Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #1

    Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Здравейте!
    Имам комбиниран хладилник с фризер Gorenje K337CLA на който в задната част там където е улея за саморазмразяване се образува лед.В момента в който го изчистя и след един ден пак се е образувал лед и започва да се пални с вода в кутиите за зеленчуци и под тях.Хладилника си работи нормално поне по мои впечатления и единствения проблем е това.Някъде четох че може да е запушена тръбичката но аз я почистих като сипах малко жода и с една шлаувка бърках гокато стигне до легенчето над компресора.и пак е същото положение.Уплътненията на вратите са добре поне не виждам някъде да не уплътняват или да са повредени.
    Какъв може да е проблема?Някой ако има идея да пише че това да го чистя през ден два не си е работа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Я премери Т на хладилното и във фризера и кажи по колко време бачка компресора и като се включи след колко време става студена тръбичката,която се скрива/мушва в хладилника.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #3

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Най вероятно не изключва термостата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #4

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Я премери Т на хладилното и във фризера и кажи по колко време бачка компресора и като се включи след колко време става студена тръбичката,която се скрива/мушва в хладилника.
    Компресора включи и работи около 27 минути и тръбичката става студена почти веднага но ми направи впечатление че по време на работа на компресора тя се позатопли и не беше така студена както при включването на компресора. Температурат в хладилното отделение е около 10 градуса а в фризера -9-10 градуса.

  6. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #5

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Почисти пак отводняването като надуеш с оста от към компресора. За да замръзва при канала значи не се отича а задържа вода

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #6

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Цитат Първоначално публикувано от kristi77
    Здравейте!
    Имам комбиниран хладилник с фризер Gorenje K337CLA на който в задната част там където е улея за саморазмразяване се образува лед.В момента в който го изчистя и след един ден пак се е образувал лед и започва да се пални с вода в кутиите за зеленчуци и под тях.Хладилника си работи нормално поне по мои впечатления и единствения проблем е това.Някъде четох че може да е запушена тръбичката но аз я почистих като сипах малко жода и с една шлаувка бърках гокато стигне до легенчето над компресора.и пак е същото положение.Уплътненията на вратите са добре поне не виждам някъде да не уплътняват или да са повредени.
    Какъв може да е проблема?Някой ако има идея да пише че това да го чистя през ден два не си е работа.
    Здравейте,

    Проблема ти се крие в изолацията на хладилника - полеуритановата пяна от зад на гъба.
    Напълнила се с влага (вода) която замръзва когато работи хладилника и предизвиква образуване на заледяване от вътрешната страна на ваната(в самия хладилник), времето за което почива компресора е недостатъчно за да се размрази и за това се натрупва лед.
    Има решение - внимателно издалбаваш пяната от към гърба, до като навсякъде остане само суха пяна. След това взимаш бутилка монтажна пяна и пълниш на ново - хубаво е да си направиш дъска малко по голяма от дупката която е изкопана в изолацията, за да може да натиснеш новата пяна за да заема формата на хладилника. След това с някакво фолио лепиш отгоре за да не се навлажни пак пяната.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #7

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA


    Е от къде тази влага там отзад.Нещо много сложно ми се струва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #8

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Водата се получава от конденз на тръбата за отвеждане вследствие температурните разлики които се получават непосредствено след изхода и от хладилника и лека-полека изолацията се напива и престава да върши работа.Ако не ти се занимава с пяна може да използваш Фибран със съответната дебелина,но трябва да е положен плътно до другата изолация да не се получават термомостове.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    То добре,ама когато кубчето лед е в другата страна,а не до дренажа.Пък и нещо са му високи Т на тоя хладилник.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #10

    Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    То добре,ама когато кубчето лед е в другата страна,а не до дренажа.Пък и нещо са му високи Т на тоя хладилник.

    Температурата в хладилнотое около 6 градуса а не 10.Станала е грешка.Какви са температурите които трябва да се поддаржат в двете отделения?

  13. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Водата се получава от конденз на тръбата за отвеждане вследствие температурните разлики които се получават непосредствено след изхода и от хладилника и лека-полека изолацията се напива и престава да върши работа.Ако не ти се занимава с пяна може да използваш Фибран със съответната дебелина,но трябва да е положен плътно до другата изолация да не се получават термомостове.
    С цялото ми уважение към изказаните мнения до тук свързани с евентуален проблем на изолацията на хладилника, но при мен абсолютни същите симптоми на хладилника се оправиха със съвсем елементарна интервенция с обикновен UTP кабел, с който почистих дренажния отвор, който е бил запушен и съответно заледяваше, при включен хладилник, след като отстраних леда - може би към 50-60 см влезе кабела навътре, докато достигна дъното, където вероятно се намира компресора, няколко пъти така навътре-навън и с леко усукване напълно се почисти канала, като сега отново си работи нормално. Споделям мнението в случай, че някой друг има този проблем да опита преди да пристъпи към по-сериозни интервенции с "чука и длетото"... ; )

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Re:Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Цитат Първоначално публикувано от DrDoom Виж публикацията
    С цялото ми уважение към изказаните мнения до тук свързани с евентуален проблем на изолацията на хладилника, но при мен абсолютни същите симптоми на хладилника се оправиха със съвсем елементарна интервенция с обикновен UTP кабел, с който почистих дренажния отвор, който е бил запушен и съответно заледяваше, при включен хладилник, след като отстраних леда - може би към 50-60 см влезе кабела навътре, докато достигна дъното, където вероятно се намира компресора, няколко пъти така навътре-навън и с леко усукване напълно се почисти канала, като сега отново си работи нормално. Споделям мнението в случай, че някой друг има този проблем да опита преди да пристъпи към по-сериозни интервенции с "чука и длетото"... ; )
    Да и би било добре хладилника да се издърпа и да се почисти добре и отзад. По точно да се свали ваничката да се почисти добре и да се прегледа края на тръбата за отводняването. Аз използвам и обезмаслител /W5/ за почистването и става идеално.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #13

    Отговор: Проблем с хладилник Gorenje K337CLA

    Аз пък почиствам с найлонова "свинска опашка" от най-дългите. С UTP кабела рискуваш да повредиш дренажната тръбичка. После с малко разреден оцет и топла водичка при изключен хладилник. Слагам по-голям съд над ваничката, за да не прелее. После почиствам и не и готово.
    Някои модели и марки предлагаха в комплекта специален пластмасов "инструмент" с ухо накрая за това почистване.

    Без да съм специалист - тези 27 мин. непрекъсната работа на компресора не са ли множко? Дори и за над 30 градуса температура в стаята. Моя от два месеца не съм го засичал, но повече от 20 мин. не е работил непрекъснато.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje грешка - E2
    От bodlivez във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-01-21, 20:24
  2. Хладилник Gorenje RF 6278 W проблем ли е това?
    От porko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 18
    Последно: 07-07-15, 09:24
  3. Хладилник Gorenje RK6336W
    От bo4o във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-11, 15:32
  4. Хладилник Gorenje RK63391DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 18-08-10, 12:04
  5. Хладилник Gorenje - проблем с термостат
    От ivanko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе