHERR C-3523

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Liebherr CP35030
    От Gena_bs във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 22
    Последно: 15-10-14, 20:07
  2. Проблем с фризера на Liebherr cup 2901
    От pinkflower във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-14, 21:17
  3. Проблем с LIEBHERR CP40030
    От JMDP във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-12, 17:54
  4. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 18:30
  5. Проблем с Liebherr
    От svt11 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-11, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе