Резултати от 1 до 7 от общо 7

Искрене от куплунга на кинескопа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Искрене от куплунга на кинескопа

    Здравейте,

    Имам един кинескопен Филипс 9521. http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=bg&scy=bg&ctn=29PT9521/12
    Радвам му се, защото е хибриден – с цифрова обработка на сигналите, а пък с кинескоп. Има и HDMI, което ползвам. Напоследък има следния проблем – чува се „цъкане” от искра, все едно се опитва да го размагнитва, но не само при включване, а и след това. Не е постоянно, а отвреме-навреме.
    Отворих го , почистих праха, видях къде е искрата.
    На куплунга на кинескопа има кабел с високо напрежение, идващ от каскадата (предполагам катода е това). Той влиза в една бяла кухина от куплунга и отива в кинескопа . Вижда се, че искрата е вътре в тази кухина. Разглобих я, вътре има 2 пъпки на разстояние и връзката е към размагнитващата намотка около кинескопа. Явно нямаше нищо нередно вътре, но се питам защо и след първоначалното размагнитване, телевизора решава да искри оттам? Ето и картинка, благодаря на включилите се:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    за мен е нужно да смениш буксата на "пушките"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #3

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    Т.е. показаната от мен? Вътре нямаше нищо нередно между двете пъпки - бяха си лъскави. Самия високковолтов кабел е защипан, извадих го и натегнах пластината, която го притиска.

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    Абе да не съм пророк ама това пукане не говори добре за киното - в кинескопа влиза въздух

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #5

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    evilzet, аз не мога да кажа нищо по твоя въпрос, но ти пожелавам да го оправиш скоро. Искам да те питам нещо. И аз го имам същия, много е добър. Като го купих преди много години, забелязах че цялата лява и дясна част на кинескопа (в краищата около 5см) пикселите са по-едри от другите и там картината е по-зърнеста. Все си мислех че съм улучил дефектна бройка. Иначе си бачка и до днес перфектно, вече с декодер. Кажи и при теб ли е така кинескопа, или аз съм карък.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #6

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    Съвсем нормално е да са по-едри пикселите по краищата ( и мойте са така, споко). Кинескопа е плитък и това е начин за осигуряване на добра геометрия по ъглит, което си е проблем за CRT.

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Абе да не съм пророк ама това пукане не говори добре за киното - в кинескопа влиза въздух
    Аз това си мисля, може ли кинескопа да се сдухва нещо и затова това високо напрежение на моменти да се разтоварва към размагнитващата намотка. В момента на искрата, няма загуба на образ, само някоя чертичка от смущения.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Отговор: Искрене от куплунга на кинескопа

    Имах подобен проблем с руски електрон пукаше на разрядниците и си замина - дано да греша

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Искрене на гъвкавите връзки от бойлера
    От fikata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 22-04-08, 22:07
  2. Как да размагнетизирам кинескопа на телевизора?
    От Little_Alien във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 18-11-06, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе