Резултати от 1 до 6 от общо 6

Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Има ли някакъв смисъл да се занимавам или да взимам нов?
    7-годишен AEG.
    Бълбука, все едно има вграден изкуствен водопад, компресор не чувам да работи...
    Някой компетентен да помогне?

    Ако е за боклука - предложете какво да купувам?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Отговор: Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Остава да споменеш дали охлажда, че тогава да даваме съвети.А щом бълбука - компресора работи.При AEG хладилник, който не е но-фрост, не охлажда - това обикновено е пропуск в подохлаждането.Ремонта в такъв случай не би трябвало да струва повече от 100лв и то ако го ремонтират у вас на място.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Не охлажда. Не бях сигурен, защото се е развалил скоро, фризера му още е студен, но в горната част определено не охлажда в последните 6-7 часа. Ако работи компресора... значи е много тих - само бълбукане чувам.
    Няма но-фрост. Ако мислиш, че подлежи на ремонт - дай ако имаш някакъв координати на специалист в София, който би се заел да го погледне и евентуално ремонтира на място? Ако не става на място, по-разумно е да го хвърля и взема нов според мен, не си струва занимавката.
    Сутринта ще погледна отзад дали е нагрят компресора - вчера ми направи впечатление - над него има съд, в който се изтича вода - беше сух ако това помага с нещо за диагностицирането.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #4

    Отговор: Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Идентично беше със стария Whirpol или както там е марката. На 5-тата година се разбълбука. Фризера е ок, а хладилната част - няма никой. 130 лв излезна ремонта да го вземат, ремонтират и върнат 1 седмица по-късно. Изкара около година и пак отказа да охлажда, този път без бълбукане. Свалих си компресора и до кофата. Проблемът (1-вият път, за втория не съм се и интересувал) беше пробив в не изолираната част. Ако е в изолираната, никой и не би се хванал да го ремонтира.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #5

    Отговор: Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Същата работа и при мен - пробив и фреона изфирясал - 3 месеца след гаранцията.
    След 2 ремонта за месец, при третия пробив се превърна в красив и скъп шкаф в мазата.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Отговор: Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не охлажда. Не бях сигурен, защото се е развалил скоро, фризера му още е студен, но в горната част определено не охлажда в последните 6-7 часа. Ако работи компресора... значи е много тих - само бълбукане чувам.
    Няма но-фрост. Ако мислиш, че подлежи на ремонт - дай ако имаш някакъв координати на специалист в София, който би се заел да го погледне и евентуално ремонтира на място? Ако не става на място, по-разумно е да го хвърля и взема нов според мен, не си струва занимавката.
    Сутринта ще погледна отзад дали е нагрят компресора - вчера ми направи впечатление - над него има съд, в който се изтича вода - беше сух ако това помага с нещо за диагностицирането.
    Най-вероятно има пропуск в подохлаждането.Болшинството АЕG-та пробиват там,Рядко в изпарителя.Това подлежи на ремонт в къщи.
    Нямам координати на специалист в София,но колегата Batalski от форума би могъл да извърши такъв ремонт.Той мисля е от София, но не съм сигурен.Разбира се в диагностиката ми има елемент на условност.Пробив е със сигурност.Не мога все пак да съм категоричен къде е той.Но сравнение с Whirpool или неизвестна марка няма смисъл да се правят.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилникът ми замразява
    От pazzoe във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-14, 11:30
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-10-12, 15:41
  3. Ariston MCB 4041C – не охлажда изобщо, компресорът – работи.
    От LIEBHERR CBNPes 5167 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 02-05-12, 17:17
  4. Защо работи като on-off???
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-11, 12:42
  5. LG LS-J0960NL инвертор - държи се като изправен, но не работи
    От nikabooker във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-08, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе