Резултати от 1 до 13 от общо 13

Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    20
    #1

    Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Има ли смисъл от този декодер, който дават в момента за 38 лева при положение че няма да се гледат HD канали, тоест в този случай трябва ли да си сменя сегашния SD декодер с HD и ще имам ли разлика в картината?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Разлика в картината малка ще има, но имаш ли излишни нерви? Прочети малко какво не може това чудо на техниката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    20
    #3

    Re:Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Добре де, неможе ли да си купя от някъде такъв декодер или трябва да е точно от Булсат?Ами ако сменя кабела SCART-а с по хубав ще се доближа ли до HD декодера?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Можеш да си купиш HD приемник (скъпи са от 200 до 1000 лв), после трябва да си купиш и Irdeto карта и CAM. И пак ще гледаш омазаното качество на доста от каналите на Булсат.
    Е, съвсем друг е въпроса, ако решиш да си разшириш кръгозора и да гледаш и други сателити и пакети, но пак си трябва инвестиция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    20
    #5

    Re:Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    С две думи, голям "келипир" от тоя приемник няма, но е по-добре да си купя хубав SCART кабел така ли?
    Ако е така предложете кабел моля!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Опитвам се да ти обясня, че ако не ти харесва картината, то е защото тя такава се подава от оператора. Ако щеш и кабел със златни жила сложи, резултатът ще е евентуално минимално подобрение. А през лош SCART Pro7 примерно е по-добре от Булсат през най-скъпия SCART.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #7

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    има смисъл естествено,аз бях с най -скапания скарт на пазара/този на булсат/и 40"лсд и сд приемник и на мачовете не виждах кои играе ,взех златен скарт и нещата се подобриха,но пак имаше какво да се желае от картината и взех zhd200 с hdmi-hdmi връзка и резултата при сд каналите беше значително по-добра картина от златния скарт.Не си посочил най-важното обаче,за тръба или лсд телевизор става дума.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #8

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Малко по добро качество на картината ще постигнеш с добър компонентен кабел а на със скарт измишльотината

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Пропускате и момента , че без ZHD200 няма да може да гледа някои програми влизащи в пакет "Премиум" (не ХД) , които са на DVB-S2 .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #10

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    да вярно,абе с две думи има сми

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Standart definition SD приемник......... влиза цифров сигнал, за да го покаже на телевизора през аналоговите входове го конвертиране в аналогов сигнал ....... телевизора си го приема и го ковертира в цифров.
    HD приемник .......влиза цифров, излиза цифров ...телевизора обработва цифров сигнал

    Все са ме учели , че всяко едно конвертиране води до загуба. Пък ако ще да се ползват ултра,хипер,мега златни, платинени и тем подобни кабели.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    42
    #12

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Има разлика в картината дори на SD каналите. В момента имам и двата приемника в нас и се усеща. Да не говорим, че както каза колегата горе, има канали, които няма да гледа с SD, като BNT World, се сещам на първо четене в момента.
    А HD каналите се виждат добре, макар че са на 720p само. Eurosport HD, NG HD, Wild HD, дори BTV HD се вижда доста добре. Има смисъл за мен, дори се замислям да сменя и другия, ама не ми се дават толкова пари. Ще ги намалят скоро.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    31
    #13

    Отговор: Има ли смисъл от HD декодера на Булсатком?

    Цитат Първоначално публикувано от jankos Виж публикацията
    Има разлика в картината дори на SD каналите. В момента имам и двата приемника в нас и се усеща. Да не говорим, че както каза колегата горе, има канали, които няма да гледа с SD, като BNT World, се сещам на първо четене в момента.
    А HD каналите се виждат добре, макар че са на 720p само. Eurosport HD, NG HD, Wild HD, дори BTV HD се вижда доста добре. Има смисъл за мен, дори се замислям да сменя и другия, ама не ми се дават толкова пари. Ще ги намалят скоро.
    До една година може и да ги намалят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. К-стъкла - има ли смисъл?
    От prt във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 168
    Последно: 24-06-21, 08:49
  2. Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка
    От zhelko във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 280
    Последно: 31-08-17, 12:58
  3. Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?
    От Frost във форум Телевизори
    Отговори: 42
    Последно: 11-10-14, 20:11
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе