Резултати от 1 до 11 от общо 11

DTV за много телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    DTV за много телевизори

    Качеството на кабелната тотално се скапа.Има към 50 канала, от които 10 да стават за гледане.Проблема, е че имам 5 телевизора.И Itv ще ми одерат кожата ако трябва да плащам за всичките, да не говорим, че трябва и да дам пари за някакво у-во, което ще позволява на всеки телевизор да се гледа каквото искаш.Казаха ми, че струва около 1000лв , което никак не ми се нрави при положение, че после ще трябва да им плащам по 50лв всеки месец такса за всичките телевизори.И незнам имам ли някакви алтернативи или ще си стоя с гадната кабеларка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #2

    Re: DTV за много телевизори

    е ти пък колега направо изби рибата - то добре 5 ТВ-та , ама и на 5-те ли едновременно се гледат различни неща.
    Иначе една ITV карта , 5 приемника Dreambox 500s, мрежа помежду им и си с един абонамент и 5 ТВ-та с различни програми ...
    Е, лошото е че DM500 e 500 лв., но ги даваш веднъж като вложение, а не всеки месец да те цедят от ITV..
    Има и по-евтини решения , но за 5TV-та поне аз незнам - вкъщи съм с 2.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: DTV за много телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Качеството на кабелната тотално се скапа.Има към 50 канала, от които 10 да стават за гледане.Проблема, е че имам 5 телевизора.И Itv ще ми одерат кожата ако трябва да плащам за всичките, да не говорим, че трябва и да дам пари за някакво у-во, което ще позволява на всеки телевизор да се гледа каквото искаш.Казаха ми, че струва около 1000лв , което никак не ми се нрави при положение, че после ще трябва да им плащам по 50лв всеки месец такса за всичките телевизори.И незнам имам ли някакви алтернативи или ще си стоя с гадната кабеларка
    Имаш! Усилвател за сигнала на кабелната и правилното му разпределение. При мен има такива усилватели. Ако те интересува - пиши ПМ!

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    е ти пък колега направо изби рибата - то добре 5 ТВ-та , ама и на 5-те ли едновременно се гледат различни неща.
    Иначе една ITV карта , 5 приемника Dreambox 500s, мрежа помежду им и си с един абонамент и 5 ТВ-та с различни програми ...
    Е, лошото е че DM500 e 500 лв., но ги даваш веднъж като вложение, а не всеки месец да те цедят от ITV..
    Има и по-евтини решения , но за 5TV-та поне аз незнам - вкъщи съм с 2.
    Ти това правил ли си го?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: DTV за много телевизори

    И за какво ти е за всеки ТВ цифрова кабелна? Ако и 5-те тв са ти HD ready може и да си струва, но сложи на 1 или 2 цифрова, а на другите остави кабела.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Re: DTV за много телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    е ти пък колега направо изби рибата - то добре 5 ТВ-та , ама и на 5-те ли едновременно се гледат различни неща.
    Иначе една ITV карта , 5 приемника Dreambox 500s, мрежа помежду им и си с един абонамент и 5 ТВ-та с различни програми ...
    Е, лошото е че DM500 e 500 лв., но ги даваш веднъж като вложение, а не всеки месец да те цедят от ITV..
    Има и по-евтини решения , но за 5TV-та поне аз незнам - вкъщи съм с 2.
    Е то ако се гледаше еднакво щях ли да сложа 5 телевизора Иначе всичко ок, но 2500лв. за приемници някак си не искам да ги дам

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: DTV за много телевизори

    Отговора е прост и логичен - каквото и да е решението, то няма да е евтино, защото в противен случай вече щеше да е широко разпространено Нали се сещаш приказката: " С трици маймуни да ловиш....."

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #7

    Re: DTV за много телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    е ти пък колега направо изби рибата - то добре 5 ТВ-та , ама и на 5-те ли едновременно се гледат различни неща.
    Иначе една ITV карта , 5 приемника Dreambox 500s, мрежа помежду им и си с един абонамент и 5 ТВ-та с различни програми ...
    Е, лошото е че DM500 e 500 лв., но ги даваш веднъж като вложение, а не всеки месец да те цедят от ITV..
    Има и по-евтини решения , но за 5TV-та поне аз незнам - вкъщи съм с 2.
    Би ли споделил по-евтино решение за 2 телевизора?

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #8

    Re: DTV за много телевизори

    Ползвам приемници illusion M3 - 2 бр. свързани със сериен кабел 15м. за шеринг на ITV картата, антена 90см. офсет, с два конвертора - единичен за ЕУТЕЛСАТ, и двоен за ХОТБЪРД, два дисек ключа и ето ти система - за 160лв. на година (предплатена карта на ITV) гледам на два телевизора - различни неща +ИТВ(плус HBO i CINEMAX) и ХОТБЪРД (което може да се разкодира) ... това е.
    Работи добре и устойчиво за сега, отскоро го гледам и на 42" LCD.....
    приемниците са към 140лв./бр... другото е стандартно без което не можеш да минеш дори и за един ТВ.

    Интересно ми е за illusion M2 - това е по-малко приемниче, по-ново и го дават че можело да се шерва между повече от 2 приемника , но не знам как.

    Иначе развитието на темата е карта на ИТВ на абонамент *примерно с HBO i Cinemax към 2Х лв. и втора за +7 лв. *нали имат някаква промоция за 2-ра карта на същия абонамент и с моето решение става 2*2 = 4 ТВ=та и пак сравнително по-евтино ...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Re: DTV за много телевизори

    140лв. за бройка е по-приемлива цена.Не съм толкова навътре да ползвам dreambox

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: DTV за много телевизори

    @georgebg,
    Мерси за тази информация! За шерването трябва ли да се бае на фърмуера?

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #11

    Re: DTV за много телевизори

    като стигнеш до това ми се обади - всичко го има в нета, но ще ти помогна да напреднеш по-бързо

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 12:00
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе