Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Хладилник Dometic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Хладилник Dometic

    Здравейте,
    Попадна ми почти нов малък хладилник на неизвестната до сега за мен марка Dometic. Той е без компресор, предназначен е за медицински цели но последното едва ли е от значение. Модел DS300H. Хладилника има повреда и търся съдействие за ремонта му. Изгорял е транзистор в управлението на напрежението 220V към устройството изпълняващо функцията на "компресор" в случая е друго. Транзистора се е пръснал и инициалите му личат от части. Повреден е също и някакъв датчик който контактува с тръбата над въпросното устройство, вероятно следи температура на тръбата. Бялото излизащо от датчика е двужилен кабел. Дайте идеи какъв може да е транзистора и въпросният датчик. На ударилите рамо благодаря предварително.

    Transistor2.JPGDometic2.jpg

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Хладилник Dometic

    Би трябвало да е триак а не транзистор. Това е амонячен хладилник може да се сложи обикновен термостат да вклучва и изключва нагревателя.

  4. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #3

    Отговор: Хладилник Dometic

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Би трябвало да е триак а не транзистор.
    Някакви предположения?
    Това нещо ключ за захранването на активния елемент ли е или регулатор на захранването му?
    Ако ще помогне ще сваля тази част от схемата която е около този елемент.
    Ето как изглежда платката от другата страна. Повреденият наподобяващ транзистор елемент е под стикера.

    VOGT1.jpg

    VOGT2.jpg

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Отговор: Хладилник Dometic

    Това е триак включва и изключва нагревателя. Занеси платката в някой тв сервиз.
    VOGT2.jpg

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Хладилник Dometic

    Е то ако е до сервиз щях да им занеса целия хладилник :rolleyes:

    Да опитам с Z0107MN или Z0109MN, същият корпус, 600V, 1A

    Тоя хладилник има консумация 65W което предполага ток 0.3А на 220V
    Този пост е редактиран от blekota; 21-03-14 в 09:56.

  7. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #6

    Отговор: Хладилник Dometic

    Пробвай

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #7

    Отговор: Хладилник Dometic

    Триака се оказа че е Z0103. Може ли да се предположи повреденият датчик на колко градуса трябва да изключва? Намерих ги същите от 40 до 160 градуса и трябва да се спра на един. Нямам представа от тази техника.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: Хладилник Dometic

    Снимай датчика, къде е вързан

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #9

    Отговор: Хладилник Dometic

    Закачен е последователно на веригата на нагревателя, тоест спира захранването му ако щракне. На снимката се вижда къде е монтиран за да следи температурата. На него пише 36FX24 20142 L155C S0451. На магазина намерих същият на 70* и мисля да го сложа. Затова питах каква евентуално температура достига тази тръба, дали превишава 70*.
    Ако ползвам за инфо това по долу което по изписване наподобява модела може да се допусне че е на 155* но ми се струва прекалено висока. Добави http до другото че не се публикува слято.
    http:
    //www.thermo-dynamicsuk.com/#!product/zoom12tf/1689217925/36fxe24---whirlpool-thermal-cut-out-(115c)

  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #10

    Отговор: Хладилник Dometic

    Това е защита а не термостат щом е l155C е на 155* . Там е доста топло но не знам до колко градуса стига. Може да сложиш това http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=5048

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Хладилник Dometic

    Блекута, избери елемент за температура 110-120оС.

  14.  
     
  15. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #12

    Отговор: Хладилник Dometic

    Най вероятно този който съм взел на 70* изключване ще е малък. Ще пробвам с него понеже сега нямам друг под ръка, но и като включа хладилника тръбата се затопля до положение в което можеш да я държиш с ръка което значи че няма и 70 градуса. Учудва ме защо са сложили на 155* когато явно не стига толкова. Може би като някаква крайна мярка или по някакви изисквания да има такова нещо. Ще си поръчам един на 100 - 110*.

    Да се похваля, хладилника заработи след смяна на триака и термозащитата. Сложих защита за 100* след като измерих максимално 80* на мястото където стои. Тръбата над нагревателя качва 103*. След 4 часа работа при външна 18*, на максимална степен в хладилничето температурата падна на 1*.
    Благодарности за идеите и съветите. Ще има студена бира в гаража по жегите
    Този пост е редактиран от blekota; 04-04-14 в 20:30.

  16. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #13

    Отговор: Хладилник Dometic

    Колеги, отново нужда от помощ, тия дни пуснах хладилника но ми направи впечатление че рядко изключва, тоест почти непрекъснато работи и вътре всичко замръзва. Един познат ме посъветва да сменя за всеки случай термосензора, той е имал подобен проблем и така го е решил. Можете ли да ме ориентирате как да разбера какъв е? Представлява малко бяло цилиндрично тяло около с 4 мм дебелина и 25 мм дължина, двете кабелчета излизат от единия му край. Сензорите за хладилници от този тип еднакви ли са? Мерих му съпротивлението около 15 кΩ е.

  17. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #14

    Отговор: Хладилник Dometic

    Стопли сензора и виж дали пада или се качва съпротивлението(за да видим какъв тип е терморезистора). Второ въздуха ли мери или е закачен на изпарителя. Тези 15k при каква температура са.

  18. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #15

    Отговор: Хладилник Dometic

    Привет колега. Сензора мери вътре в хладилната част. Това съпротивление е при около 15 градуса в помещението. Поставил съм термометър на хладилната камера и светодиод когато нагревателя е включен така че да виждам от вън каква е вътрешната температура и кога работи нагревателя, и забелязах че след като го изключих и отново включих в захранването се нормализира. На следващият ден видях че пак се беше забил на макс. Хващам го лесно защото съм нагласил охлаждането на минимум и когато всичко е наред нагревателя се включва рядко и температурата вътре е около 10*. Когато се объркат нещата нагревателя се включва на всеки 10 сек за 10 сек и температурата пада под 0* На моменти си работи нормално и не знам как да го хвана без да подменям.

    - - - - - - - - - -

    При затопляне в дланта на ръката съпротивлението падна от 15 до 7 кΩ. Пробвах да меря когато хладилника е включен за да видя каква разлика ще настъпи когато се повреди, но на двата извода на сензора се отчита поява на напрежение около 0,7 волта на всяка секунда и не знам дали ще се хване разлика после. Ще видя какво ще може да се отчете когато започне да замръзва.

    - - - - - - - - - -

    Три часа след включване температурата бе 4,6*, после за час полека качи до 5,8* и задържа за около час, след което започна да спада, оставих го на около 5,2* По мерене напрежението където е включен сензора не се разбира нищо.
    Този пост е редактиран от blekota; 08-04-15 в 09:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Транспортиране на хладилник
    От зоро във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 01-10-21, 12:25
  2. LG хладилник
    От Миряна във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-14, 15:10
  3. Хладилник тип мини бар
    От taralion във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-13, 16:52
  4. Хладилник Hoover
    От Maraya във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-11, 13:47
  5. Хладилник LG GR-389 SQF - бива ли?
    От zasd във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-07, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе