Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 119
Like Tree16Одобрявам

Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #76

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Казаха ми за 200Hz тест с червена кола от формула 1, на която трябва да се гледа антенката и да се вижда постоянно без да се губи. Имате ли представа от къде мога да го сваля?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #77

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Кой то го каза това нещо?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #78

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Един приятел, той го няма естествено. Май в Технополис го пускали въпросния тест, който трябва да докаже, че матрицата е 200Hz. По думите му, едва 10% от телевизорите го минават и е строго препоръчително при покупка да се гледа теста, а не какво пише за характеристиките на телевизора.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #79

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    За първи път го чувам...Май ще трябва да попиташ продавач-консултантите в Технополис...и аз ще го направя, но в неделя.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #80

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Насочил съм се към Sony 47W805 и му направих теста с японката. Леко сечеше като японката е в средата. Как мога да съм сигурен, че един телевизор е с 200Hz матрица? Ако този телевизор е 400Hz (въобще как може да е 400Hz, като матриците доколкото знам са 100 и 200Hz?) защо въобще сече на японката, като тя е малко под 50 кадъра? Както и да го смятаме, ако матрицата е 200Hz клипът трябва да върви безпроблемно. Какво ви е мнението за Sony 47W805?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #81

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Пишем го няколко пъти вече - на тоя клип (с японката ) се гледат детайлите по нея , а не дали "сече" - "сеченето" идва от калпави флашки , калпав плеър и т.н.

    п.п. ТВ (Sony 47W805) е със 100хц панел .

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #82

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    То ако сече какви детайли да гледаш.
    Сеченето може да идва и от кофти обработка или кофти настройки на плеъра.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #83

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Е да (пък и на вградените плеъри често им идва тежичък тоя клип) , но има предвид , че като гледам повечето обръщат внимание дали сече или не , а не като върви какво се вижда .

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #84

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    svetlio1 написа
    п.п. ТВ (Sony 47W805) е със 100хц панел .
    Как се разбира, че е 100хц. панел?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-03-14 в 19:45.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #85

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Някой, може ли да предостави 1080р снимки, които по тестовете ги пишат като:
    10IRE, 20IRE, 40IRE, 60IRE, 80IRE и т.н.

    Ако не може да ме разберете, кликнете тук и скролирайте до uniformity тестовете.

    10IRE какво ще рече, 10% сиво ли? Трябват ни подобни снимки, ще са полезни на всички за тест на uniformity на телевизорите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #86

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Между другото за теста с червената кола на формула 1 съм го виждал някъде из нета, и си го бях пускал! Не съм го добавил към списъка с клипчета за жалост, а тия двете за ДСЕ, в какъв формат трябва да са, че не ми тръгват дори на лаптопа!

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #87

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от ulf1113 Виж публикацията
    Между другото за теста с червената кола на формула 1 съм го виждал някъде из нета, и си го бях пускал! Не съм го добавил към списъка с клипчета за жалост, а тия двете за ДСЕ, в какъв формат трябва да са, че не ми тръгват дори на лаптопа!
    AVCHD H264 кодек, mts контейнер.


    Ето 4 клипа правени от цифровата ефирна телевизия с PVR-а на декодера (Nippon STB-1310) нямат никакви защити могат да се гледат на всякакви телевизори и компютри.
    Не е точно същото, но може да се използват при покупка на телевизор да се види как ще показва ефирен сигнал. Макар че сигнала няма да е точно от тунера на телевизора, но качеството е подобно.
    За мен лично записа на BNT HD e с перфектно качество за цената си..... само 37лв. При това няма никакви защити за разлика от телевизорите. ЕТ5Е серията на Panasonic не разпознава аудио формата на HD клипа. На SD-to няма проблеми.

    BNT__HD-03032014-1228
    BNT1_HD-03032014-1232
    NOVA_TV-03032014-1215
    NOVA_TV-03032014-1220
    Този пост е редактиран от Pat; 04-03-14 в 16:58.
    Momchil и Frogst харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #88

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.


  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #89

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #90

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Копиране изображения от уебсайт
    От katy85 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-21, 14:58
  2. Web въпрос-че за визия на изображения
    От glowndark във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-12, 17:53
  3. тестови филмчета за проверка ?
    От peter_nn във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-09, 15:28
  4. Сравняване на изображения
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-04, 18:30
  5. Extract на изображения от PDF
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-03, 01:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе