Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree2Одобрявам

Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #16

    Отговор: Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?

    Цитат Първоначално публикувано от porko Виж публикацията
    Нищо не съм предприел още.Чакам да стане топло навън и да е постоянна температурата,за да го викна.Уредът има три години гаранция.Иначе се държи по същия начин.На степен 7 от -10 до -23,на степен 5 от -9 до -20,на степен 3 от -8 до -18.Докато работи компресора става минимума и след като спре температурата започва да се качва до максимума.В хладилното помещение е 2-5 градуса.
    Някой може ли да обясни какво чак толкова ненормално има в работата на този уред, че аз нещо не вдявам. Питането ми е сериозно.
    Shmi и frick харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #17

    Отговор: Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?

    Фризера пълен ли е или е почти празен? При празен или почти празен фризер нормално е разликата между min. и max. температура във фризера да е по-голяма. Все пак термостата следи температурата в хладилника а не във фризета.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #18

    Отговор: Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?

    Да, правилно насочвате колегата. Датчика е само в хладилната част.
    Обаче примерно при мен във фризера има две кутийки сладолед, няколко форми за лед и хладилни кутии.
    Все едно е празен. Сложил съм термометър и не съм забелязал температурата да се е вдигнала повече от -15 градуса.
    Не виждам смисъл от фризер, който ще достига макар и празен температури от -5 градуса!

    Между другото никъде в никое ръководство не съм срещал изискване за минимално количество продукти, при които хладилен уред трябва да работи.
    Само максимално количество на замразяваните продукти за 24ч.

    Съветвам автора на темата да се обърне към Gorenje БГ, магазина или сервиза все пак!
    За мен това не е нормален режим на работа на хладилника.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Отговор: Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Фризера пълен ли е или е почти празен? При празен или почти празен фризер нормално е разликата между min. и max. температура във фризера да е по-голяма. Все пак термостата следи температурата в хладилника а не във фризета.
    След като термостата следи температурата в хладилника, а това наистина е така, то при пълен фризер дори и тези температури няма да бъдат достигани.След като термостата изключи откъде ще има студопроизводство за охлаждане на продуктите??
    Той празен, на макс степен, не успява да достигне - 25-26, а пълен никога няма да успее.
    След като температурата без продукти се качва до -8 на степен 3, то с продукти какво ще стане?
    Наистина при празен фризер разликите м/у мин и макс са по-големи, но това е в случай, че термостата следи температурата на изпарителя във фризера.Например при самостоятелен уред - фризер.Тогава въздуха се затопля преди тръбите на изпарителя, а те се затоплят от него и затова разликите са по-големи, а продуктите играят роля на акумулатор на студ и това води до намаляване на разликите при измерването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje грешка - E2
    От bodlivez във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-01-21, 19:24
  2. Хладилник Gorenje RK6191AW
    От heri във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-14, 18:00
  3. Проблем с хладилник Gorenje K337CLA
    От kristi77 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 18-07-13, 06:59
  4. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:14
  5. Хладилник Gorenje - проблем с термостат
    От ivanko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 08:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе