Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Транспортиране на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #1

    Транспортиране на хладилник

    Може ли хладилник да се транспортира хоризонтално ("легнал") ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Re:Транспортиране на хладилник

    Може и съм го правил неведнъж. После го остави час-два вертикален в работна позиция преди да го включиш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Транспортиране на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Може и съм го правил неведнъж. После го остави час-два вертикален в работна позиция преди да го включиш.
    Бих казал 24 часа за по сигурно и без това сега навън е студено едва ли имаш крещяща нужда от него.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Транспортиране на хладилник

    На самия кашон пише дали може да легне - принцпно се трябва да легне на серпентината, но без да я потошите !!!
    но наистина 24 часа не го пускайте.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Транспортиране на хладилник

    И ако ще пътува хоризонтално е силно препоръчително да се фиксира компресора.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Re:Транспортиране на хладилник

    Така е момчета, но аз съм транспортирал поне 5-6 пъти хладилници полегнали на една страна на 300км без да укрепвам каквото и да било и след час-два престой са заработвали без проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Транспортиране на хладилник

    Хладилник може да се транспортира легнал. но е нобходимо тръбата идваща от изпарителя да гледа нагоре.Така маслото не може да навлезе в изпарителя и хладилника може да се пуска веднага след транспортирането му.
    Това е правилният начин.При другото положение дори и след достатъчно време пак съществува, макар и минимален, риск.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #8

    Re:Транспортиране на хладилник

    Коя страна на хладилника да е нагоре ? Фронт,гръб,странична ?

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Транспортиране на хладилник

    От компресора излизат три тръби.Една тънка , другата малко по-дебела и една която е затапена.Последната не ни интересува, тя е технологична.А по дебелата тръба е тази на изпарителя.Тя трябва да гледа нагоре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #10

    Re:Транспортиране на хладилник

    Стана ми ясно . Благодаря !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Re:Транспортиране на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Така е момчета, но аз съм транспортирал поне 5-6 пъти хладилници полегнали на една страна на 300км без да укрепвам каквото и да било и след час-два престой са заработвали без проблем.
    преди години ви прочетох съвета и няколко пъти съм пренасял хладилник така и не е имало проблем, днес пак ще пренасям хладилник обаче се замислих - добре в изпарителя нама да влезе масло, но нали ще влезе в кондензатора? от там как ще излезе? Като компресора ще го бута през целия кондензатор, през филтъра, през целия изпарител и тогава ще стигне в компресора.

    просто разсъждавам, не се занимавам с хладилна техника.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #12

    Отговор: Транспортиране на хладилник

    При легнал хладилник вероятността от нахлуване на масло в изпаритела е по-голяма отколкото в кондензатора. В изпаритела може да влезе масло при неправилно легнат хладилник,докато в кондензатора не виждам как ще влезе масло. Така че спокойно за масло в кондензатора.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #13

    Отговор: Транспортиране на хладилник

    И да нахлуе масло в изпарителя какво ще стане, едно голяямо нищо маслото в тея простите хладилни системи участва в хладилният цикъл..
    проблема е да не нахлуе през клапаните в нагнетателната част и в буталото на компресора!!! защото такова количество масло не може да мине през капилярната тръба, и компресора ще блокира..

    Също така ако на дъното на компресора има утаени и полепнали боклуци и се вдигнат в маслото при транспортирането, при пускането ще запушат всички маслени канали и компресора ще запецне после ще има помощ, термичната изключва и на тоя хладилник ще му ядем сладкото жит-це, още повечето че един ремонт вече гони цената на бюджетен хладилник..

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #14

    Отговор: Транспортиране на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    И да нахлуе масло в изпарителя какво ще стане, едно голяямо нищо маслото в тея простите хладилни системи участва в хладилният цикъл..
    проблема е да не нахлуе през клапаните в нагнетателната част и в буталото на компресора!!! защото такова количество масло не може да мине през капилярната тръба, и компресора ще блокира..

    Също така ако на дъното на компресора има утаени и полепнали боклуци и се вдигнат в маслото при транспортирането, при пускането ще запушат всички маслени канали и компресора ще запецне после ще има помощ, термичната изключва и на тоя хладилник ще му ядем сладкото жит-це, още повечето че един ремонт вече гони цената на бюджетен хладилник..
    За това след транспорт хладилника се оставя да престои прав няколко часа, за да се утаят боклуците и да се избегнат евентуални проблеми с компресора. Ако нахлуе маслото в изпаритела компресора остава без масло и тогава има вероятност да блокира.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #15

    Отговор: Транспортиране на хладилник

    аз съм вадил по 200 грама масло, от компресорите.. доста трябва да напълни в изпарителя че да го скапе..

    Но да кажем че е по сигурно за хладилника да се транспортира изправен, или да се остави едно денонощие да се оттака масалцето..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Dometic
    От blekota във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-15, 19:24
  2. LG хладилник
    От Миряна във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-14, 14:10
  3. Хладилник тип мини бар
    От taralion във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-13, 15:52
  4. Хладилник Hoover
    От Maraya във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-11, 12:47
  5. Хладилник LG GR-389 SQF - бива ли?
    От zasd във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-07, 19:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе